باز کردن لوله فاضلاب در منزل با روش های خانگی 🏠 + کلیپ آموزشی

باز کردن لوله فاضلاب در منزل باعث می شود تا در اکثر موارد، بی نیاز از لوله بازکن ها شوید، زیرا بسیاری از گرفتگی های لوله ها را می توان با به کارگیری روش های ساده در منزل مثل روش باز كردن لوله فاضلاب با فنردستی و یا دیگر روش ها، برطرف کرد. در ادامه برخی آموزش لوله بازکنی را بیان می کنیم و برخی از این رو شها را به شما آموزش خواهیم داد.

با کلیپ آموزشی باز کردن لوله فاضلاب در منزل همراه باشید! 🎥

ویدئوی زیر به طور خلاصه و مختصر مطالب مهمی را که باید در رابطه با آموزش لوله بازکنی و نکاتی که برای باز کردن لوله فاضلاب در منزل، شرح داده است. پیشنهاد می کنیم آن را دنبال کنید.

آموزش لوله بازکنی برای باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از محلول لوله بازکنی

یکی از روش های کاربردی خانگی در باز کردن لوله فاضلاب استفاده از محلول لوله بازکنی می باشد. محلول های لوله بازکن بر اساس نوع و کاربردی که دارند متفاوت هستند و باید طبق دستور العملی که بر روی آن ها نوشته شده، مورد استفاده قرار بگیرند.

البته شما می توانید از لوله بازکن قوی خانگی هم استفاده کنید که ترکیبی از جوش شیرین و سرکه می باشد. شما می توانید مقاله مربوط به لوله بازکنی با سرکه را از اینجا بخوانید و روش های مختلف لوله بازکنی با سرکه را به خوبی فراگیرید

البته در برخی گرفتگی ها هم بعد از استفاده از لوله بازکن قوی خانگی یا بازاری می توان از روش باز كردن لوله فاضلاب با فنر استفاده کرد تا بهتر نتیجه دهد.

باز کردن لوله در منزل با استفاده از محلول لوله بازکنی، نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد.

آموزش لوله بازکنی با استفاده از لوله بازکن دستی

لوله بازکن دستی یا همان تلمبه که در اکثر منازل یافت می شود، ساده ترین و در دسترس ترین راه باز کردن لوله فاضلاب می باشد. این روش برای برای رفع گرفتگی های سطحی و ضعیف کاربردی می باشد. نحوه استفاده از آن بدین صورت است که باید مقداری آب روی سینک بریزید تا چسبندگی برای لوله بازکن ایجاد شود. سپس بخش پلاستیکی لوله بازکن را روی دهانه لوله قرار دهید بطوریکه راه خروج هوا وجود نداشته باشد.

حال دسته لوله بازکنی را به پایین فشار دهید تا مکش ایجاد شود و همین کار را چند بار تکرار کنید. مکش تلمبه باعث می شود تا موادی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شدند، جابجا شده و راه آب باز شود. بعد از باز کردن لوله فاضلاب بهتر است مقداری آب داخل لوله بریزید تا مواد اضافی را با خود به درون چاه ببرد.

باز کردن لوله فاضلاب در منزل + ارائه راهکار های ساده

اگر موفق به بازشدن لوله های فاضلاب با روشهای لوله بازکنی در منزل نشدید می توانید به خود سایت لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید و از سرویس لوله بازکنی در تمام نقاط تهران استفاده کنید.سایت “برچسب barchasb”به صورت شبانه روزی در خدماشت فقط اسم منطقه محل زندگی خود در تهران را درسایت برچسب جستجو کنید تا از خدمات لوله بازکن منطقه خود بهره مند شوید.

همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از روش تلمبه دستی از لوله بازکن قوی خانگی و یا هیچ لوله بازکن دیگر استفاده نکنید.

آموزش روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر دستی

در صورتی که با هیچ کدام از روش ها بالا، گرفتگی برطرف نشد، می توانید از روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر برای باز کردن لوله فاضلاب منزل خود استفاده کنید. فنر لوله بازکنی در دو نوع دستی و پیشرفته وجود دارد. روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر دستی بدین صورت است که سر فنر را به آرامی درون چاه حرکت می دهید تا به مانع برسد، سپس شروع به چرخاندن آن می نمایید.  سرفنر خاصیت ارتجاعی داشته و با حرکت چرخشی خود درون چاه باعث می شود تا موادی که باعث گرفتگی لوله شده اند به دور آن پیچیده شوند و در نهایت با در آوردن فنر روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر را تکمیل کنید. در صورتی که نتوانستید این کار را به تنهایی انجام دهید، می توانید از خدمات لوله بازکنی پاسداران سایت برچسب و یا دیگر مناطق تهران استفاده کنید.

چگونه از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنیم؟

پیشگیری از گرفتگی لوله ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا شما را بی نیاز از آموزش های باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از ابزارهای آن می نماید. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های سینک باید مراقب باشید که در زمان شستشوی ظروف، مواد اضافی داخل چاه وارد نشوند، این کار با استفاده از توری در ورودی سینک ظرفشویی قابل انجام است. باری پیشگیری از گرفتگی چاه توالت نیز می توانید از چاه بست استفاده کنید تا اجسام خارجی به داخل آن سقوط نکنند ودیگر نیاز نداشته باشید از روش بازکردن لوله فاضلاب با فنر یا روش های دیگر استفاده کنید.

شما می توانید با مطالعه علت های گرفتگی لوله فاضلاب از گرفتگی لوله فاضلاب پیشگیری کنید.به این صورت که با دانستن علت گرفتگی لوله فاضلاب از به وجود آمدن آن علت ها پیشگیری می کنید.

بیان چند نکته در مورد روش باز کردن لوله فاضلاب

  • درست است روش های خانگی مثل روش باز کردن لوله فاضلاب با فنر یا استفاده از محلول لوله بازکن قوی خانگی و یا هر روش دیگر آموزش لوله بازکنی مناسب است، ولی اگر گرفتگی شدید باشد معمولا با استفاده از روش خانگی باز نمیشود و باید از تکنسین های لوله بازکنی استفاده کنید.
  • برای باز کردن لوله در منزل روشهای دیگر مثل استفاده از نوشابه و … هم وجود دارد ولی باید بدانید که ما دراینجا به روشهای اصولی اشاره کردیم و به شما هم توصیه می کنیم که از روشهای غیر اصولی برای بازکردن لوله های منزل استفاده نکنید چرا که موجب می شود به خودتان یا به تاسیسات منزلتان آسیب برسانید که هزینه بیشتری را برایتان در بر دارد.

جمع بندی:

قوی ترین محلول لوله بازکنی برای باز کردن لوله فاضلاب در منزل چه محلولیست؟

محلول های لوله بازکن شیمیایی بر اساس نوع و کاربردی که دارند متفاوت هستند. بهترین محلول خانگی برای لوله بازکنی در این مواقع، ترکیب سرکه و جوش شیرین می باشد.

چگونه با فنر دستی لوله فاضلاب را باز کنیم؟

سر فنر را به آرامی درون چاه حرکت می دهید تا به مانع برسد، سپس شروع به چرخاندن آن می نمایید به این صورت فنر به آسانی گرفتگی ها را از میان می برد.

آیا روش های خانگی لوله بازکنی در باز کردن لوله فاضلاب واقعا موثرند؟

برای گرفتگی های سطحی و نه چندان سخت؛ اگر گرفتگی شدید باشد معمولا با استفاده از روش های خانگی باز نمی شود و باید از تکنسین های لوله بازکنی کمک بگیرید. شما می توانید از طریق سایت برچسب، به صورت آنلاین نزدیک ترین لوله بازکن به خود را پیدا کنید. خدمات لوله بازکنی برچسب به صورت شبانه روزی و فوری در سراسر تهران ارائه می شود.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی