فلاش تانک دو زمانه چیست؟ و چگونه کار می کند؟ + کلیپ آموزشی

فلاش تانک ها یا همان به اصطلاح نادرست، سیفون ها شاید امروزه برای ما ابزاری تکراری شده اند ولی خوب است بدانید این وسیله هم در طول زمان روز به روز پیشرفته تر شده تا اینکه نمونه های امروزی آن که بروزترین آنها فلاش تانک دو زمانه می‌باشند تولید شده است.

فلاش تانک های دو زمانه یکی از انواع فلاش تانک ها هستند که هم برای توالت فرنگی و هم برای توالت ایرانی استفاده می شوند. در این مطلب می خواهیم درباره کارایی و مزایایی این نوع فلاش تانک بیشتر توضیح دهیم.

کلیپ آموزشی آشنایی با فلاش تانک دو زمانه 🎥

در ویدئوی آموزشی کوتاه زیر، سعی کرده ایم به طور خلاصه و مفید شما را با ویژگی ها و نحوه کار فلاش تانک دو زمانه بیشتر آشنا کنیم.

فلاش تانک دو زمانه چیست؟

همانطور که بیان شد فلاش تانک ها از قدیم تا به حال دستخوش تغییرات زیادی در شکل ظاهری و حتی میزان حجم آب و نحوه کارشان شده اند ولی همه آنها یک کار را انجام می‌دهند و آن پاک کردن کثیفی ها و فضولات از توالت ها و هدایت آنها به سمت چاه فاضلاب می باشد.

فلاش تانک ها در اوایل حجم آب زیادی داشتند و نحوه کار فلاش تانک به این صورت بود که با داشتن یک دستگیره در کنارش کل حجم آب را در کاسه توالت فرنگی یا ایرانی خالی می‌کرد در حالی که نیاز به آن همه آبریزی هم نبود.

برای حل این مشکل، سیفون یا فلاش تانک دو زمانه ابداع شد به این معنا که دیگر در فلاش تانک دو زمانه نیاز به خالی کردن کل حجم آب به یک باره نیست و می‌توانید یک میزان مشخص از آب را خالی کنید.

کاربران محترم سایت برچسب در هر نقطه ای از تهران که باشند تنها با مراجعه به آدرس barchasb.net و وارد کردن محدوده مورد نظر خود در قسمت جست و جوی منطقه، به سرعت می توانند به شماره تماس نزدیک ترین لوله بازکن ها دسترسی پیدا کنند.

در فلاش تانک های دو زمانه می‌توانیم مقدار آب کم تری را استفاده کنیم

نحوه کار فلاش تانک دو زمانه چیست؟

نحوه کار فلاش تانک دو زمانه یا به اشتباه برخی می گویند فلش تانک دو زمانه که انواع مختلف تو کار و رو کار و آنتی باکتریال و… را دارد، دو دکمه برای تخلیه آب در آن ها به کار برده شده است، که می‌توان برای خروج آب توسط کلید کوچک آن، خروجی مناسبی را در نظر گرفت، به این صورت که مثلا در فلاش تانک های دو زمانه بزرگ معمولا دو تا چهار لیتر برای دکمه کوچکتر و بین 4 تا 9 لیتر برای دکمه بزرگتر خروجی آب تعیین می‌کنند.

این فلش تانک ها در توالت های فرنگی هم یافت می‌شود که می‌توانید در مورد نحوه نحوه کار فلاش تانک دو زمانه در توالت های فرنگی به مقاله کلید توالت فرنگی در سایت برچسب مراجعه کنید و تمام دانستنی ها در مورد کلید فلش تانک دو زمانه در توالت های فرنگی را آموزش ببینید.

فرق فلاش تانک های دو زمانه و دو حالته

معمولا افراد فرق بین این دو را نمی‌دانند و اکثرا میگویند فلاش تانک دو زمانه همان فلاش تانک دو حالته می باشد، ولی در اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم که فرقشان در این است که در فلاش تانک های دو زمانه که تا به حال در مورد آنها صحبت می کردیم می‌توان میزان خروجی آب را برای دکمه کوچک آن تعیین کرد، ولی در فلاش تانک های دو حالت که داری دو منبع در داخل خود هستند، شما با فشار دادن دکمه کوچک تا زمانی که دستتان را بر روی دکمه فشرده اید، خروج آب ادامه دارد و زمانی که دستتان را از روی دکمه بردارید جریان آب قطع می‌شود.

در هر دونوع فلاش تانک دو زمانه و فلاش تانک دو حالته دسته و یا کلیدی هم وجود دارد، که در زمانی که لازم بود و به کل حجم آب فلش تانک نیاز داشتید می‌توانید از آن استفاده کنید تا کل حجم فلش تانک خالی شود .

پس تا به اینجا به سوال فلاش تانک دو زمانه چیست پرداختیم و طرزکار آن را توضیح دادیم و در ادامه به مزایای استفاده از آن می پردازیم.

فلاش تانک دو زمانه و دو حالته فرق کوچکی با هم دارند، و در هر دو توانایی استفاده با آب کم دیده میشود.

اگر شما در هر بار استفاده از سرویس بهداشتی از فلاش تانک استفاده کنید و فلش تانک دو زمانه داشته باشید می‌توانید با مصرف آب خیلی کم مانع از بروز و پراکنده شده بوی بد سرویس بهداشتی خود شوید و علاوه بر آن دیگر فضولات و رسوبات فرصت نمی‌کنند به زودی در سیفون و یا لوله فاضلاب شما جمع شوند و باعث گرفتگی لوله فاضلاب شوند.

گرفتگی چاه توالت اتفاقی بسیار رایج در سرویس بهداشتی ها می باشد. برای رفع فوری و راحت آن، در هر منطقه تهران که باشید میتوانید به سادگی نزدیک ترین لوله بازکن را پیدا کنید. کافیست نام منطقه خود را جستجو کنید، مثلا لوله بازکنی جنوب تهران، سپس با شماره تلفن یکی از لوله بازکن ها تماس بگیرید. این افراد نیم ساعته خودشان را می رسانند!

مزایای استفاده از این نوع فلاش تانک

فلاش تانک دو زمانه دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد .

  1. صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه آب مصرفی: یکی از مهترین مزیت های نصب فلاش تانک دو زمانه مصرف کم آب آنها می باشد چرا که در مواقعی که برای عمل کردن فلاش تانک آب زیادی لازم ندارید می توانید با استفاده از دکمه کوچک توالت دو زمانه میزان آب کمتری را استفاده کنید، و همچنین میزان خرج کرد شما را برای آب بهاء را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.
فلاش تانک دو زمانه میتواند در مصرف آب صرفه جویی بسزایی داشته باشد.
  1. عدم تولید فاضلاب بیشتر: حدود 20 درصد از آب مصرفی در توالت برای مصارف شستشوی بدنی استفاده می‌شود و ما بقی آنها به وسیله شلنگ و یا فلش تانک ها تبدیل به فاضلاب می شود، لذا در فلاش تانک دو زمانه با صرفه جویی در مصرف آب میزان تولید فاضلاب را کاهش می‌دهند که به همین دلیل سازگارتر با محیط زیست هستند.
  2. نیاز به آب کمتر در هنگام شروع به کار: فلاش تانک دو زمانه این قابلیت را دارد که وقتی میزان حجم آب آن به حداقل میزان تعیین شده برای سیفون کشیدن رسید که این میزان تقریبا حدودا دو لیتر می باشند، برای سیفون کشیدن با دکمه کوچک خود آماده به کار شوند.

شاید در هنگام خرید فلاش تانک های دو زمانه برای شما قیمت بیشتری را داشته باشند ولی باید بدانید که با استفاده از آنها و صرفه جویی در آب می توانید این هزینه را در طول استفاده از آن به جیب خود برگردانید و هم چنین باید بدانید که واقعا با صرفه جویی آب می توانیم محیطی بهتر و زندگی بهتری برای خودمان و آیندگان داشته باشیم.

جمع بندی:

فلاش تانک دو زمانه چگونه کار میکند؟

با فشار دادن دکمه کوچک ابتدا مقداری از حجم آب را تخلیه میکنید و با فشار دادن دکمه بزرگ کل آب تخلیه می شود.

آیا فلاش تانک دو زمانه همان فلاش تانک دو حالته است؟

خیر؛ در فلاش تانک های دو حالته تا زمانیکه دستتان بر روی دکمه باشد تخلیه آب ادامه دارد، اما در فلاش تانک دو زمانه اینطور نیست.

فلاش تانک دو زمانه بهتر است یا فلاش تانک معمولی؟

فلاش تانک های دو زمانه به دلیل صرفه جویی در مصرف آب و عدم تولید فاضلاب اضافه، پر طرفدار هستند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی