راهنمای خرید انواع سنگ توالت ایرانی + کلیپ آموزشی

در فرهنگ ما ایرانی ها و کشورهای همسایه مانند عراق و پاکستان و چند کشور دیگر استفاده از سنگ توالت تخت که به سنگ توالت ایرانی معروف است رواج بیشتری دارد. به طوری که بعضی افراد با وجود داشتن پا درد و مریضی های مختلف حاضر نیستند از توالت فرنگی استفاده کنند لذا نکاتی در مورد خرید این نوع توالت ها وجود دارد که در اینجا به آنها می پردازیم.

فیلم آموزشی نکات مهم در هنگام خرید سنگ توالت ایرانی 🎥

نکات مهمی را که باید در هنگام خرید سنگ توالت در نظر داشته باشید، در ویدئوی کوتاه زیر دنبال کنید.

نوع مواد اولیه تشکیل دهنده و کیفیت لعاب سنگ توالت ایرانی

اولین چیزی که باید در خرید توالت های ایرانی و یا هر نوع توالت دیگر به آن دقت کرد جنس و مواد اولیه تشکیل دهنده آن است.

در مورد سنگ توالت ایرانی باید بدانید که از جنس سرامیک بهداشتی تولید می‌شوند و همین موارد درجه کیفت آنها را متفاوت میکند و از درجه یک تا درجه سوم دسته بندی میشوند.

فرق سنگ توالت ایرانی درجه یک و پایین تر معمولا در نوع لعاب شفافی است که در آن استفاده می‌شود و همچنین نوع حرارت دادن در مراحل پخت و تاب داشتن و یا نداشتن آن است، به این صورت که هر چه لعاب آن مقاوم تر و شفاف تر باشد وهم چنین درصد جذب آب کمتری داشته باشد درجه کیفیت بالا تری دارد.

باید به مواد تشکیل دهنده خود سنگ توالت ایرانی و هم چنین لعاب تشکیل دهنده آن توجه نمود

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که مدلی از سنگ توالت ایرانی را انتخاب و استفاده نمایید که لعاب آن کیفیت خود را از دست ندهد و جذب آب کمتری داشته باشند چرا که در تمیز کردن و هم چنین ماندگاری سنگ توالت تاثیر بسازی دارد.

همچنین سختی و مرغوبیت لعاب سنگ توالت ایرانی می‌تواند خود را در در مواقعی که گرفتگی لوله فاضلاب رخ دهد و شما با لوله بازکنی تماس بگیرید در زمان فنر زدن توالت خود را نشان دهد. اگر درجه کیفیت کمتری داشته باشد ممکن است آثار فنر زدن در آن بماند و هر گز از بین نرود پس، چه بهتر که هنگام خرید با کمی دقت بیشتر و هزینه بیشتر جنس مطلوب تری انتخاب کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

البته انتخاب خدمات لوله بازکنی ماهر و کار بلد هم در این امر بی تاثیر نیست و شما اگر در تهران هستید می توانید با لوله بازکن ها وچاه بازکن ماهر در تمامی نقاط تهران مثل خدمات لوله بازکنی در شرق تهران و یا خدمات لوله باز کنی در غرب تهران و دیگر لوله بازکنی های منطقه محل سکونت خود تماس بگیرد تا به بهترین صورت و سریع ترین زمان گرفتگی لوله شما را بر طرف کنند.

طراحی و ارگونومیک سنگ توالت ایرانی

معمولا به افرادی که کمر درد یا پا درد دارند توصیه می‌شود که از سنگ توالت ایرانی استفاده نکنند ولی اخیرا در طراحی این نوع توالت ها ظرافت هایی به خرج دادند که باعث شده نشستن برای افراد با مریضی های خاص را هم آسان تر کند که این نوع سنگ ها به توالت طبی معروف هستند.

پس اگر شما از کسانی هستید که به مریضی هایی از قبیل درد کمر و پا و… دچار هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم از مدلهای طبی سنگ توالت ایرانی استفاده نمایید تا فشار کمتری بر روی کمر یا پاهای خود احساس کنید، شما می‌توانید تمام مطالب و دانستنی ها در مورد سنگ توالت طبی را در مقاله بررسی سنگ توالت طبی در سایت برچسب مطالعه نمایید.

توصیه میشود برای جلوگیری از بروز برخی بیماری ها از قبیل پا درد و … از سنگ توالت ساده استفاده نکنید.

سیستم پاشش آب در هنگام عمل کردن فلاش تانک

یکی دیگر از فاکتور هایی که هنگام خرید و انتخاب سنگ توالت ایرانی با آن مواجه خواهید شد سیستم پاشش آب آن است که بر اساس آن این سنگ ها را به دو دسته تقسیم می‌کنند.

  1. سنگ توالت ایرانی ریم بسته: دور تا دور این سنگ ها بسته است و فقط سوراخ هایی با فاصله منظم در آن تعبیه شده که پاشش آب به وسیله همین سوراخ ها صورت میگیرد. همچنین دیگر جایی برای لانه گزینی سوسک و حشرات موذی ندارد و از دیگر قابلیت هایی که دارد این است که تقریبا تمامی سطح گودی سنگ را پوشش می‌دهد و می‌تواند تمامی فضولات را از داخل گودی سنگ به صورت کامل بشوید.
  2. سنگ توالت ایرانی ریم باز: در این نوع از سنگ توالت ها که بیشتر در انواع قدیمی توالت ها قابل مشاهده است دیگر دور تا دور توالت بسته نیست و بعد از عمل کردن فلاش تانک، آب تا مقداری که فشار دارد در حاشیه سنگ پیشروی می‌کند و بعد وارد گودی سنگ توالت می‌شود و دیگر قسمت های جلویی گودی توالت را پوشش نمی‌دهد.
سنگ توالت ایرانی داری دو مدل ریم باز و ریم بسته است و همانطور که در تصویر می بینید بهتر است که از توالت های ریم بسته استفاده شود.

نکات قابل توجه برای نصب سنگ توالت ایرانی

هنگام نصب سنگ توالت ایرانی باید به شما این توصیه را بکنیم که حتما حتما به این نکات توجه نمایید

  1. مراقب باشید که سنگ توالت ایرانی زیاد نزدیک یا دور از دیوار قرار نگیرد چرا که اگر زیاد به دیوار نزدیک شود دیگر نشستن برای شما مقدور نخواهد بود. اگر هم خیلی دور باشد دیگر دست شما به شلنگ و شیر آب نخواهد رسید، لذا فاصله 30 تا 45 سانتی متری از کناره دیوار فاصله استانداردی به شمار می‌رود.
  2. سنگ توالت کمی به سمت چاه شیب داشته باشد تا آب و فضولات به راحتی و کمترین آبی وارد چاه فاضلاب شوند و هم چنین سنگ موازی با و هم سطح با کاشی کف کار گذاشته شود.
  3. باید حتما درزهای دور و زیر سنگ توالت ایرانی و دور چاه که به لوله فاضلاب وصل میشود به خوبی عایق بندی شود به صورتی که آب به زیر توالت وارد نشود و نشت نکند.
  4. ادر هنگام آماده سازی کف سنگ توالت ایرانی حتما لوله فاضلاب آن را با کیسه یا درب پوش بپوشانید تا از افتادن وسایل و یا ریختن مصالح ساختمانی به داخل لوله جلوگیری کنید. اگر در هر مرحله ای متوجه شدید که لوله توالت گرفته است، می‌توانید به صفحات لوله بازکنی برچسب مثل لوله بازکنی در جنوب تهران، شمال، شرق و دیگر مناطق مراجعه کنید.
جمع بندی:

چه سنگ توالتی درجه کیفیت بالاتری دارد؟

هر چه لعاب سنگ توالت، مقاوم تر و شفاف تر باشد وهم چنین درصد جذب آب کمتری داشته باشد درجه کیفیت بالاتری دارد.

سنگ توالت طبی چه مزایای نسبت به سنگ توالت معمولی دارد؟

معمولا به افرادی که کمر درد یا پا درد دارند توصیه می‌شود که از سنگ توالت معولی استفاده نکنند. این افراد بهتر است مدلهای طبی سنگ توالت ایرانی استفاده نمایند تا فشار کمتری بر روی کمر یا پاهای خود احساس کنند.

چرا سنگ توالت حتما باید به سمت چاه شیب داشته باشد؟

تا آب و فضولات به راحتی و کمترین آبی وارد چاه فاضلاب شوند. علاوه بر این سنگ باید موازی و هم سطح با کاشی کف، کار گذاشته شود.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی