3 ترفند سریع برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی یکی از دردسرهای رایج آشپزخانه هاست که خانم های خانه دار بیشتر با آن سر و کار دارند. این گرفتگی به دلایل متعددی مثل چربی ها، پسماند مواد غذایی و… اتفاق میفتد.

در این مطلب به بررسی عوامل و نشانه های گرفتگی لوله سینک ظرفشویی می‌پردازیم و 3 روش ساده و کم هزینه را به شما معرفی خواهیم کرد تا پیش از تماس با لوله بازکن، رفع گرفتگی سینک ظرفشویی را بتوانید خودتان انجام دهید.

قبل از اینکه روش های رفع گرفتگی سینک را بدانید بهتر است با علت گرفتگی لوله های آشپزخانه آشنا شوید و از وقوع آن ها پیشگیری کنید.

کلیپ آموزشی راهکارهای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

در کلیپ کوتاه زیر، راهکارهای رایج و تاثیر گذار که در باز کردن لوله سینک گرفته شده تاثیرگذار است را می توانید به صورت مختصر اما مفید آموزش ببینید.

نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی

معمولا گرفتگی سینک ظرف شویی به یکباره پیش نمی آید و قبل از آن نشانه هایی وجود دارد که اگر به آن دقت کنید می توانید قبل از اینکه به طور کامل سینک ظرف شویی شما دچار گرفتگی شود آن را برطرف کنید. ما در ادامه به چند نمونه از علائم گرفتگی سینک ظرفشویی اشاره میکنیم:

  • جریان کند آب به داخل سینک
  • بوی بد فاضلاب
  • گرفتگی های کوچک و گاه و بی گاه که با تلمبه دستی برطرف می شوند.

اگر شما در هنگام بروز این نشانه ها و قبل از گرفتگی کامل سینک ظرفشویی، برای رفع آن اقدام کنید، دیگر نیاز به لوله بازکن ندارید.

یکی از نشانه ای گرفتگی سینک ظرفشویی کند تخلیه شدن آب داخل سیفون سینک است.

البته اگر گرفتگی سینک ظرفشویی شما شدید بود و با انجام روشهای خانگی برطرف نمی شد، می توانید از خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی برچسب در سراسر تهران استفاده کنید. سایت برچسب می تواند علاوه بر مقالات آموزشی، بهترین لوله بازکن ها را در هر کجای تهران که هستید و در هر ساعتی از شبانه روز که با گرفتگی لوله سینک ظرفشویی مواجه شدید، به محل شما اعزام کند.

راه های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

به طور کلی موها و چربی ها و پس ماند غذاها و… هستند که در بیشتر اوقات علت اصلی گرفتگی سینک آشپزخانه هستند لذا برای برطرف کردن آنها بهتر است از روش های زیر استفاده کنید.

باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بهترین روش خانگی، استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی یا همان ترکیب جوش شیرین و سرکه تقطیر شده سفید است.

برای این کار کافیست مقداری جوش شیرین داخل لوله گرفته شده بریزید ( حدود سه تا پنج قاشق غذا خوری بسته به نوع گرفتگی و میزان آن) و بعد کمی سرکه روی آن بریزید. سپس صبر کنید تا ترکیب خوب واکنش دهند و اصطلاحا این ترکیب بجوشد. بعد از چند ساعت آن را با آب داغ آبکشی نمایید. در نهایت مشاهده می کنید که هم گرفتگی سینک ظرف شویی منزلتان برطرف شده و هم داخل سینک تمیز و براق می شود.

سرکه و جوش شیرین با جوششی که دارند باعث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند.

اگر میخواهید به طوردقیق تر در مورد لوله بازکنی با جوش شیرین و سرکه بدانید کافی است اینجا کلیک کنید.

استفاده از قلاب برای درآوردن مو و پرز

معمولا موها و پرزهایی که به ظروف یا دستمال ها می چسبند در هنگام شستشو وارد لوله های فاضلاب می شود و با جذب روغن ها و چربی ها، علت گرفتگی لوله سینک ظرفشویی می شوند.

در این صورت شما می توانید به سادگی یک سیم مفتول را به شکل قلاب کوچکی درست کنید و آن را وارد سینک ظرفشویی کرده و از آن برای در آوردن آشغال های داخل سینک استفاده کنید. به همین سادگی گرفتگی سینک ظرفشویی را برطرف کنید.

تمیز کردن سیفون و لوله های سینک، راهکار اساسی رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از راه های اصولی برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بازکردن سیفون سینک و تمیز کردن آن است. برای بازکردن سیفون سینک ظرفشویی بهتر است که اول وسایل داخل کابیت زیر سینک را خالی کنید و بعد زیر سیفون را لگنی بزرگ بگذارید و ته سیفون را باز کنید.

در مرحله بعد آب سیفون را داخل لگن خالی کرده و خود سیفون سینک را با آب داغ بشویید تا کاملا جرم ها و رسوبات از بین بروند. البته بهتر است داخل لوله ها را هم با آب داغ بشویید و بگذارید آب آن داخل همان لگن زیر دستشویی خالی شود. در آخر هم سیفون تمیز را در سر جای خود ببندید.

یکی از راه کارهای اساسی رفع گرفتگی سینک ظرفشویی تمیز کردن سیفون آن است.

موارد بالا تکنیک های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی در منزل بودند، در صورتی که به دنبال راهی سریع و تضمینی برای اقدام هستید، به صفحات لوله بازکنی ما در سراسر تهران مراجعه کنید. مثل لوله بازکنی شهرک غرب، سعادت آباد، زعفرانیه، طرشت و… .

از طریق این صفحات می توانید نزدیک ترینل لوله بازکن به منزل خود را پیدا کرده و با او تماس بگیرید. این افراد در کمتر از 30 دقیقه به محل اعزام شده و با بهترین تجهیزان لوله بازکنی، گرفتگی لوله سینک ظرفشویی را برطرف می کنند.

نکته! حتما مراقب باشید در هنگام رفع گرفتگی سینک ظرفشویی به لوله ها و سیفون آن آسیب نرسانید، چرا که لوله های سینک دچار نشتی می شوند و باید به طور کلی آنها را عوض کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی