روش قطعی درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی در منزل

سوختگی با اسید لوله بازکنی با یک بی دقتی لحظه‌ای می تواند رخ دهد و هیچکس از این آسیب محفوظ نیست. محلول لوله بازکن یک اسید قوی محسوب شده و سالانه افراد زیادی بخاطر سوختگی با این اسید به بیمارستان ها مراجعه می کنند که تعداد زیادی از آنها کودکان هستند.
اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که برای رفع گرفتگی لوله ها از اسید لوله بازکنی استفاده می کنید، این مطلب را از دست ندهید!
یکی دیگر از خطرات اسید لوله بازکن مسمومیت با محلول های لوله بازکنی است که در سایت برچسب برای آن هم راه حل هایی ارائه شده است برای مطالعه این راه حل ها و کمک کردن به فردی که برای او مسمومیت با محلول لوله بازکنی ایجاد شده است می توانید با کلیک کردن دراینجا مقاله مربوط به مسمومیت با لوله بازکن های شیمیایی را مطالعه نمایید.

کلیپ آموزشی درمان خانگی سوختگی با اسید لوله بازکنی 🎥

در این ویدئو یک دقیقه ای راجع به سوختگی با اسید لوله بازکنی و راه های درمان سوختگی با اسید در منزل راه کارهایی مؤثر بیان می کنیم.

راهکارهای درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی

در صورتی که دچار سوختگی شدید، باید فورا محل سوختگی را با  آب فراوان شستشو دهید. آب باعث می شود تا شدت آسیب ناشی از سوختگی با اسید و آثار آن کاهش یابد. سپس بهترین کار این است که به مراکز درمانی مراجعه کنید.

در صورتی که نمی توانید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید، به شما درمان سوختگی با اسید در منزل  را آموزش می دهیم. شما می توانید از برخی مواد داخل منزل برای التیام پوست و درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی استفاده کنید:

استفاده از شیر برای درمان سوختگی با اسید لوله بازکن

شیر از چربی و پروتئین تشکیل شده است و همین مواد می توانند باعث التیام سوزش و دردهای ناشی از سوختگی شوند. این ماده همچنین برای بهبود زخم سوختگی نیز مفید می باشد. برای استفاده از شیر برای درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی می توانید ناحیه سوخته شده را به مدت 15 دقیقه داخل شیر قرار دهید. خوب است بدانید که ماست های پرچرب نیز همین خاصیت شیر را داشته و برای درمان خانگی سوختگی با اسید می توانید از آن ها استفاده کنید.

یکی از راه های خانگی درمان سوختگی با اسید لوله بازکن، استفاده از شیر است.

ریختن روغن نارگیل روی زخم؛ درمان خانگی سوختگی با اسید در منزل

روغن نارگیل ویتامین E بسیار بالایی دارد که برای پوست مفید است. این ماده همچنین ضدقارچ و ضد باکتری نیز می باشد. به همین دلیل باعث پیشگیری از عفونت پوست سوخته شده می شود. برای درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی با استفاده از روغن نارگیل می توانید آن را روی ناحیه سوخته شده بریزید و بسیار آرام ماساژ دهید.

تاثیر سیب زمینی در درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی

سیب زمینی می تواند درد راتسکین دهد وسوزش سوختگی را کم کند و در سوختگی احتمال تاول زدن محل سوختگی را کم کند.
شما میتوانید یک سیب زمینی را برش دهید و آب سیب زمینی که روی آن به وجود آمده را به آرامی و بدون هیچ فشاری بر روی پوست فشار دهید.

معجزه سرکه در درمان سوختگی با اسید لوله باز کن

سرکه به تسکین خارش، درد و التهابات سوختگی بسیار کمک می کند. ضمن اینکه یک ماده ضدعفونی کننده نیز محسوب می گردد. با استفاده از سرکه در درمان سوختگی با اسید لوله بازکن، می توانید از بروز عفونت پیشگیری کنید. در صورت سوختگی با اسید چاه باز کنی، مقداری سرکه را روی گاز استریل ریخته و به آرامی روی زخم بگذارید.

برای درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی از عسل کمک بگیرید

عسل نیز به درمان سوختگی با اسید لوله بازکن کمک نموده و باعث بهبود زخم می شود. این ماده از بروز عفونت ها نیز پیشگیری می نماید. در صورت سوختگی با اسید چاه باز کن، می توانید مقداری عسل به محل زخم بمالید. عسل دمای پوست را در ناحیه سوخته کم نموده و به از بین رفتن درد کمک می کند. و این یکی از راه هایی که ما برای درمان سوختگی با اسید در منزل به شما پیشنهاد می دهیم.

به طور کلی استفاده از اسید چاه باز کن روش توصیه شده ای نیست و بهتر است از افراد متخصص در زمینه لوله بازکنی مانند ارائه دهندگان سرویس لوله بازکنی در شمال تهران، غرب، شرق و… برای مشکل گرفتگی لوله های منزل کمک بگیرید.

سوختگی با اسید لوله باز کنی در اثر عدم رعایت نکات ایمنی رخ می دهد.

جلوگیری از سوختگی با اسید لوله بازکنی که برای کودکان زیاد رخ می دهد!

متاسفانه سالانه کودکان زیادی دچار حادثه سوختگی با اسید لوله بازکنی می شوند. بنابراین والدین باید بسیار مراقب باشند که محلول لوله بازکنی را دور از دسترس کودکان قرار دهند. معمولا محلول های لوله بازکنی بسته بندی های خوش رنگی دارند و همین امر باعث می شود کودکان آن ها را با خوراکی اشتباه گرفته و درب آن را باز کنند. به همین دلیل سوختگی کودکان با اسید لوله بازکن و مسمومیت آن ها با این محلول در اثر خورده شدن آن، زیاد رخ می دهد، پس باید مراقب باشید. محلول را دور از دسترس اطفال قرار داده و حتما در زمان استفاده از آن، کودکان را از محل دور کنید.

سوختگی با اسید لوله بازکنی یک امر شایع است. در زمان استفاده از آن حتما مراقب کودکان خود باشید.

نکات لازم برای پیشگیری از سوختگی با اسید لوله باز کن

استفاده از اسید لوله بازکنی یک روش نسبتا رایج برای باز کردن گرفتگی لوله ها می باشد. اما توصیه می کنیم که در صورتی که لوله های منزل شما دائم دچار گرفتگی می شوند حتما از یک متخصص لوله بازکنی کمک بگیرید. برای پیدا کردن متخصص لوله بازکنی در هر منطقه تهران که هستید می توانید از خدمات سایت برچسب استفاده کنید. سایت برچسب در هر کجای تهران که باشید، می تواند نزدکیترین لوله بازکن به شما را به شما معرفی کند.

در صورتی که گرفتگی لوله ها خفیف است و قصد استفاده از اسید لوله بازکن را دارید، حتما به رعایت نکات زیر توجه کنید، زیرا سوختگی با اسید لوله بازکن امر شایع و دردناکی است که در یک لحظه غفلت ممکن است رخ دهد.

  • برای پیشگیری از سوختگی با اسید لوله بازکنی حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید.
  • در زمان استفاده از محلول، حتما پنجره ها را باز بگذارید تا بخار ناشی از عملکرد محلول را استشمام نکنید.
  • پس از ریختن اسید لوله بازکنی درون چاه، به هیچ عنوان سر خود را به دهانه چاه نزدیک نکنید. زیرا هر لحظه ممکن است محلول با فشار از لوله خارج شود و به صورت شما برخورد نموده و دچار سوختگی با اسید چاه بازکن شوید.

علاوه بر سوختگی با اسید لوله بازکنی باید مراقب بود در معرض گازهای اسیدی تنفس نکنیم چرا که باعث از بین رفتن ریه می شوند.

  • اگر به هر دلیلی محلول با پوست شما برخورد داشت، حتما محل تماس آن را بلافاصله با آب فراوان بشویید و به بیمارستان مراجعه کنید.
  • در همین راستا مطالعه مقاله روش استفاده از محلول لوله بازکنی را نیز توصیه می کنیم که تمامی نکات ایمنی در زمان استفاده از اسید چاه باز کن را برای شما مطرح نموده است.

یکی از مواردی که در حین سوختگی با محلول لوله بازکنی باید به آن دقت کنید، این است که دراین مواقع زیور آلاتی که در محل سوختگی دارید حتما درآورید تا بیشتر محل سوختگی آسیب نبیند.
البته اگر درجه سوختگی زیاد عمیق نیست پمادهای سوختگی هم می توانند موثر باشند تا آثار سوزش و خارش را برطرف کنند وهمچنین محل سوختگی را ضد عفونی کنند.

جمع بندی:

برای درمان خانگی سوختگی با اسید لوله بازکن از چه موادی استفاده کنیم؟

با بسیاری از مواد داخل منزل مانند عسل، شیر و… و با استفاده از روش های متنوع، میتوان درمان سوختگی با اسید لوله بازکن را انجام داد.

در زمان سوختگی با اسید لوله بازکنی چه کنیم؟

ابتدا محل سوختگی را با آب فراوان شسته و در صورت شدید بودن سوختگی به مراکز درمانی مراجعه کنید.

راهکار پیشگیری از سوختگی با محلول لوله بازکن چیست؟

نکات ایمنی زیادی باید در زمان استفاده از اسید لوله بازکن رعایت شود که یکی از آنها استفاده از دستکش می باشد. 

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی