روش های رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی + کلیپ آموزشی

معمولا برای هر خانم خانه دار بعد از مدتی این مسئله پیش می آید که از بوی فاضلاب ماشین لباسشویی منزلشان اذیت شده و به ستوه می آیند، ولی نمی دانند که برای رفع بوی فاضلاب باید از چه روشی استفاده کنند و یا بعضی از روشهای بر طرف کردن بوی بد ماشین لباسشویی را از کسی شنیده است ولی نمی دانند که این روش اصولی است یا خیر؟
هدف ما در این مقاله این است که راه کارهای اصولی رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی را برای شما بازگو کنیم.

ویدئوی آموزشی روش های رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی 🎥

با مشاهده فیلم آموزشی کوتاه زیر، می توانید نکات مهم در این زمینه را به طور به طور خلاصه و مفید بدانید.

علت بوی فاضلاب ماشین لباسشویی چیست؟

اولین قدم که باید برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی برداشته شود این است که منشا این بوی بد را پیدا کنیم و بعد به فکر از بین بردن و رفع این بو باشیم.

معملا بوی فاضلاب ماشین لباسشویی به علت ماندن مواد شوینده در داخل ماشین لباسشویی می باشد.

معمولا منشا بوی فاضلاب ماشین لباسشویی رشد میکرو ارگانیسم­ها می باشد که در ماشین لباسشویی وجود دارند، زیرا زمانی که از مواد شوینده مخصوصا مایع های لباسشویی استفاده می کنید مقداری از آنها داخل ماشین باقی می مانند و با وجود رطوبت و گرما که درون ماشین لباسشویی وجود دارد باعث می شود که این مواد فاسد شوند و به صورت قارچ های کوچک یا همان کپک ها ظاهر شوند وباعث بوی فاضلاب شوند که البته چون در لایه زیرین لگن ماشین هستند شما آنها را نمی بینید ولی بوی آنها را استشمام می کنید.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی راه کارهای متفاوتی است که می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید. ما معمولا راه هایی را بیان می کنیم که خانم های خانه دار به سادگی بتوانند آنها را انجام دهند.

استفاده از سرکه و جوش شیرین

شما می توانید برای از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب ماشین لباسشویی مقدار دو استکان پر سرکه سفید را داخل ماشین لباسشویی ریخته و بعد بگذارید تا ماشین لباسشویی با دمای حدودا 60 درجه خالی کار کند و بعد از آن درب ماشین را باز کنید، اگر باز هم بوی فاضلاب ماشین لباسشویی باقی مانده بود برای رفع این بوی بد مخلوط سرکه و جوش شیرین را داخل ماشین بریزد و بگذارید که مثل قبل کار کند.

سرکه یکی از بهترین راه حل های برای از بین بردن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی است.

البته برای لوله بازکنی در منزل هم از مخلوط سرکه و جوش شیرین استفاده می شود، که شما می توانید از این روش برای برطرف کردن گرفتگی لوله هم استفاده کنید و یا اینکه خیلی ساده به خدمات لوله بازکنی در شهر زیبا در سایت برچسب مراجعه کنید و با آنها تماس گرفته و از خدمات آنها استفاده کنید.

قرصهای ضد عفونی کننده موثر در رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

اخیرا شرکتهایی به این فکر افتادند که مشکل بوی فاضلاب ماشین لباسشویی را حل کنند و به همین منظور قرص های ضد عفونی کننده برای این مشکل درست کردند که شما می توانید از آنها استفاده کنید، البته هنگام خرید قرص دقت کنید که آنها را از جای مطمئن تهیه می کنید چرا که استفاده از مواد ضد عفونی کننده تقلبی می تواند به ماشین لباسشویی شما آسیب بزند.
جالب است بدانید از قرص های ضد عفونی کننده برای تمیز کردن و جرم گیری توالت هم استفاده می‌کنند.

چند نکته در حفظ و نگه داری ماشین لباسشویی

  • حتما لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را خشک کنید، چرا که خود میتواند یکی از علتهای بوی فاضلاب ماشین لباسشویی باشد.
ممکن است بوی فاضلاب ماشین لباسشویی بخاطر وجود کپکهایی باشد که در لابه لای لاستیک باقی مانده است.
  • یکی دیگر از مواردی که کمک می کند که بوی فاضلاب ماشین لباسشویی شما از بین برود باز گذاشتن درب ماشین بعد از شستشو می باشد تا محیط لگن آن کاملا خشک شود.
  • شما در سایت برچسب علاوه بر مقالات آموزشی می توانید از خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی آن در تهران استفاده کنید و برای استفاده از خدمات لوله بازکنی کافی است نام منطقه محل زندگی خود را در سایت برچسب جستجو کنید، مثلا اگر در شهرآرا هستید با جستجوی نام شهرآرا می توانید نزدیکترین لوله بازکنی در شهرآرا را پیدا کنید و آنها را دعوت به کار نمایید.
جمع بندی:

روش های خانگی رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی چه روش هایی هستند؟

معمولا به کمک ترکیب سرکه و جوش شیرین یا قرص های ضد عفونی کننده می توان بوی بد ماشین لباسشویی را از بین برد.

چرا می گویند لاستیک دور درب ماشین لباسشویی حتما باید خشک شود؟

زیرا باقی ماندن رطوبت در این قسمت، باعث ساطع شدن بوی بد فاضلاب می شود.

برای پیشگیری از بوی بد ماشین لباسشویی چه راه حلی وجود دارد؟

باز گذاشتن درب ماشین بعد از شستشو باعث شده تا محیط لگن آن کاملا خشک شود و از بوی نامطبوع فاضلاب پیشگیری می کند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی