رفع گرفتگی لوله آشپزخانه + علت های گرفتگی + کلیپ آموزشی

راهکارهای زیادی برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه وجود دارند. که می توانید از آن ها استفاده نموده و گرفتگی لوله آشپزخانه خود را برطرف کنید.  شاید ساده ترین موادی که اصلا به آن ها فکر نمی کنید بتوانند در رفع گرفتگی لوله آشپزخانه شما موثر باشند. در این مطلب آموزش روش های از بین بردن گرفتگی لوله آشپزخانه و علت های گرفتگی آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

ویدئوی آموزشی رفع گرفتگی لوله آشپزخانه 🎥

با فیلم آموزشی زیر همراه باشید! در این ویدئوی کوتاه قصد داریم برای بهتر درک کردن این مطلب، نکات مهم را بصورت تصویری برای شما بازگو کنیم.

روش های رفع گرفتگی لوله آشپزخانه

گرفتگی لوله آشپزخانه به هر دلیلی ممکن است رخ دهد. که در همین مطلب به آن می پردازیم. اما روش های کاربردی رفع گرفتگی لوله آشپزخانه چیست؟ چگونه می توانیم در منزل و بدون کمک لوله بازکن ها، این کار را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال، چند راهکار عملی و ساده را به شما می آموزیم. در همین راستا می توانید مقاله آموزش باز کردن لوله در منزل را نیز مطالعه کنید. 

رفع گرفتگی لوله آشپزخانه با استفاده از لوله بازکن دستی

لوله بازکن دستی ابزاری است که در هر منزلی یافت می شود. این وسیله برای رفع گرفتگی های ساده مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه از آن استفاده کنید. برای باز کردن لوله با تلمبه دستی باید قسمت پلاستیکی آن را روی دهانه چاه بگذارید و دسته تلمبه را به سمت پایین فشار دهید تا خلاء ایجاد کند. سپس آن را رها کنید تا خلاء ایجاد شده، موادی که باعث گرفتگی لوله آشپزخانه شده اند را به سمت بالا بکشد.

برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه می توانید از لوله بازکن دستی استفاده کنید.

با مواد ساده داخل منزل رفع گرفتگی لوله آشپزخانه را انجام دهید

شما میتوانید گرفتگی لوله آشپزخانه را با مواد ساده ای که در منزلتان پیدا می شوند، از بین ببرید. یکی از این مواد جوش شیرین می باشد.  جوش شیرین کاربردهای  زیادی دارد که یکی از آن ها لوله بازکنی با جوش شیرین است. برای این کار باید 1 فنجان جوش شیرین را در 3 لیوان آب جوش حل نموده و در لوله آشپزخانه بریزید. این کار باعث از بین بردن بوی بد فاضلاب نیز می شود. پس از گذشت چند دقیقه قدری آب جوش داخل چاه بریزید تا مواد باقی مانده شسته شوند. نکته مهم این است که در زمان استفاده از این مواد باید مراقب باشید سر یا دست خود را نزدیک دهانه چاه نبرید. 

دیگر ماده ای که می توانید از آن استفاده کنید، سرکه است. سرکه سفید نیز برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه کاربردی می باشد. برای این کار باید یک لیوان سرکه سفید را داخل چاه آشپزخانه ریخته و حدود 30 دقیقه صبر کنید. پس از آن مقداری آب داغ داخل چاه بریزید تا سرکه و رسوبات را بشوید. دقت کنید که در زمان استفاده از مواد لوله بازکن سر یا دست خود را نزدیک دهانه چاه نبرید. 

علت گرفتگی لوله آشپزخانه چیست؟

گرفتگی لوله آشپزخانه علت های مختلفی می تواند داشته باشد که دانستن آن به سرعت رفع گرفتگی لوله آشپزخانه کمک می کند. ضمن اینکه با دانستن این دلایل می توانید از بروز گرفتگی ها پیشگیری نموده و با این کار نیازمند لوله بازکن ها نشوید. البته در صورتی که نیازمند لوله بازکن شدید، می توانید خدمات لوله بازکنی در تهرانپارس یا سایر مناطق تهران را در سایت برچسب به صورت فوری دریافت کنید. در ادامه به بررسی دلایل گرفتگی لوله آشپزخانه می پردازیم:

ریختن آشغال و پسماند مواد غذایی داخل چاه

ذرات برنج، تفاله چای، باقی مانده غذای داخل ظروف و… ممکن است کوچک به نظر آیند، اما تجمع این مواد در کنار یکدیگر به راحتی می تواند باعث گرفتگی لوله سینک آشپزخانه شما شود. برای پیشگیری از بروز این مشکل می توانید از سبدهای صافی در کنار سینک خود استفاده کنید و مواد داخل ظروف را در سبد تخلیه کنید. ضمن اینکه استفاده از توری مناسب برای سر لوله سینک نیز می تواند از ریخته شدن مواد اضافی داخل آن جلوگیری نماید. 

با ریختن پسماند مواد غذایی داخل چاه، باعث گرفتگی لوله سینک آشپزخانه می شوید.

شستن ظروف چرب با آب سرد

بسیاری از افراد فکر می کنند که روغن چون مایع است، راحت از لوله عبور کرده و مشکلی ایجاد نمی کند. به همین دلیل روغن اضافی داخل ظروف را بدون استفاده از آب جوش، فورا داخل چاه می ریزند، اما این کار اشتباه است. شستن ظروف چرب با آب سرد نیز به مرور زمان باعث گرفتگی لوله سینک می شود. زیرا آب سرد باعث نیمه جامد شدن روغن می شود و روغن نیمه جامد نیز داخل لوله سینک رسوب کرده و به مرور زمان باعث گرفتگی آن می شود. به همین دلیل باید حتما در زمان شستشوی ظروف چرب، از آب داغ استفاده کنید تا روغن را از دیواره لوله بشوید.

با این کار می توانید از به راحتی از بروز گرفتگی لوله سینک پیشگیری نموده و خود را از خدمات لوله بازکنی بی نیاز کنید. اما در صورت نیاز به خدمات نیز، می توانید در هر منطقه تهران که هستید از سایت برچسب، در سریع ترین زمان ممکن خدمات دریافت نمایید. در همین راستا می توانید صفحه لوله بازکنی دروس تهران را نیز مشاهده کنید.

افتادن اجسام داخل چاه آشپزخانه

افتادن اجسامی مانند پیاز کوچک، دستمال، اسباب بازی و… داخل چاه آشپزخانه می تواند به راحتی گرفتگی آن را به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از وقوع این مشکل باید حتما سر کفشور آشپزخانه را بپوشانید. زیرا در صورت نبود پوششی برای سر چاه، افتادن اجسام داخل آن اجتناب ناپذیر است.

افتادن اجسام باعث گرفتگی لوله کفشور آشپزخانه می شود.

ریختن آشغال داخل لوله آشپزخانه در زمان شستشو

در زمان شستشوی آشپزخانه تمام آشغالهایی که زیر کابینت ها و وسایل وجود دارند، خارج شده و همراه با جریان آب به سمت کفشور آشپزخانه حرکت می کنند. تارهای مو، دستمال، تکه های غذا و… از مواردی است که ممکن است به همراه آب وارد چاه شود و این مواد می توانند باعث گرفتگی لوله آشپزخانه شوند. برای پیشگیری از این مشکل باید حتما از توری های مخصوص سر چاه آشپزخانه استفاده کنید.

در صورت نیازمندی به لوله بازکنی، آن را از ما بخواهید. زیرا همانطور که گفته شد، سایت برچسب از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب تهران را تحت پوشش قرار داده است. و شما در هر زمانی که مایل باشید می توانید با بهترین لوله بازکن ها در خدمات لوله بازکنی برچسب تماس بگیرید تا مشکل باز کردن لوله های منزلتنا را برطرف کنند.

  

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی