انواع سر فنر لوله بازکنی و کاربردها + کلیپ آموزشی

راهکارهای زیادی برای رفع گرفتگی لوله ها وجود دارد که برخی از آن ها آسان و برخی سخت تر و نیازمند تخصص می باشند. معمولا برای گرفتگی های سطحی و خفیف از تلمبه دستی و محلول های خانگی لوله بازکن و برای رفع گرفتگی های شدیدتر از فنر لوله بازکنی یا فنر چاه باز کن و دستگاه استفاده می شود که این کار را  لوله بازکن های متخصص انجام می دهند.

سر فنر لوله بازکنی مدل های متعددی دارد که برای موارد مختلف استفاده می شوند. در ادامه این ابزار را مورد بررسی قرار می دهیم.

کلیپ معرفی انواع سر فنر لوله بازکنی را از دست ندهید! 🎥

برای آشنایی بیشتر با انواع سرفنر لوله بازکنی و فنر چاه باز کن و شناخت ویژگی ها و کارکرد آنها، پیشنهاد می کنیم ابتدا ویدئوی آموزشی زیر را ببینید.

آشنایی با فنر و سرفنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی یکی از ابزارهای مهم هر لوله بازکن محسوب می شود. زیرا اکثر گرفتگی ها را می توان با استفاده از فنر چاه باز کن برطرف نمود. جنس سر فنر لوله بازکنی از فولاد مقاوم ساخته شده و برای فنر ها در طول های مختلف به کار می رود و برای انواع لوله ها و چاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. فنر ها دو نوع دارند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

در صورت نیاز به خدمات فنر زنی لوله های فاضلاب می توانید به سایت برچسب مراجعه نموده و برای دریافت این خدمات در سراسر تهارن، نام منطقه خود را جستجو کنید و لیست افراد لوله بازکن سیار در محل خودتان را مشاهده کنید. به عنوان مثال می توانید به صفحه لوله بازکنی طرشت، پاسداران، تهرانپارس یا در جنوب تهران به صفحه لوله بازکنی مولوی مراجعه کنید.

فنر لوله بازکنی
فنر لوله بازکنی در دو نوع دستی و برقی وجود دارد.

فنر لوله بازکن دستی

فنر لوله بازکن دستی نوع ساده ای از فنر است که برای اکثر گرفتگی ها کاربرد دارد. فنر لوله بازکن دستی از یک دسته و سر فنر لوله بازکنی ایجاد شده است که سر فنر آن طول های متفاوتی می  تواند داشته باشد.

برای استفاده از فنر لوله بازکنی آن را تا جایی که به محل گرفتگی برسد، داخل چاه می کنند و سپس شروع به چرخاندن دسته فنر می نمایند. چون فنر چاه باز کن خاصیت ارتجاعی دارد، سر آن با سرعت و شدت بیشتری داخل چاه می چرخد و همه چربی ها و رسوبات را به خود جذب می کند و بدین ترتیب گرفتگی برطرف می شود.

برای تهیه فنر لوله بازکن دستی یا فنر لوله بازکنی خانگی کافی است به مراکز فروش رنگ و ابزار مراجعه کنید و قیمت فنر لوله بازکنی را از آنها جویا شوید، وخوب است بدانید که قیمت فنر لوله بازکنی دستی زیاد نیست و با هزینه کمی می شود آن را تهیه کرد.

دستگاه لوله بازکن

دستگاه لوله بازکنی که نوع پیشرفته ای ازفنر چاه باز کن می باشد، کار را خیلی راحت تر کرده است. معمولا برای گرفتگی هایی که عمق آن ها بیشتر از 10 متر است از سر فنر لوله بازکنی که به این دستگاه متصل می شوند، استفاده می شود و  دیگر در عمق های زیاد نمی شود از فنر لوله بازکن دستی استفاده کرد.

دستگاه لوله بازکنی به برق شهری وصل می شود، سبک و قابل حمل بوده و سرعت انجام کار را بسیار بالا می برد و همین امر باعث این شده که از فنر لوله بازکن دستی کارایی بیشتری داشته باشد و دقیق تر عمل کند.

نوعی دستگاه لوله بازکن وجود دارد که به نسبت دیگر دستگاه های لوله بازکنی، عمل لوله بازکنی را سرعت بخشیده و تا مدت ها می تواند سلامت لوله های فاضلاب و عدم گرفتگی آن ها را ضمانت کند. برای اطلاع بیشتر درباره قابلیت ها و کاربردهای این دستگاه که دستگاه لوله بازکنی ارابه ای نام دارد، اینجا کلیک کنید.

انواع سر فنر لوله بازکنی

چاه ها و لوله ها مدل های مختلفی دارند به همین دلیل باید از سر فنر های متفاوت برای آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال سر فنری که برای باز کردن چاه توالت استفاده می شود با سر فنر لوله بازکنی مخصوص چاه آشپزخانه یا سینک متفاوت است. در این بخش شما را با انواع سر فنر های لوله بازکنی آشنا می کنیم:

سر فنر نیزه ای: این وسیله می تواند در اجسامی مانند ماسه و خاکی که سفت شده اند فرو رود و چون مانند نوک نیزه تیز است به مدل نیزه ای معروف است.

سرفنر لوله بازکنی اسیدی: لوله های فاضلاب توالت مواد اسیدی و شیمیایی دارند به همین دلیل برای باز کردن آن ها به یک سرفنر ضد خوردگی نیاز است که سر فنر اسیدی این خاصیت را دارد.

مدل الماسی: این مدل که از محکم ترین و بهترین سر فنر ها محسوب می شود، برای خرد کردن اجسام سخت و آجر یا سنگ درون چاه استفاده می شود.

انواع سر فنر لوله بازکنی
سر فنر لوله بازکنی در اشکال مختلف برای کارهای متنوع وجود دارد.

سر فنر میله فنری: این ابزار برای متصل کردن دو فنر به یکدیگر در زمان هایی که نیاز به فنر بسیار بلند هست، استفاده می شود.

مدل چاقویی: در زمان هایی که پارچه یا مواد الیافی درون چاه گیر کرده باشند از این سر فنر لوله بازکنی استفاده می شود زیرا می تواند این مواد را قطعه قطعه کند.

سر فنر برسی: این ابزار دقیقا مانند برس تمیز کننده عمل کرده و رسوبات و چربی هایی که به دیواره چاه چسبیده اند را از بین می برد.

سر فنر لوله بازکنی ابزارگیر: این وسیله به ابزارهای مختلف، جهت انجام کارهای خاص، وصل می شود.

مدل کوزه ای: این ابزار نیز مانند سرفنر برسی می تواند رسوبات و جرم های داخل چاه را از بین ببرد.

شاید تمام مدل های سر فنر لوله بازکنی به کار شما نیاید و فقط از یکی از آنها استفاده کرد و این بسته به نوع گرفتگی لوله دارد، که از چه سر فنر برای آن استفاده کرد، 

در بسیاری از گرفتگی ها، از سر فنر لوله بازکن خاصی هم نیازی نیست که استفاده شود و فقط می توانید از خود فنر برای باز کردن لوله استفاده کنید که البته راندمان پایین تری نسبت به کار با سر فنر لوله بازکنی دارد.
برای فنر لوله بازکن دستی از سر فنر های مته ای استفاده نشود بهتر است چرا که اگر داخل گرفتگی گیر کند باعث پیچاندن زیاد و شکستن فنر می شود.

پس همیشه یادتان باشد که استفاده از فنر چاه باز کن و دستگاه فنر زنی کاری تخصصی است و بدون مهارت کافی از آن استفاده نکنید. متخصصین لوله بازکنی برچسب پس از تشخیص نوع گرفتگی، از مناسب ترین فنر و سر فنر لوله بازکنی جهت رفع تضمینی گرفتگی لوله فاضلاب استفاده میکنند. جهت دریافت این خدمات می توانید به ادرس www.barchasb.net مراجعه کنید.

جمع بندی:

چند نوع سر فنر لوله بازکنی وجود دارد؟

انواع مختلف بسیار زیادی سر فنر لوله بازکنی وجود دارد از جمله سر فنر نیزه ای، الماسی، چاقویی، کوزه ای، برسی و… .

استفاده از انواع سر فنر لوله بازکنی به چه چیزی بستگی دارد؟

بسته به نوع گرفتگی لوله مشخص می شود که از چه سر فنری باید استفاده کرد. به عنوان مثال سر فنری که برای باز کردن چاه توالت استفاده می شود با سر فنر لوله بازکنی مخصوص چاه آشپزخانه یا سینک متفاوت است. 

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب منزلمان چگونه از فنر و سرفنر لوله بازکنی استفاده کنیم؟

استفاده از فنر چاه باز کن و دستگاه فنر زنی کاری تخصصی است و بدون مهارت کافی امکان پذیر نیست. افراد لوله بازکن متخصص برچسب با دانش، تجربه و مهارت کافی در این زمینه می توانند به صورت فوری و تضمینی این کار را برای شما انجام دهند.

در صورت تماس با لوله بازکن های برچسب، چقد طول می کشد خود را به محل برسانند؟

به طور متوسط بین 20 الی 20 دقیقه.

2/5 - (1 امتیاز)

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: