آموزش دستشویی بردن سالمندان👴🏻👵🏻

سالمندان همان پدر و مادرهایی هستند که از کودکی و از بدو تولد از ما مراقبت کردند، حتی زمانی که کوچکترین کار شخصی خود را قادر نبودیم انجام دهیم، با اشتیاق و صبر و بردباری به ما کمک کردند تا سنی که توانستیم روی پاهای خود بایستیم و کارهای خود را به صورت مستقل انجام دهیم.
مراقبت از این افراد در زمان کهن سالی و انجام کارهایی از قبیل غذا دادن به سالمندان، دستشویی بردن سالمندان، تعویض لباس و… کوچکترین کاری است که می توانیم برای آنها انجام دهیم.
ما در این مقاله سعی داریم که دستشویی بردن سالمندان را به شما آموزش دهیم تا بتوانید بهتر به آنها کمک کنید. همچنین با معرفی ابزار کمکی دفع ادرار و مدفوع مثل چهارچوب کمکی، لگن و… شما را در این امر بیشتر راهنمایی کنیم.

کلیپ آموزشی نکاتی برای دستشویی بردن سالمندان

در ویدئوی آموزشی کوتاه زیر نکات بسیار مهمی را که در هنگام بردن سالمندان به سرویس بهداشتی، باید بدانید را آموزش می بینید.

قدم اول دستشویی بردن سالمندان

اولین چیزی که باید بدانید این است که شما طوری رفتار کنید که آنها پیش شما راحت باشند و بدانند که شما با اشتیاق و رضایت کامل دارید این کار را انجام می دهید نه اینکه از روی اجبار و یا هر دلیل دیگر، چرا که در صورتی که با شما راحت تر باشند دستشویی بردن سالمندان برای شما هم راحت تر می شود از این رو بیشتر با شما همکاری می کنند.

در هنگام دستشویی بردن سالمندان طوری رفتار کنین که احساس سر بار بودن و مزاحمت نکنند.

آماده کردن سرویس بهداشتی و توالت فرنگی

بهتر است که برای دستشویی بردن سالمندان از توالت فرنگی استفاده کنید. اما نگران نباشید اگر در منزلتان توالت فرنگی ندارید و یا هزینه آن زیاد است می توانید از توالت فرنگی تاشو استفاده کنید. این توالت ها هم هزینه کمتری دارند و هم اینکه جای کمتری را اشغال می کند و بر روی همان توالت ایرانی یا توالت تخت منزلتان قرار می گیرد.
در هنگام انتخاب توالت فرنگی حتما مدلی را انتخاب کنید که با قد و اندازه و وزن سالمند شما تناسب داشته باشد تا در هنگام دستشویی بردن سالمندان و هنگام نشستن و برخاست از روی آن اذیت نشوند.

برای دستشویی بردن سالمندان توالتی را انتخاب کنید که آنها هنگام استفاده احساس راحتی کنند.

اگر توالت فرنگی شما گرفته است و قادر به دستشویی بردن سالمندان نیستید سایت برچسب می تواند بهترین لوله بازکن و چاه بازکن ها را در سراسر تهران به شما معرفی کند فقط کافی است نام منطقه خود را جست و جو کرده و با نزدیک ترین لوله بازکن به خودتان تماس بگیرید.

دستشویی بردن سالمندان ناتوان در حرکت با استفاده از لگن و لوله

ممکن است به علت زیاد بودن وزن سالمندتان و یا ناتوانی در نشستن او و یا به هر علت دیگر، قادر به دستشویی بردن سالمندان نباشید لذا در این مواقع می توانید از لگن و لوله هایی که مخصوص ادرار هستند و یا اینکه چرخ های ویلچر سه کاره که در زیر آنها مخزن های درب داری است استفاده نمایید.

حتما به نظافت سالمند خود اهمیت دهید و هنگام دستشویی بردن، آنها را خوب تمیز کنید تا از مشکلات عفونی و مریضی های قارچی وی جلوگیری کنید.

نکته! نگهداری از سالمندان در منزل و مخصوصا دستشویی بردن سالمندان می تواند برای افراد کلی دغدغه به همراه داشته باشد لذا اگر چاه دستشویی شما گرفت دیگر دغدغه باز کردن آن را نداشته باشید، چرا که ما می توانیم بهترین و و ارزان ترین لوله بازکن ها در سطح شهر تهران را به شما معرفی کنیم، متخصصین لوله بازکنی منطقه یک تهران، منطقه دو، سه و… در سریع ترین زمان ممکن خود را به محل مورد نظر می رسانند.

جمع بندی:

توالت یا توالت فرنگی سالمندان چگونه باید باشد؟

در هنگام انتخاب توالت فرنگی حتما مدلی را انتخاب کنید که با قد و اندازه و وزن سالمند شما تناسب داشته باشد تا در هنگام نشستن و برخاست از روی آن اذیت نشوند.

توالت مخصوص سالمندان که قادر به حرکت کردن نیستند چیست؟

در این مواقع می توانید از لوله ها و ظرف مخصوص ادرار استفاده نمایید و یا اینکه از چرخ های ویلچر سه کاره که در زیر آنها مخزن های درب دار است استفاده کنید.

مهم ترین نکته در هنگام دستشویی بردن سالمندان چیست؟

حتما به نظافت سالمند خود اهمیت دهید و هنگام دستشویی بردن، آنها را خوب تمیز کنید تا از مشکلات عفونی و مریضی های قارچی جلوگیری شود.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی