انواع فنر لوله بازکنی + آموزش نحوه کار با آنها + کلیپ آموزشی

در این مقاله قصد داریم تا درباره انواع فنر لوله بازکنی و آموزش کار با آنها اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.

انواع فنر لوله بازکنی و انواع سر فنر لوله بازکنی که برای باز کردن گرفتگی لوله ها از آنها استفاده می شود یکی از رایج ترین ابزارهای افراد لوله بازکن برای رفع گرفتگی ها می باشد. ساده ترین نوع از انواع فنر لوله بازکنی؛ فنر لوله بازکنی دستی است که در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

کلیپ آموزشی آشنایی با انواع فنر لوله بازکنی را مشاهده کنید 🎥

با ویدئوی زیر همراه باشید تا با انواع فنر لوله بازکنی بیشتر آشنا شوید و ویژگی ها و کاربردهای آن ها را بشناسید.

ویژگی های انواع فنر لوله بازکنی مخصوص بازکردن لوله

انواع فنر لوله بازکنی و یا به عبارتی درست تر بیشتر فنرهای لوله بازکنی از فولاد مقاوم ساخته شده و نوک آن حدود 100 سانتی متر می باشد.
اگر بخوهیم به روش کار انواع فنر لوله بازکنی اشاره کنیم باید بگوییم که روش کار آنها بدین صورت است که با استفاده از پیچ های مخروطی که در نوک فنر وجود دارد، مواد اضافی که باعث گرفتگی چاه شده اند را به درون چاه حرکت می دهد. به همین دلیل علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله باعث می شود که تمامی مواد مانند مو، لایه های چربی و… از دیواره چاه جدا شوند و کارایی چاه بالا رود.

انواع فنر لوله بازکنی بیشتر برای باز کردن گرفتگی چاه توالت ایرانی و فرنگی استفاده می شود که توصیه می کنیم در زمان استفاده از آن برای باز کردن چاه توالت فرنگی بسیار دقت کنید، زیرا به دلیل تیز بودن نوک فنر، امکان آسیب رسیدن به جداره توالت فرنگی وجود دارد.

استفاده ازانواع فنر لوله بازکنی مخصوصا فنرهایی که با نیروی دریل یا دستگاه لوله بازکنی می چرخند نیازمند تخصص و مهارت است که بهتر است آن را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. در همین راستا صفحه لوله بازکنی غرب تهران را به شما پیشنهاد می کنیم.

انواع فنر لوله بازکنی دستی یکی از ابزارهای مهم لوله بازکنی می باشد.

نحوه استفاده از انواع فنر لوله بازکنی دستی 

قبل از استفاده از انواع فنر لوله بازکنی دستی ، باید حتما دستکش مناسب بپوشید. سپس نوک فنر لوله بازکن دستی را داخل لوله فاضلاب گذاشته و به آهستگی آن را داخل چاه حرکت داده تا به مانعی برسد و فنر لوله بازکنی دیگر جلوتر نرود. توجه به این نکته ضروری است که در زمان حرکت فنر در اتصالات و زانو ها این کار حتما با احتیاط انجام شود تا لوله آسیب نبیند. زمانی که مطمئن بودید که فنرلوله بازکنی دستی به محل گرفتگی رسیده است باید انتهای آن را بچرخانید. سر انواع فنر لوله بازکنی خاصیت ارتجاعی داشته و درون لوله شروع به پیچیدن می کند که همین امر سبب پیچیده شدن مواد اضافی داخل لوله به دور فنر دستی لوله بازکنی می شود.

پس از این کار اگر فنر چاه بازکن را خارج کنید، می بینید که مواد اضافی دور آن پیچیده شده و گرفتگی چاه منزل شما برطرف شده است. برای بالاتر بردن سرعت کار و کارایی بهتر فنر لوله بازکن می توانید انتهای فنر لوله بازکن دستی را به یک دریل وصل کنید اما باید توجه داشته باشید که چرخش شدید فنر، احتمال آسیب رسیدن به لوله را بالا می برد. به همین دلیل لازم است نکات ایمنی را رعایت نموده و کار را به لوله بازکن های ماهر بسپارید.
حتما اگر میخواهید انواع فنر لوله بازکن دستی را به دریل وصل کنید مراقب دستان خود باشید و هیچ گاه این کار را با فنری که طول آن زیاد است انجام ندهید.

فنر لوله بازکنی برقی (دستگاه لوله بازکنی)

یکی از انواع فنر لوله بازکنی که کار رفع گرفتگی لوله ها را راحت تر کرده است، دستگاه لوله بازکنی است. استفاده از دستگاه لوله بازکنی باعث بالا رفتن سرعت کار می شود. اما به کارگیری آن نیازمند مهارت های خاصی است که لوله بازکنی ها دارند. شما می توانید از خدمات سایت لوله بازکنی برچسب در سراسر تهران برای رفع مشکل گرفتگی لوله ها بهره ببرید. این افراد با استفاده از دستگاه لوله بازکنی، فورا گرفتگی لوله ها را برطرف می کنند.
معمولا جنس فنر ها در دستگاه لوله بازکنی قوی از انواع فنر لوله بازکنی دستی است چرا که سرعت و میزان قدرت چرخش در این نوع دستگاه ها از فنر های لوله بازکن دستی بیشتر است.

ویژگی های دستگاه لوله بازکن

 اجزای سازنده دستگاه لوله بازکنی موتور و فنر می باشند که موتور وظیفه ایجاد نیروی لازم برای چرخش فنر را بر عهده دارد و فنر با چرخش خود، گرفتگی لوله را از بین می برد. دستگاه های لوله بازکنی مزایای بسیاری دارند که در ادامه تعدادی از آن ها را نام می بریم:

  • مجاز به استفاده از برق شهری
  • کوچک و قابل حمل
  • رفع کننده گرفتگی های شدید لوله ها
  • وجود سرفنر های مختلف برای انواع لوله ها
  • وجود انواع فنر لوله بازکنی بلند برای لوله های طولانی
  • بالا بردن سرعت کار لوله بازکنی
دستگاه لوله بازکنی یکی از پیشرفته ترین ابزارهای لوله بازکنی می باشد.

مقایسه انواع فنر لوله بازکنی دستی با فنر برقی

برای باز کردن گرفتگی لوله ها روش های مختلفی وجود دارد، در صورتی که گرفتگی ساده باشد می توانید انواع فنر لوله بازکنی را به کار بگیرید. اما گرفتگی های شدیدتر نیازمند فنرها و سر فنرهای پیشرفته تر هستند. برای چنین گرفتگی هایی باید ازدستگاه فنر زنی لوله بازکن استفاده کرد.

گرفتگی هایی که معمولا در زمان ساخت وساز و بنایی ها به‌وجود می آیند، از این قبیل رفتگی ها هستند. مثل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، قیر و دیگر مصالح ساختمانی. انواع فنر لوله بازکنی برقی برای رفع چنین گرفتگی هایی طراحی شده اند.

جمع بندی:

چند نوع فنر لوله بازکنی وجود دارد؟

دو دسته فنر لوله بازکنی وجود دارد؛ دستی و برقی. فنرهای لوله بازکنی دستی ساده ترین نوع از انواع فنر لوله بازکنی می‌باشند.

بهترین نوع فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب کدام نوع است؟

برای رفع گرفتگی های نه چندان سخت، بهترین فنر، فنر لوله بازکن دستی می باشد و برای رفع گرفتگی های سخت و شدید، بهترین وسیله، دستگاه لوله بازکن برقی می باشد.

برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب با انواع فنر لوله بازکنی چه باید بکنیم؟

در هر کجای تهران که باشید با مراجعه به صفحات مختلف لوله بازکنی برچسب در سراسر تهران می توانید با نزدیک ترین افراد لوله بازکن به خود تماس بگیرید. این افراد در سریع ترین زمان ممکن خود را به محل موردنظر شما رسانده و بعد از تشخیص نوع گرفتگی، با بهترین انواع فنر لوله بازکنی اقدام به رفع گرفتگی لوله های فاضلاب شما می کنند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی