جرم گیری شیرآلات اهرمی به روش ساده + کلیپ آموزشی

یکی از مواردی که امروزه دیگر جزو دکوراسیون منزل به شمار می‌رود و جلوه خاصی دارد و می‌تواند زیبایی منحصر به فردی داشته باشد، همین شیرآلات اهرمی آشپزخانه و سرویس بهداشتی هر منزل است که هر فردی با توجه به سلیقه خود از مدلها و رنگ های متفاوت این شیر آلات استفاده می کند. ولی تنها مشکلی که در این میان است، مسئله از دست دادن زیبایی و براقی این شیر آلات است که به علت رسوب گرفتن شیرآلات اهرمی رخ می دهد. در این مقاله می‌خواهیم برای شما روش هایی آسان برای جرم گیری شیرآلات اهرمی بیان کنیم تا شما بتوانید از آنها استفاده کنید.

کلیپ آموزشی جرم گیری شیرآلات اهرمی به روش ساده را مشاهده کنید 🎥

در این کلیپ با نکاتی در رابطه با جرم گیری شیرآلات اهرمی آشنا خواهید شد.

چرا مجبور به جرم گیری شیرآلات اهرمی می‌شویم؟

جرم گرفتن شیر آلات اهرمی بستگی به نوع آب هر منطقه و جنس روکش شیر آب دارد؛ چرا که در آب هر شهر و روستایی مقداری املاح طبیعی از قبیل گچ و آهک وجود دارد و همین املاح هستند که به مرور زمان رسوب می کنند و گاها خودشان را بر روی شیرهای آب نشان می دهند. برای جرم گیری شیرآلات باید از راه های ساده و طبیعی استفاده کرد که در ادامه به آنها میپردازیم.

جرم گیری شیرآلات زمانی پیش می آید که رسوبات آبها بر روی شیر ها نمایان شوند و شما بخواهید شیر آب را به درخشندگی اول باز گردانید.

اگر میخواهید از مدل های انواع شیر آلات اهرمی و ساده مطلع شوید تا بتوانید یکی از راه های جرم گیری شیرآلات ساختمانی را به سادگی انتخاب کنید، ما به شما توصیه می‌کنیم که به مقاله انواع شیرآلات ساختمانی در سایت برچسب رفته آن را مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی و کلی از انواع شیر آلات ساختمانی به دست بیاورید.

روش های جرم گیری شیرآلات اهرمی

برای جرم گیری شیرآلات اهرمی راه های زیادی وجود دارد ولی اول باید به این نکته توجه کرد که شیر آلات شما از چه نوع شیر آلاتی هستند و هم اینکه توجه کنید که شیر های اهرمی برای زیبایی همگی روکش استیل دارند، پس باید مراقب این لایه پوششی بود؛ چرا که با راهکارهای نامناسب زود از بین می رود و قابل برگشت و ترمیم پذیر نیست.

برای جرم گیری شیرآلات ساختمانی میتوانید از این راه ها استفاده

  1. استفاده از لیمو ترش
  2. استفاده از مایع ظرفشویی + جوش شیرین
  3. استفاده از خمیر دندان
  4. استفاده از سرکه

استفاده از لیمو تازه یا آبلیمو

لیمو و آبلیمو میوانند عامل خوب و موثری برای جرم گیری شیرآلات باشند و همچنین کمک میکند که فضا خوشبو شود.

یکی از دم دست ترین راه هایی که برای جرم گیری شیرآلات اهرمی می‌توانید انجام دهید استفاده از آب لیمو یا خود لیموی تازه است. به این صورت که لیموی تازه را نصف کنید رو روی شیرآلات اهرمی بکشید به صورتی که آب لیمو تمام شیر را در بر بگیرد یا بهتر است آب لیموی تازه یا همان آبلیمو را روی دستمالی نسبتا زبر ریخته و بر روی سطح رسوب گرفته بمالید، بعد از گذشت چند ساعتی شیر آب را با مخلوط آب صابون تا نتیجه جرم گیری شیرآلات اهرمی را به خوبی مشاهده کنید.

استفاده از مایع ظرف شویی + جوش شیرین

جرم گیری شیرآلات با جوش شیرین یکی از راه های مطمئن رسوب زدایی است ولی تا پاک شدن لکه ها تلاش خود را ادامه دهید.

شما در این روش جرم گیری شیرآلات اهرمی ابتدا شیر آب را با مقداری مایع ظرفشویی که با آب قاطی کرده اید بشویید، در مرحله بعد با چکاندن چند قطره آب داخل مقداری جوش شیرین آن را به صورت خمیری در آورید و بعد مسواک قدیمی را داخل این خمیر زده و بر روی شیر آب بکشید و سعی کنید که قسمت هایی که رسوب بیشتری گرفته است را بیشتر بکشید تا کاملا شیرآلات شما تمیز شوند. در مرحله آخر از جرم گیری شیرآلات اهرمی، شیر را آب کشی کنید و خواهید دید که چقدر شیرآلات شما تمیز براق شده اند.

شما می توانید همانطور که خودتان جرم گیری شیرآلات اهرمی منزلتان را انجام دادید، با خواندن مقالات آموزشی لوله بازکنی در سایت برچسب خودتان لوله بازکن منزل خود شوید و گرفتگی لوله های منزلتان را برطرف کنید، البته اگر هم به لوله بازکن نیاز داشتید ما در سایت برچسب بهترین لوله بازکن های تهران را به شما معرفی می‌کنیم، مثلا اگر در جنوب تهران هستید به راحتی و فقط با یک تماس با لوله بازکنی در جنوب تهران تماس گرفته و از خدمات لوله بازکنی آنها استفاده کنید.

استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان برای جرم گیری شیرآلات اهرمی مناسب است و آنها را درخشان تر و براق تر میکند.

خمیر دندان هم می‌تواند عاملی بسیار موثری در جرم گیری شیرآلات اهرمی باشد به این صورت که مقداری از خمیر دندان را به روی شیر آب مالیده و با یک دستمال بر روی رسوبها می‌کشیم تا لکه های شیر آب را از بین ببرد. همچنین بهتر است که بگذارید خمیر دندان روی شیر آب بماند و بعد شیر آب را با آب گرم شستشو دهید تا جرم گیری شیرآلات اهرمی شما بهتر نتیجه دهد .
البته توجه داشته باشید که خمیر دندان برای جرم گیری شیرآلات اهرمی که رسوب آنها زیاد است مناسب نیست، ولی نسبت به بقیه مواد به خوبی می‌تواند شیر آلات را برق بیندازد و درخشان کند.

استفاده از سرکه در رسوب زدایی شیر الات اهرمی ساختمان

جرم گیری شیرآلات اهرمی را به سادگی با سرکه سفید میشود انجام داد، در صورتی که سطح شیر آب خشک باشد بازدهی بیشتری میدهد.

در این روش از جرم گیری شیرآلات اهرمی فقط کافی است که سرکه سفید را بر روی سطح شیر آب اسپری کنید ولی قبل از این کار مطمئن شوید که سطح شیر آب کاملا خشک باشد چرا که میزان تاثیر گذاری سرکه را بهتر می‌کند و اگر رطوبتی بر روی شیر آب باشد مقدار تاثیر گذاری سرکه را پایین می آورد.

چند نکته در مورد برق انداختن شیرهای آب اهرمی

  • اگر شیر آب اهرمی منزلتان از نوع مدل های رنگی است مثل برنجی و مسی و… استفاده از مواد اسیدی برای جرم گیری شیرآلات اهرمی که این جنس ها را دارد مضر هستند و فقط باید زود به زود شسته شوند و مراقب باشید تا کثیف نشوند.
  • به هیچ عنوان از موادی مثل وایتکس، تیرک و یا مواد اسیدی دیگر برای جرم گیری شیرآلات اهرمی استفاده نکنید چرا که روکش آنها را از بین می‌برند و شیر آب را سیاه می‌کنند و این لکه های سیاه قابل برگشت و ترمیم نیستند.
جرم گیری شیرآلات با وایتکس موجب سیاه شدن شیر و از بین رفته آبکاری آن میشود
  • اگر روزانه سعی کنید که شیرهای آب را با یک اسفنج نرم با آب و مقداری صابون بشویید دیگر در دراز مدت اصلا این شیرها جرم نمی‌گیرند و نیازی به جرم گیری شیرآلات اهرمی به روشهای بالا ندارید.

نکته! ما در سایت برچسب می‌توانیم خدمات لوله بازکنی ارزان را به همراه بهترین لوله بازکن ها به شما معرفی کنیم به این صورت که اگر در تهران هستید فقط کافی است که اسم محل زندگی خود جستجو کنید تا نزدیکترین لوله بازکن را به شما را معرفی کنیم؛ مثلا اگر در مولوی هستید با جستجوی نام مولوی می‌توانید شماره تماس لوله بازکنی مولوی را مشاهده کنید و با ایشان تماس بگیرید تا مشکل شما را در اسرع وقت حل نمایند.

جمع بندی:

علت جرم گرفتن شیرآلات چیست؟

در آب هر شهر و روستایی مقداری املاح طبیعی از قبیل گچ و آهک وجود دارد و همین املاح هستند که به مرور زمان رسوب می کنند و گاها خودشان را بر روی شیرهای آب نشان می دهند.

برای جرم گیری شیرآلات اهرمی، آیا می توان از موادی مثل وایتکس و تیرک استفاده کرد؟

به هیچ وجه از این مواد یا دیگر مواد اسیدی استفاده نکنید، چرا که روکش آنها را از بین می‌برند و شیر آب را سیاه می‌کنند.

برای جلوگیری از جرم گرفتن شیرآلات چه باید کرد؟

اگر روزانه سعی کنید که شیرهای آب را با یک اسفنج نرم با آب و مقداری صابون بشویید، در دراز مدت اصلا این شیرها جرم نمی‌گیرند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی