7 علت گرفتگی لوله فاضلاب + ویدئو

علت گرفتگی لوله فاضلاب به عوامل متعددی بستگی دارد. گرفتگی فاضلاب می تواند برای لوله سینک رخ دهد یا برای چاه آشپزخانه، توالت، حمام و… باشد. بسته به نوع گرفتگی میزان دردسری که می تواند برای ما ایجاد کند متفاوت است. چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که دلایل گرفتگی لوله فاضلاب را متوجه شویم و در پی رفع یا جلوگیری از آن باشیم.

مسائل مختلفی می تواند علت برگشت آب از لوله فاضلاب، زود پر شدن چاه توالت، مسدود شدن چاه فاضلاب و… باشد. در 90% مواقع مواد زائدی که از طریق ورودی، وارد لوله فاضلاب می شوند علت گرفتگی چاه فاضلاب هستند. در این مقاله سعی داریم علت گرفتگی فاضلاب دستشویی و زود پر شدن چاه فاضلاب و لوله توالت را بررسی کنیم.
شما می توانید هم چنین از مقاله بالا زدن چاه دستشویی هم استفاده کنید. برای دسترسی به این مقاله کافی است اینجا کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در این باره بدست آورید.

کلیپ آموزشی علت گرفتگی لوله فاضلاب را از دست ندهید! 🎥

در ویدئوی آموزشی زیر توضیحات کوتاهی درباره علل رایج گرفتگی فاضلاب دستشویی، سینک و… داده شده که به عنوان پیش زمینه، پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه مقاله آن را دنبال کنید.

1. گرفتگی فاضلاب پس از تعمیر ساختمان

گاه بنایی یا تعمیر ساختمان در محدود لوله های فاضلاب باعث می شود که نخاله های بنایی و تکه های خورد شده سیمان و… به درون چاه افتاده و علت گرفتگی لوله فاضلاب و درنهایت بسته شدن چاه شوند. یادتان باشد قبل از شروع عملیات تعمیر و بنایی در ساختمان، چاه فاضلاب را با در پوش ببندید تا دیگر دچار گرفتگی لوله با سیمان نشوید.

در صورتی که در هنگام بازسازی ساختمان متوجه شدید که لوله فاضلاب ساختمان دچار گرفتگی با سیمان شده است می توانید به مقاله گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان در سایت برچسب مراجعه کنید و اقدامات لازم در این خصوص را بر اساس دستورالعمل های آموزش داده شده انجام دهید.

2. علت گرفتگی چاه توالت با دستمال توالت

افراد بسیاری بعد از استفاده از سرویس بهداشتی از دستمال توالت استفاده می کنند و در بعضی موارد این دستمال ها در چاه انداخته می شوند. همین مسئله پس از مدتی باعث جمع شدن دستمال توالت شده و به مرور با سفت شدن آن مانعی در برابر عبور فاضلاب و گرفتگی فاضلاب دستشویی می شود. این خود یکی از علائم گرفتگی لوله فاضلاب توالت است که بسیار مهم است.
در این حالت باید از اسید لوله بازکنی یا فنر چاه بازکن برای رفع آن استفاه کنید. البته اگر این دستمال ها در ابتدای لوله جمع شده باشد با یک چوب قابل باز شدن است.

رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی
چگونه گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی را از بین ببریم؟

3. رفع انسداد لوله فاضلاب با اشیاء توسط لوله بازکن شرق تهران

گاهی ممکن است وسایلی که در جیبمان داریم از قبیل کیف، موبایل و… در چاه بیفتند و این مسئله پس از گیر کردن فضولات به آن، خود علت گرفتگی لوله فاضلاب می شود که در نهایت باید برای رفع این مسئله با لوله بازکنی در نزدیکی منزلتان تماس بگیرید.

جهت دسترسی فوری به خدمات لوله بازکنی در شرق تهران کلیک کنید.

بهترین راه این است که قبل از ورود به توالت وسایل یا اشیا اضافی را از خود جدا کنیم. موبایل را حتما در جیب پیراهن یا کاپشن خود گذاشته یا با خود اصلا به داخل توالت نبریم. چرا که گاه علت گرفتگی لوله فاضلاب توالت را تنها با تخریب توالت و باز کردن چاه فاضلاب می توان برطرف کرد. اگر دچار این مشکل در منزل یا ساختمان خود شدید می توانید روی خدمات چاه بازکنی و خدمات لوله بازکنی در شرق تهران و مناطق دیگر تهران در برچسب حساب باز کنید.

افتادن گوشی در چاه فاضلاب علت گرفتگی لوله فاضلاب
قبل از رفتن به دستشویی وسایل اضافی به خصوص گوشی موبایل را از خود جدا کنید

4. علت برگشت آب از لوله فاضلاب در اثر تجمع و سفت شدن فضولات

استفادن نکردن متناوب و همیشگی از فلاش تانک یا نریختن آب در چاه فاضلاب باعث می شود به مرور فضولات ته نشین شده و در اثر زمان سفت شده و خود به علت گرفتگی لوله فاضلاب توالت تبدیل شود. راه پیشگیری از این مشکل هم استفاده از فلاش تانک پس از شستشو است.

در صورت بروز این نوع از علائم گرفتگی لوله فاضلاب، راهکار رفع آن در ریختن اسید لوله باز کنی در چاه و سپس ریختن مقادیر زیادی آب به درون چاه می باشد تا اسید کار خود را بکند.
برای این منظور می توانید از فروشگاه های ابزار فروشی اسید لوله بازکنی را تهیه کنید. منتها قبل از خرید برای فروشنده شرح دهید که اسید را برای چه کاری می خواهید، تا با تهیه اسید لوله بازکنی مناسب بتوانید به رفع گرفتگی فاضلاب بپردازید.

مراقب باشید در هنگام استفاده از اسید لوله بازکنی نهایت دقت را به خرج دهید؛ چرا که ریختن یا پاشیدن قطرات اسید روی پوست شما باعث بروز فاجعه جبران ناپذیر می شود. اگر در این کار مهارت لازم را ندارید می توانید از فنی کارانی که در این زمینه تخصص دارند در سایت برچسب کمک بگیرید.

5. علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه در اثر چربی و روغن

روزانه ظرف های بسیاری در سینک ظرفشویی شسته می شود و این امر یعنی روغن و چربی بسیاری هم وارد لوله فاضلاب می شود. از آنجایی که چربی حالت چسبندگی دارد به لوله فاضلاب می چسبد و تکرار این امر باعث انباشته شدن چربی ها می شود.

در این حین وقتی آشغالی وارد لوله فاضلاب می شود به این چربی ها می چسبد و باعث به وجود آمدن علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و علت برگشت آب از لوله فاضلاب می شود.

6. رفع نفوذ ریشه درخت در چاه توالت با لوله بازکن ونک

گاهی لوله فاضلاب که در زیر حیاط منزل یا ساختمان واقع شده در اثر رخنه کردن ریشه درخت در چاه، مسدود می شود.
در این حالت به هیچ وجه استفاه از اسید یا پمپ لوله باز کن، گرفتگی لوله فاضلاب یا توالت را دوا نمی کند. در این هنگام بایست از فنرهای مخصوص و قوی به همراه سر فنر استفاده کرد، که معمولا این کار را لوله بازکن های ماهر و کاربلد سایت برچسب در لوله بازکنی ونک و… به سادگی انجام می دهند.

ببینید: شماره تلفن لوله بازکن ونک در برچسب

نفوذ ریشه درخت در لوله فاضلاب که خود علت گرفتگی لوله فاضلاب است را گاها هنگام تراشیدن چاه فاضلاب از بین می برند، ولی برطرف کردن آن کار شاید آسانی به نظر نرسد اما لوله بازکن ونک آن را انجام می دهند. بنابراین اگر ونک ساکن هستید حتما برای رفع نفوذ ریشه درخت با چاه بازکنی ونک در برچسب تماس بگیرید.

7. لوله کشی معیوب و ناقص علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه و…

لوله کشی فاضلاب گاهی با لوله های غیراستاندارد ساخته می شوند، گاهی لوله های انتخاب شده برای کارکردی که دارد مناسب نیست، برای مثال لوله های توالت های عمومی باید قطورتر باشند.
عدم رعایت این موارد خود علت گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه، توالت و… خواهد شد که در صورت بروز آن می بایست لوله کشی فاضلاب ساختمان تغییر کند.

نکته!!! گاها پیش آمده که لوله فاضلاب ناقص نصب شده و در جایی در زیر خاک نشتی پیدا کرده است و همین امر موجب شده که ریشه درختان به سمت لوله کشیده شده و در نهایت ریشه درخت در لوله فاضلاب نفوذ کند که خود علت گرفتگی چاه توالت می باشد.
در این صورت باز هم باید از فنر چاه باز کن، دستگاه لوله بازکن برقی، پمپ تراکم هوا و… استفاده کرد و اگر این مسئله بیش از حد حاد باشد باید حتما محل نقوذ ریشه درخت در چاه توالت را شناسایی کرد و آن قسمت لوله را تعویض نمود.

تمامی علت گرفتگی لوله فاضلاب، راهکار مناسب با خود را دارند ولی نکته اصلی این است که می توانیم با رعایت نکاتی ساده از بروز این علتها جلوگیری کنیم. روشن است که هزینه های نگه داری بسیار کمتر از هزینه های لوله بازکنی می باشد.

سوالات متداول

ریشه درخت چگونه باعث علت گرفتگی لوله فاضلاب می شود؟

گاهی لوله فاضلاب که در زیر حیاط منزل یا ساختمان واقع شده در اثر رخنه کردن ریشه درخت در چاه، مسدود می شود.

گرفتگی فاضلاب دستشویی با دستمال توالت را چگونه رفع کنیم؟

در این حالت باید از اسید لوله بازکنی یا فنر چاه بازکن برای رفع آن استفاه کنید. البته اگر این دستمال ها در ابتدای لوله جمع شده باشد با یک چوب قابل باز شدن است.

چگونه لوله بازکن ماهر و قابل اعتماد برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت، آشپزخانه و… پیدا کنیم؟

سایت لوله بازکنی برچسب به عنوان معتبرترین لوله بازکن در تهران می باشد که ماهرترین لوله بازکن ها را در اختیار دارد. بنابراین در صورت گرفتگی لوله فاضلاب خود می توانید به برچسب مراجعه کرده و با لوله بازکن های ما تماس بگیرید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: