طریقه استفاده از محلول لوله بازکنی + نکات ایمنی ⚠ + کلیپ آموزشی

استفاده از محلول لوله بازکنی برای رفع گرفتگی شدید لوله ها روشی است که کم هزینه و آسان بوده و بسیار کارآمد می باشد، اما باید در زمان استفاده از آن، نکاتی رعایت شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.
عالوه بر آن اگر شدت گرفتگی لوله های منزل شدید باشد و نتوانید خودتان با استفاده از محلول لوله بازکنی یا دیگر را ههای لوله بازکنی آن را باز کنید، اگر در تهران هستید فقط کافی است که به سایت لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید. لوله بازکنی برچسب بهترین لوله بازکن ها را به شما در سراسر تهران معرفی می کند مثل خدمات لوله بازکنی در پونک یا سرویس لوله بازکنی شمال تهران و هر منطقه ای که شما در آن هستید.فقط کافی است به برچسب مراجعه کنید.

فیلم آموزشی استفاده از محلول لوله بازکنی 🎥

ویدئوی آموزشی زیر به طور خلاصه به نکاتی که در حین استفاده از محلول لوله بازکنی باید رعایت شوند، اشاره میکند. پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

علت گرفتگی لوله ها

با دانستن این نکته دیگر نیازی به استفاده از محلول لوله بازکنی و سایر ابزارهای لوله بازکن نخوهید داشت!

بسیاری از مواقع در زمان شستن ظروف، موادی غیر از آب وارد لوله سینک ظرفشویی شده و در بخشی که لوله خمیده می شود که اصطلاحا به آن شترگلو یا سیفون می گویند، جمع می گردند. این تجمع مواد به مرور زمان مسیر آب را باریک تر نموده و در نهایت باعث بسته شدن راه عبور آب می شوند که به این امر گرفتگی لوله گفته می شود.این مشکل اکثرا در خمیدگی های لوله ها اتفاق می افتد.

البته استفاده کردن از محلول لوله بازکنی در دفعات زیاد می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد مثل درمان سوختگی با اسید لوله بازکن بسیارممکن است خطر ساز باشد برای آشنایی با روش درمان سوختگی با اسید لوله بازکنی حتما به سایت برچسب مراجعه کنید و مقاله درمان سوختگی با اسید لوله بازکن را مطالعه نمایید تا بتوانید اثرات سوختگی با اسید لوله بازکن را در خانه کمتریا بصورت کلی مداوا نمایید.

دلایل ایجاد گرفتگی لوله در منزل

معمولا در گرفتگی هایی که خفیف هستند از تلمبه دستی یا همان لوله بازکن خانگی استفاده می شود که این وسیله با مکشی که به وجود می آورد، باعث جابجایی و گاها خارج شدن موانع شده و راه آب را باز می کند. اما در صورتی که گرفتگی شدید برای لوله وجود داشت، باید سایر روش های باز کردن لوله مانند استفاده از محلول لوله بازکنی،  فنر لوله بازکنی و… را به کار ببریم. محلول لوله بازکن با حل کردن موانعی که در مسیر عبور آب وجود دارند، راه آب را باز کرده و فنر لوله بازکنی برای زمانی است که جسمی در لوله گیر کرده و باید خارج شود.
باز هم اگر با انجام این کارها لوله های منزل شما باز نشد مشخص می شود گرفتگی شدید است و باید در این مواقع با لوله بازکن های ماهر و کاربلد تماس گرفته و ازخدمات آنها استفاده کنید. در این راستا سایت لوله بازکنی برچسب در تمام طول هفته به صورت شبانه روز در تمامی مناطق تهران به شما بهترین لوله بازکن ها را معرفی می کند.  فقط کافی است روی لینک برچسب https://barchasb.net/ کلیک کنید و نام محل زندگی خود را در سایت برچسب جستجو کنید تا نزدیکترین لوله بازکن به منزلتان را مشاهده کنید.

چگونه از گرفتگی لوله ها پیشگیری کنیم؟

باید بدانید که استفاده از محلول لوله بازکنی اگر به دفعات زیادی انجام شود باعث خوردگی و پوسیدگی لوله ها می شود. پس بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا گرفتگی لوله ها به حداقل برسد. ضمن اینکه بهتر است برای رفع گرفتگی مداوم لوله ها از افراد متخصص این کار در شهر استفاده کنید.

شما برای اینکه بتوانید نتیجه خوبی از روش لوله بازکنی با محلول لوله بازکنی بگیرید باید از بهترین محلول لوله بازکنی استفاده نمایید برای این کار ما در این مقاله راهنمای خرید قویترین محلول لوله بازکنی را برای شما تهیه کردیم که می توانید آن را مطالعه کنید و خریدی مطمئن داشته باشید.

گرفتگی لوله سینک به مرور زمان و بر اثر ورود موادی غیر از آب به داخل لوله ها رخ می دهد، در صورتی که مراقبت داشته باشیم و اجازه ندهیم موادی وارد لوله شوند، گرفتگی لوله رخ نخواهد داد. برای پیشگیری از ورود مواد به لوله ها می توان از توری هایی که مخصوص سینک ظرفشویی هستند استفاده کنیم زیرا این توری ها مانعی در برابر ورود مواد زاید به داخل لوله می باشند.

ضمن اینکه باید از شستن ظروف چرب با آب سرد خودداری نمود. زیرا آب سرب باعث می شود که چربی ها سفت شده و به دیواره لوله بچسبند. گرفتگی لوله توالت نیز معمولا به دلیل افتادن اجسام به داخل چاه رخ می دهد که می توان برای حل این مشکل از چاه بست استفاده نمود.

روش استفاده از محلول لوله بازکنی

طرز استفاده از محلول لوله بازکنی بدین صورت است که ابتدا باید آن را با رعایت تمام نکات ایمنی، داخل مجرای فاضلاب ریخته و مدت زمانی صبر کنید. روی بسته محلول، مدت زمان لازم را نوشته است. سپس در لوله ها به مقدار زیاد آب بریزید تا مطمئن شوید. 

چگونگی استفاده از محلول لوله بازکنی در منزل

محلول از لوله ها خارج گردیده است. زیرا در صورتی که این محلول در لوله ها بماند باعث پوسیدگی و خوردگی آن ها می شود. روش استفاده از لوله بازکن جامد بدین صورت است که باید آن را روی دریچه ورودی فاضلاب گذاشته و به صورت قطره قظره روی آن آب بریزید تا وارد لوله ها شده و عمل کند.

نکات ایمنی در زمان استفاده از محلول لوله بازکنی

  • بخار ناشی از محلول لوله بازکنی سمی بوده و تنفس آن می تواند باعث آسیب دیدن ریه ها شود، ضمن اینکه به مخاط چشم نیز آسیب می رساند. به همین دلیل در زمان استفاده از این محلول، باید حتما از ماسکی ضخیم استفاده کنید که کاملا صورت شما را بپوشاند. 
  • اگر محلول لوله بازکن داخل چشم شما پاشیده شد، باید فورا چشمتان را با آب، از داخل به خارج شستشو دهید. این عمل باید 10 تا 15 مرتبه تکرار شود و در صورتی که مشکل برطرف نشد، حتما به پزشک مراجعه نمایید.
  • استفاده از محلول لوله بازکن به صورت مداوم، خطرناک است زیرا ترکیب شدن آن با گازهای داخل چاه یک ترکیب خطرناک و سمی می سازد که استشمام آن برای بدن مضر است. اگر لوله های شما دائم دچار گرفتگی می شوند، بجای استفاده مداوم از محلول، بهتر است با افراد متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید. می توانید در صفحه لوله بازکنی شمال تهران لیست افراد لوله بازکن در این منطقه را مشاهده نموده و یا منطقه خود را جستجو کنید.
استفاده از محلول لوله بازکنی در منزل و نکات ایمنی

مواد لوله بازکن شدیدا قلیایی بوده و خوردن آن ها باعث مسمومیت می شود. یک متخصص کودکان می گوید که کودکان سنین 2 تا 5 سال بیشترین آمار مسمومیت با محلول لوله بازکنی را دارند که همین امر باعث می شود تا نحوه نگهداری این محلول اهمیت بالایی داشته باشد. باید دقت کنید که آن را دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی