باز کردن لوله با سرکه و ترکیبات آن

باز کردن لوله با سرکه یکی از ده ها روش خانگی و کارآمد برای باز کردن لوله های فاضلاب منزل شما می باشد. در هنگام مواجهه با گرفتگی لوله فاضلاب در منزل، اولین کاری که به ذهنمان خطور می کند تماس با یک لوله بازکنی خبره می باشد.
اما همان طور که می دانید، همیشه نیاز نیست به سراغ راه های هزینه بر برای حل این مشکل برویم؛ راه ها و روش های خانگی بسیار آسانی برای رفع گرفتگی لوله ها وجود دارند. استفاده از موادی که در آشپزخانه هر خانه ای یافت می شوند مانند ، سرکه، نوشابه و… یکی از این روش هاست. 

در حین مشاهده علائم گرفتگی لوله فاضلاب در خانه، مثل پایین نرفتن آب سینک ظرفشویی و روشویی، علاوه بر روش های زیر می توانید با مطالعه مقاله علت ها و راهکارهای گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه مشکل را خودتان در منزل برطرف کنید.

ویدئوی آموزشی باز کردن لوله با سرکه و ترکیبات آن را از دست ندهید!

پیشنهاد می کنیم پیش از پرداختن به ادامه مقاله، نکات ذکر شده در کلیپ اموزشی زیر را دنبال کنید.

باز کردن لوله با سرکه و ترکیبات محلول لوله بازکن

سرکه ماده ای اسیدی و رقیق، پاک کننده ای ارزان و بی خطر برای محیط زیست می باشد که به کمک آن می توان گرفتگی لوله های فاضلاب را برطرف کرد. جوش شیرین نیز با خاصیت اسیدی که دارد، در کنار سرکه ترکیب شیمیایی بسیار قوی تولید می کند که عمل لوله بازکنی را تسریع می بخشد، لذا شما می توانید با به کار بردن ترکیبات محلول لوله بازکن مثل سرکه و جوش شیرین محلول لوله بازکنی برای بازکردن لوله های منزلتان بسازید.

رفع گرفتگی لوله با سرکه و جوش شیرین
باز کردن لوله با سرکه و جوش شیرین یک روش خانگی ساده می باشد.

باز کردن لوله با سرکه و جوش شیرین به این صورت است که ابتدا یک فنجان از جوش شیرین را به داخل لوله فاضلاب بریزید، سپس به همان مقدارسرکه داخل لوله اضافه نمایید. در اثر ترکیب این دو ماده یک واکنش شیمیایی اسیدی بوجود آمده که فورانی کوچک به سمت بالا خواهد داشت؛ در این هنگام باید سریعا راه خروجی لوله را با دستمال ببندید تا مواد نتوانند خارج شوند. بعد از حدودا 30 دقیقه، آب جوش را در نزدیکی لوله و با فشار زیاد به ترکیبات اسیدی اضافه نمایید. مدتی صبر کنید، (شب تا صبح بهتر است) تا ترکیبات محلول لوله بازکن در لوله بماند و به خوبی با گرفتگی ها و ترکیبات درون لوله تماس پیدا کند، سپس لوله را چک کنید؛ خواهید دید که گرفتگی ها باز شده اند و این محلول لوله بازکنی اثر خود را گذاشته است.

رفع گرفتگی لوله با سرکه و نمک

یکی دیگر از ترکیبات خانگی موثر در باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب، ترکیب سرکه و نمک است.
باز کردن لوله با سرکه و نمک به این صورت است که، ابتدا یک سوم فنجان از هرکدام را با هم ترکیب کنید، سپس فورا این ترکیب را داخل لوله فاضلاب بریزید. بر اثر ترکیب این دو ماده واکنشی سریع از نوع جوشیدن اتفاق می افتد و گازی خارج می شود که باید قبل از تمام شدن این جوشش، ترکیب را سریعا وارد چاه کنید. حدود یک ساعت بعد آب جوش را با فشار زیاد اضافه کنید و تا صبح منتظر بمانید. مشاهده خواهید کرد که با گذشت زمان، راه لوله باز شده است.

رفع گرفتگی لوله با نمک و سرکه
باز کردن لوله با سرکه و نمک یک روش خانگی ساده می باشد.

در صورتی که گرفتگی شدید بود و پس از امتحان کردن  روش باز کردن لوله با سرکه و نمک، صبح دوباره با گرفتگی مواجه شدید، با مراجعه به سایت برچسب و پیدا کردن منطقه خود، مثلا لوله بازکنی در شریعتی، با فنی کارهای باتجربه ما تماس گرفته و مشکل را با آن ها در میان بگذارید و از خدمات لوله بازکنی با بهترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت بهرمند شوید.

روش های ذکر شده در باز کردن لوله با سرکه، برای گرفتگی های سطحی و ساده، بسیار مفید و کارآمد هستند. اما در هنگام مواجهه با گرفتگی های سخت باید از دیگر روش های لوله بازکنی استفاده کنید. البته سایت برچسب نیز این امکان را فراهم کرده تا با یک کلیک سریع و جست و جوی لوله بازکن های حرفه ای در سراسر تهران بتوانید از بهترین لوله بازکن ها در سطح شهر تهران استفاده کنید. سایت https://barchasb.net/ در تمام مدت طول هفته به صورت شبانه روزی منتظر تماس های شما عزیزان تهرانی می باشد.

باز کردن لوله با سرکه بهتر از استفاده از محلول های لوله بازکنی است، چرا که ترکیب سرکه و جوش شیرین برای بازکردن سرکه آنقدر قوی نیست که به بافت لوله ها آسیب برساند و آنها را از بین ببرد.
از ترکیب جوش شیرین که ماده ای قلیایی است با سرکه که ماده ای اسیدی واکنشی نا پایدار ایجاد می شود که یک قسمت آن آب است و قسمت دیگر آن دی اکسید کربن لذا خود را در معرض گاز منتشر شده از این واکنش قرار ندهید.

مخصوصا بازکردن لوله فاضلاب آشپزخانه یا بازکردن لوله توالت با ترکیب سرکه و جوش شیرین برای لوله های آنها بسیار موثرتر است چرا که می تواند با خاصیت اسیدی که دارد چربی ها و موادی که باعث گرفتگی شده را از بین ببرد.

جمع بندی:

در چه مواقعی می توان از روش باز کردن لوله با سرکه استفاده کرد؟

در حین مشاهده علائمی مثل پایین نرفتن آب سینک ظرفشویی و روشویی، جمع شدن آب بر سر چاه حمام و توالت، پیچیدن بوی بد در محیط خانه و… .

آیا سرکه به تنهایی برای بازکردن لوله کافیست؟

خیر؛ ترکیباب سرکه مثل سرکه و جوش شیرین، سرکه با آب جوش و… موثر تر عمل می کنند.

باز کردن لوله با سرکه بهتر است یا با اسید های لوله بازکنی؟

استفاده از سرکه و ترکیباتش برای لوله بازکنی بهتر است؛ زیرا خاصیت اسیدی آن آنقدری قوی نیست که به لوله های فاضلاب آسیب بزند.

2/5 - (1 امتیاز)

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: