علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟ 🚽

علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟ یکی از رایج ترین نشانه های پر شدن چاه بوی بد فاضلاب است که ممکن است در حمام، آشپزخانه، توالت و چاه فاضلاب حیاط این بو را استشمام کنید. اما دلایل دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد چاه فاضلاب پر شده است و در ادامه مقاله مفصلا به هر یک از آنها پرداختیم. اما ممکن است این علائم نشان دهنده گرفتگی لوله فاضلاب باشد که در اینجا شما به یک لوله باز کن نیاز پیدا می کنید. شما می توانید به سایت لوله بازکنی برچسب که خدمات خود را به صورت 24 ساعته ارائه می دهد مراجعه کنید و در اسرع وقت از خدمات تیم فنی ما بهره مند شوید.

علائم پر شدن چاه فاضلاب

معمولا در ساختمان های قدیمی که از سیستم فاضلاب شهری استفاده نمی کنند، پر شدن چاه فاضلاب امری طبیعی است. اما سوالی که پیش می آید این است که از کجا بفهمیم چاه فاضلاب پر شده است؟ برای پاسخ به این سوال باید علائم پر شدن چاه فاضلاب را دانست. نکته مهمی که وجود دارد ممکن است وجود برخی از این علائم نشان دهنده پر شدن چاه نباشد و دلایل دیگری باعث به وجود آمدن این علائم شده باشند. اما از مهم ترین نشانه های پر شدن چاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتشار گازهای سپتیک
  • نم زمین و دیوارهای اطراف چاه فاضلاب
  • شنیدن صدای آب
  • بالازدن فاضلاب از لوله ها
  • هجوم ناگهانی تعداد زیادی از حشرات موذی
  • نشست خاک و زمین اطراف چاه
اصلی ترین علائم پر شدن چاه فاضلاب
چگونه علائم پر شدن چاه فاضلاب را تشخیص دهیم؟

1_بوی بد فاضلاب؛ انتشار گازهای سپتیک

به طور کلی فاضلاب بوی نامطبوعی دارد، که وجود پسماندهای غذایی، ضایعات و… از خود گاز سپتیک تولید می کند که این گاز بوی بسیار زننده ای دارد. اگر چاه خالی باشد این گاز حجم کمی دارد و بوی آن در خارج از لوله فاضلاب مشخص نمی باشد، اما اگر چاه فاضلاب پر شود تراکم گازسپتیک افزایش می یابد و بوی فاضلاب به راحتی استشمام می شود، که انتشار گاز سپتیک علامت پر شدن چاه می باشد.

گاهی با چندین روش آسان می توان بوی بد فاضلاب را از بین برد که مقاله رفع بوی بد فاضلاب در منزل در سایت برچسب به موضوعاتی همچون علت های بوی بد فاضلاب و روش های از بین بردن آن پرداخته است؛ که پیشنهاد می شود آن را مطالعه نمایید.

2_ آیا نم زمین و دیوارهای اطراف چاه از علائم پر شدن چاه فاضلاب است؟

با پر شدن چاه و بالا آمدن فاضلاب رطوبت زیادی هم به بالای چاه می رسد که به دلیل حجم زیاد رطوبت، نمی تواند جذب خاک شود و به موزائیک ها و دیوارهای اطراف آن می رسد. با لمس موزائیک و خاک می توانید متوجه وجود رطوبت در آنها بشوید. بنابراین گاهی وجود نم بی دلیل در دیوار و زمین می تواند از علائم پر شدن فاضلاب باشد.

نم زمین اطراف چاه از علائم پر شدن چاه فاضلاب
وجود نم در زمین و اطراف چاه

3_شنیدن صدای آب

می توان گفت یکی از مطمئن ترین علائمی که نشان می دهد چاه فاضلاب پر شده است، گوش کردن به صدای آب است. به این صورت که با جاری شدن آب در فاضلاب، اگر چاه پر باشد صدای آب مانند ریختن آب از ارتفاع می باشد که به وضوح شنیده می شود. اما اگر چاه پر نباشد صدای جاری شدن بسیار کم و یا شنیده نمیشود.

4_بالا زدن فاضلاب از لوله ها می تواند از علائم پر شدن چاه فاضلاب باشد؟

بالا آمدن آب و فاضلاب از لوله های کفشوی حمام، آشپزخانه، توالت و… می تواند یکی از راه های تشخیص پر شدن چاه فاضلاب باشد. اما لزوما هم علت زود پر شدن چاه فاضلاب نیست و ممکن است دلیل آن گرفتگی لوله باشد. برای تشخیص  یکی از این دو موارد باید کارشناس آن را بررسی کند، که از طریق لوله بازکنی دارآباد یا هر منطقه ای از تهران و شهرهای دیگر از خدمات تیم فنی ما بهره مند شوید.

4_هجوم ناگهانی تعداد زیادی از حشرلات موذی

گفتیم که با پر شدن چاه فاضلاب بوی نامطبوعی از آن بیرون میزند. نتیجه این بوی نامطبوع هجوم و تجمع حشرات موذی از جمله سوسک می باشد که می تواند نشانه پر شدن چاه فاضلاب باشد.

5_از رایج ترین علائم پر شدن چاه، نشست خاک و زمین اطراف چاه

زمانی که چاه پر می شود همانطور که گفته شد رطوبت بالای آن باعث نم دار شدن موزائیک ها و خاک های سطح زمین می شود. که اگر توجه ای به آن نشود باعث ریزش زمین اطراف چاه می شود.

پر شدن چاه فاضلاب و نشست خاک
ریزش زمین نشان دهنده پر شدن چاه فاضلاب

پس از تشخیص پر شدن چاه فاضلاب چه کنیم؟

بعد از اینکه با توجه به علائم پر شدن چاه فاضلاب، متوجه این امر شدیم باید با متخصصان و تیم فنی تماس گرفته شود. از آنجایی که اکثر خانه ها نقشه زیر ساخت ندارند و پیدا کردن محل دقیق چاه مشکل می باشد، متخصصان با دستگاه های مخصوصی که دارند می توانند محل چاه را پیدا نمایند. علاوه بر آن بعد از تخلیه چاه عمل لایروبی باید انجام شود و یا ممکن است نیاز به ترمیم هایی داشته باشد که متخصصین باید آن را انجام دهند.

سایت برچسب با توجه به تیم رضایت سنجی که دارد توانسته است نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. اما با این وجود اگر می خواهید درباره برچسب اطلاعات بیشتری بدست آورید، و با خدمات آن بیشتر آشنا شوید به لینک ضمیمه شده مراجعه کنید. 

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: