آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای + کاربردها + کلیپ آموزشی

یکی از روش های لوله بازکنی، استفاده از دستگاه ها یا ژنراتور ها می باشد که دستگاه لوله بازکنی ارابه ای یکی از آن هاست.

جهان پیرامون ما دائما به دنبال اختراع ابزاری است که کارها را سریع تر و راحت تر به انجام برساند. دستگاه لوله بازکنی ارابه ای با قدرت بالای خود، توانایی رفع هرگونه گرفتگی را دارد و همچنین بسیاری از شرکت های لوله بازکنی از این دستگاه برای آسان تر شدن و سرعت بخشیدن به کار خود، استفاده می کنند. به عقیده ی آنها، این دستگاه می تواند کارشان را ضمانت کند تا در بازه زمانی بلندمدتی گرفتگی مجدد لوله ها اتفاق نیوفتد.

به این ترتیب شرکت های خدمات فنی و لوله بازکن ها برای افزایش کیفیت کار خود می توانند از این دستگاه استفاده کنند. تیم لوله بازکنی برچسب نیز با استفاده از این دستگاه رفع گرفتگی لوله ها فاضلاب را با ضمانت 100% انجام می دهد. 

کلیپ آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای را از دست ندهید! 🎥

با ویدئوی زیر همراه باشید تا با ویژگی ها و عملکرد این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با فنر مخصوص دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

برطرف کردن گرفتگی لوله ها معمولا با استفاده از فنر لوله بازکنی و غالبا برای لوله های فاضلاب انجام می شود. در طراحی دستگاه لوله بازکنی ارابه ای نوعی الکترو فنر چاه بازکن به کار برده شده که ژنراتور لوله بازکنی ارابه ای را به یکی از بهترین ژنراتور ها با کاربرد های گسترده تر تبدیل کرده است، لذا ما بخاطر اهمیت موضوع و کاربرد این دستگاه تصمیم بر نوشتن آموزش کار با دستگاه لوله بازکن گرفتیم و آشنایی با گرفتیم.

اولین نکته در آموزش کار با دستگاه لوله بازکن ارابه ای این است که فنر چاه بازکن به دلیل برخورداری از انعطاف پذیری بالا، این قابلیت را دارد که از هر پیچ و خم داخل لوله به سادگی عبور کنند اما بهتر است سر فنر مخصوص به فنر دستگاه را نیز متصل کنید. راجع به سر فنرهای لوله بازکنی و آشنای بیشتر با انواع آن ها می توانید بیشتر بخوانید!

فنر ها در متراژ های متنوع و برای استفاده های گوناگون طراحی شده اند. همچنین فنر چاه باز کن باید به الکترو موتور متصل شده باشد تا همزمان با روشن شدن موتور، فنر به دوران درآید.

آشنایی وآموزش کار با دستگاه لوله بازکن

ارابه ای

موتور گرداننده ی دستگاه لوله بازکنی ارابه ای، وظیفه دوران فنر را به عهده دارد. کلید های چپ گرد و راست گرد برای رفع گرفتگی ها، شل کردن گرفتگی ها و عملکرد بهتر دستگاه بر روی الکتروموتور ها قرار داده شده اند که در حین آموزش کار با دستگاه لوله بازکن ارابه ای اول باید از راست گرد و چپ گرد بودن کلید های آن مطمئن شد.

آشنایی با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

طرز کار دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

برای آموزش کار با دستگاه لوله بازکن، ابتدا آن را روشن کرده و فنر دوار را با دست، به سمت داخل لوله حرکت می دهند تا فنر چاه باز کن  از جای خود خارج نشود. به همین ترتیب اهرم گرداننده فنر را فشار می دهند تا فنر شروع به حرکت کند. زمانی که فنر چاه باز کن شروع به گردش می کند، بعد از مدتی فنر گرفتگی های لوله را باز می کند. لازم به ذکر است محل هایی از لوله که گرفتگی رخ داده باید پیدا شوند و در آن محل ها فشار بیشتری وارد شود.

البته توجه داشته باشید که در حین آموزش کار با دستگاه لوله بازکن در هنگامی رسیدن به گرفتگی هرگز فشار بیش از حد به روی فنر وارد نشود چرا که ممکن است حتی فنر داخل لوله بشکند.

برای عملکرد بهتر دستگاه لوله بازکنی ارابه ای از یک شلنگ متصل به شیر آب در درون مجرای فاضلاب استفاده می کنند و همزمان با گردش فنر، شیر آب را باز می کنند. پس از باز کردن شیر آب، عمل لایروبی و تراشیدن جرم های دیواره ی لوله بوسیله فنر چاه باز کن به راحتی انجام خواهد شد و همچنین آب خروجی از شلنگ کار شست و شوی لوله ها و انتقال جرم ها به داخل چاه را انجام می دهد.

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای چگونه کار می کند؟

از نکات مهمی که درخصوص استفاده از این دستگاه باید رعایت شود، سرویس دستگاه بصورت دوره ای و منظم می باشد.

نکات ایمنی در هنگام کار با دستگاه

اولویت آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی ارابه ای رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از حوادث می باشد. عدم رعایت این نکات در هنگام کار باعث بروز مشکلاتی می شود که سرعت کار را پایین می آورد.
توجه شود:
1.قبل از شروع کار و آموزش کار با دستگاه لوله بازکن حتما دستکش چرمی پوشیده شود تا دست ها آسیب نبینند.
2.قبل از روشن کردن موتور از تجهیزات ایمنی استفاده شود.
3.همیشه از دور موتور پایین دستگاه استفاده کنید یا ترجیحا آن را متناسب با نوع گرفتگی و نوع لوله تنظیم کنید (سرعت بالا باعث پیچ خوردن فنر و برخورد آن با افراد می شود).

انواع کاربرد های دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

از جمله عواملی که باعث شده اند این دستگاه حائز اهمیت باشد، کاربرد های گسترده ی آن می باشد. این کاربرد ها شامل موارد زیر می باشد:
رفع انسداد لوله فاضلاب حمام، سینک روشویی و ظرفشویی، توالت و توالت فرنگی، چاه پارکینگ ها و حیاط ها و دیگر گرفتگی های شدید و بسیار سخت.

لازم به ذکر است که در تمامی فروشگاه های تجهیزات لوله بازکنی یا ابزار فروش ها دستگاه لوله بازکنی ارابه ای وجود دارد و می توانید خریداری کنید. همچنین می توانید از خدمات لوله بازکنی در سعادت آباد، شهرک غرب، ونک، پونک و… سایت برچسب که با نیرو های متخصص و با سابقه خود، 24 ساعته و بدون وقفه آماده ارائه خدمات می باشد، برای رفع مشکل گرفتگی لوله ها استفاده کنید. این افراد با استفاده از دستگاه های لوله بازکنی، مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

البته قبل از تهیه هر نوع دستگاه لوله بازکنی به یاد داشته باشید که حتما آموزش کار با دستگاه لوله بازکنی را یاد بگیرید و بعد با آن دستگاه مشغول به کار شوید، چرا که حتما هر کاری ریزه کاری های خودش را دارد و کار لوله بازکنی هم به گونه است که اگر خرابی در حین کار صورت پذیرد مثل شکستن لوله یا توالت فرنگی و… هزینه زیادی را متحمل فرد می کند.

جمع بندی:

لوله بازکنی با دستگاه لوله بازکن ارابه ای و انواع دستگاه های لوله بازکنی بهتر است یا با روش های خانگی؟

دستگاه های لوله بازکنی می تواند ضمانت کند تا در بازه زمانی بلند مدتی گرفتگی مجدد لوله ها اتفاق نیوفتد. روش های خانگی بیشتر برای گرفتگی های سطحی اثرگذار هستند؛ گرفتگی های سخت و شدید لوله های فاضلاب شهری یا منازل بهتر است بهتر است با دستگاه لوله بازکنی باز شوند.

دستگاه لوله بازکنی ارابه در رفع چه نوع گرفتگی هایی موثر است؟

رفع انسداد لوله فاضلاب حمام، سینک روشویی و ظرفشویی، توالت و توالت فرنگی، چاه پارکینگ ها و حیاط ها و دیگر گرفتگی های شدید و بسیار سخت در انواع لوله های فاضلاب.

قیمت لوله بازکنی با دستگاه های لوله بازکنی چقدر است؟

با توجه به نوع گرفتگی، نوع دستگاه مورد استفاده، فنر و طول آن و بسیاری از عوامل تاثیر گذار، قیمت ها متفاوت می باشند؛ اما سرویس لوله بازکنی برچسب ضمانت می کند که با به صرفه ترین قیمت، با کیفیت ترین خدمات را ارئه میدهد.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی