گرفتگی لوله فاضلاب حیاط را با این روش ها برطرف کنید+( فیلم آموزشی)

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط یا همان گرفتگی کفشور حیاط از مشکلات مهم هر ساختمانی به شمار می رود. این لوله ها برای خروج و تخلیه شدن آب های اضافی در حیاط ساختمان ها  قرار داده شده اند و به دلیل قرار گرفتن در معرض خاک و شن و برگ درختان و… معمولا دچار گرفتگی می شوند.
راهکار های رفع گرفتگی چاه فاضلاب حیاط با راهکار هایی که برای باز کردن سایر لوله ها ارائه می شود متفاوت هستند. پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازکردن لوله فاضلاب حیاط  این مقاله را مطالعه نمایید، تا بتوانید در صورت تمایل خودتان نسبت به بازکردن گرفتگی کفشور حیاط اقدام کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب حمام هم یکی از مشکلات رایجی در منازل می باشد که شما می توانید با مطالعه مقاله گرفتگی لوله فاضلاب حمام با روشهای رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام آشنا شوید و این روش ها را در منزل بکار گیرید.

نکاتی مربوط به گرفتگی لوله فاضلاب حیاط را با ویدئوی آموزشی زیر ببینید! 🎥

در کلیپ آموزشی زیر سعی کردیم به صورت مختصر و مفید، نکات و موارد مهم را در زمینه گرفتگی کفشور حیاط برای شما شرح دهیم.

علت گرفتگی لوله فاضلاب حیاط چیست؟

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط معمولا به دلیل ورود مواردی مثل شن و ماسه، گل و لای، برگ درختان، مصالح ساختمانی، اشیای ریز و درشت و… اتفاق می افتد.
مقداری از این مواد باعث ایجاد رسوبات در دیواره چاه شده و با گذشت زمان باعث کاهش قطر لوله و در نتیجه دیر تخلیه شدن آب کفشور حیاط می شوند. این روند تا جایی ادامه دارد که لوله کاملا بسته خواهد شد و گرفتگی کفشور حیاط اتفاق می افتد که در این زمان باید نسبت به بازکردن لوله فاضلاب حیاط اقدام کرد.

گاهها ممکن به دلایلی لوله فاضلاب آشپزخانه منزلتان گرفته باشد که در این صورت می توانید با مراجعه به سایت برچسب و مطالعه مقاله گرفتگی لوله آشپزخانه و راه های رفع آن خودتان بتوانید به سادگی نسبت به رفع گرفتگی لوله آشپزخانه منزلتان اقدام کنید و راه های پیشگیری از گرفتگی لوله آشپزخان را آموزش ببنید.

نکته!گاهی حجم مواد اضافی جمع شده کفشور حیاط آنقدر زیاد نیست که باعث گرفتگی لوله فاضلاب حیاط شود؛ اما در صورت بارندگی، خاک و شن و ماسه جمع شده داخل چاه تبدیل به گل خواهند شد و به تدریج باعث تشکیل رسوب و کاهش قطر لوله می شوند و همان طور که توضیح داده شد، این مسئله باعث گرفتگی کفشور حیاط خواهد شد.

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط از مشکلات جدی هر ساختمانی می باشد.

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط معمولا سخت و شدید است؛ در نتیجه بهترین راه برای بازکردن لوله فاضلاب حیاط، دستگاه فنر لوله بازکنی می باشد. این دستگاه بسیار پر قدرت عمل کرده و با حرکت چرخشی خود، تمام رسوبات و لجن های موجود در چاه را که باعث گرفتگی کفشور حیاط شده است را از بین برده و با ریختن آب، آن ها را به خارج از لوله فاضلاب هدایت می کند. همچنین این دستگاه با فنر فولادی خود قادر است اشیائی مانند پارچه و پلاستیک را از داخل چاه بیرون بکشد.

روشهای خانگی برای باز کردن لوله فاضلاب حیاط

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط برعکس لوله فاضلاب منازل، از چربی ها یا رسوبات صابونی اتفاق نمی افتد؛ به همین دلیل غالبا برای بازکردن لوله فاضلاب حیاط، باید از دستگاه فنر لوله بازکنی استفاده شود. اما در صورتی که گرفتگی خیلی سخت و پیچیده نباشد، با به کار گیری روش های ساده زیر نیز می توانید برای بازکردن لوله فاضلاب حیاط اقدام کنید:

  • ریختن آب جوش
  • استفاده از تلمبه لوله بازکنی مخصوص
  • استفاده از فنر دستی

اگر با چنین مشکلی در حیاط ساختمان مسکونی خود مواجه شدید؛ سایت برچسب با معرفی فنی کارهای فعال و همیشه در دسترس، به همراه بهترین دستگاه های فنرزنی لوله، سریعا مشکل شما را برطرف خواهد کرد. کافیست نام منطقه محل زندگی خود در تهران را در www.barchasb.net جستجوکنید تا فقط با یک تلفن بهترین لوله بازکن ها رابه کار دعوت کنید.

دستگاه فنر لوله بازکنی، بهترین روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

پیشگیری از انسداد لوله فاضلاب حیاط

بهتر است قبل از رو به رو شدن با مشکل گرفتگی لوله فاضلاب حیاط از بروز آن پیشگیری کنید و بهترین راه برای پیشگیری، استفاده از یک کفشور مناسب با جنس خوب می باشد. کفشور ها و توری های مخصوص آن ها، انواع و اقسام متفاوتی دارند و برای کاربرد های مختلفی ساخته شده اند. 
کفشور های پلاستیکی بیشتر مناسب چاه های فاضلاب داخل خانه هستند. برای لوله فاضلاب حیاط، کفشور های فلزی بهترین گزینه می باشند؛ زیرا از ورود مواد و اشیا سنگین و سخت جلوگیری می کنند و احتمال گرفتگی لوله فاضلاب حیاط را کاهش می دهند.
معمولا کفشورهای برنجی و چدنی عمر طولانی تری در حیاط های منازل دارند و شما هم می توانید ازآن ها استفاده کنید.

می توانید با گذاشتن کفشور مناسب گرفتگی لوله فافضلاب حیاط را برطرف کنید.

از آن جایی که گرفتگی لوله فاضلاب حیاط مسئله ای نیست که به همین راحتی ها و بدون نیاز به لوله بازکن، رفع شود؛ سایت برچسب برای کاربران محترم این امکان را فراهم کرده تا با مراجعه به صفحات لوله بازکنی ما در مناطق مختلف تهران، مثل لوله بازکنی در شریعتی، با فنی کارهای خبره ما تماس گرفته و برای رفع انسداد لوله های بسته شده در حیاط، منزل و… اقدام کنند.

 

البته همانطور که در قبل اشاره کردیم گرفتگی لوله فاضلاب حیاط و در بیشتر موارد می تواند با گذاشتن یک کفشور مناسب حل شود، و درنهایت در زمان گرفتگی کفشور حیاط صافی آن را خالی می کنیم. البته بهتر است در زمان بارندگی شدید صافی کفشور ها را زود به زود خالی کنید چرا که با جمع شدن آب زیادی بر روی کفشور دیگر خالی کردن آن به سادگی اتفاق نمی افتد.

جمع بندی:

چگونه از زود پر شدن و گرفتگی لوله فاضلاب حیاط جلوگیری کنیم؟

با قرار دادن کفشور مناسب که از ورود اشیاء بزرگ و سنگین جلوگیری میکند و با به موقع خالی کردن و تمیز کردن کفشور.

چگونه اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاطمان کنیم؟

با کمک روش هایی مثل ریختن آب جوش، فنر دستی، تلمبه های مخصوص و… .

 آیا باز کردن چاه حیاط نیاز به لوله بازکن دارد؟

بله؛ گرفتگی کفشور حیاط معمولا سخت و شدید است و نیاز به دستگاه فنرزنی مخصوص دارد که فقط افراد لوله بازکن قادر به کار با این دستگاه ها هستند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی