لوله چدنی فاضلاب + مزایا و کارکردها و کلیپ آموزشی

لوله‌های چدنی ابتدا به عنوان لوله‌های تحت فشار برای انتقال آب، گاز و فاضلاب و همچنین وسیله ای برای تخلیه آب استفاده می شدند. این لوله‌ها از چدن خاکستری بوده و اغلب بدون روکش به کار می روند. البته داشتن روکش و پوشش‌ در لوله چدنی فاضلاب احتمال خوردگی را در آن ها کاهش می دهد و هیدرولیک آن را بهبود می‌بخشند.

کلیپ آموزشی معرفی ویژگی های لوله چدنی فاضلاب 🎥

فیلم آموزشی زیر جهت آشنایی بهتر شما با این نوع از لوله های فاضلاب تهیه و تدوین شده است. پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

مزایای لوله‌ چدنی فاضلاب

لوله چدنی فاضلاب تنها یکی از بیشمار انواع لوله های فاضلاب می باشد که به دلیل داشتن مزایای قابل توجه خود، انتخاب مناسبی برای لوله کشی فاضلاب می باشد. این مزایا عبارتند از:

  • قدرت مکانیکی آن ها پایین تر است و رفتار ارتجاعی یا الاستیکی ندارند
  • دیواره ضخیم تر نسبت به لوله های استیل یا لوله های داکتیل دارند
  • راحت آماده شدن لوله چدنی فاضلاب در فروشگاه
  • استفاده از لوله های 3 متری نیاز به استفاده از مفاصل کمتری در لوله ‌کشی کم می کند
  • بیشتر لوله های ساخته شده بعد از سال 1950 با پوشش ملات سیمانی تکمیل می شوند
  • نرخ خورندگی مشابه با لوله های فولاد گالوانیزه و لوله های داکتیل
  • کاهش دورریز و پرت
  • قطر خارجی کمتر با پیچ های توپر 2 در120 سانتی متری از پیش آماده شده در مقایسه با لوله های پلاستیکی
لوله چدنی فاضلاب
لوله چدنی فاضلاب همیشه در دسترس و مقرون به صرفه است!

خاصیت ضد آلودگی صوتی در لوله‌ها و اتصالات چدنی

سر و صدا و لرزش در اثر استفاده از واشرهای نئوپرون و کوپلینگ های تو خالی در لوله و اتصالات چدنی به شکل زیادی کاهش می یابد. به خاطر نوع ترکیب و ساختار چدن، صدای داخل لوله خفه می‌شود به جای این که منتقل شده یا بیشتر شود. جداکردن لوله ها از اتصالات به وسیله نئوپرون باعث خفه شدن صدای برخورد اشیا با لوله چدنی فاضلاب می‌ شود.

کارکرد لوله و اتصالات چدنی

از آنجا که دوام و کارکرد لوله ها و اتصالات چدنی بیشتر از باقی محصولات است که برای تخلیه زباله، فاضلاب و لوله کشی تهویه استفاده می شوند؛ وقتی درباره کارکرد انواع لوله ها صحبت می شود، لوله چدنی فاضلاب رقیبی ندارند.

برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب منزل خود می توانید به سایت برچسب مراجعه کنید. در هر کجای تهران که ساکن هستید، کافیست با جست و جوی محدوده مورد نظر خورد به این صورت، خدمات لوله بازکنی در ونک، زعفرانیه، اختیاریه یا دیگر مناطق تهران، با متخصصان و فنی کارهای با تجربه ما در این زمینه تماس گرفته و در سریع ترین زمان ممکن از خدمات آن ها استفاده کنید.

مزایای اقتصادی استفاده از لوله‌ چدنی فاضلاب

مشخصات اتصالات و لوله چدنی و شیوه های مختلف اتصال آن ها خبر از مزایای اقتصادی فراوان استفاده از آن ها دارد. این مزایا عبارتند از: قابلیت استفاده در بیشتر پروژه ها، کاربرد متنوع و تطبیق‌پذیری آنها، تهیه و تامین راحت و هزینه کم نصب و دسترسی آسان به انواع لوله چدنی فاضلاب.

مزایای اقتصادی لوله چدنی فاضلاب
لوله چدنی فاضلاب قابلیت استفاده در بیشتر پروژه ها را دارد.

اگر در لوله کشی منزل شما هم از لوله چدنی فاضلاب و اتصالات آن استفاده شده و با مشکلاتی از قبیل پر شدن و گرفتگی این لوله ها موجه شده اید، فقط کافیه که به سایت برچسب مراجعه کنید و از خدمات لوله بازکنی ما در سراسر تهران استفاده کنید. شما می توانید منطقه مورد نظر خود را سرچ کرده ، به عنوان نمونه خدمات لوله بازکنی در ستارخان، و با کم ترین هزینه، مشکل خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

تطبیق پذیری لوله چدنی فاضلاب

این لوله ها بر هر نوع ساختار ساختمانی منطبق است و مطابقت زیادی با انواع لوله کشی ها دارند. لوله چدنی برای فاضلاب استفاده بیشتری دارد اما موارد استفاده دیگری نیز دارد. از دیگر سو هزینه های این لوله چدنی فاضلاب نسبت به دیگر محصولات بسیار مقرون به صرفه تر است.

جمع بندی:

لوله های چدنی فاضلاب چه کاربردی دارند؟

از آنجا که دوام و کارکرد لوله ها و اتصالات چدنی بیشتر از باقی محصولات است که برای تخلیه زباله، فاضلاب و لوله کشی تهویه استفاده می شوند.

لوله چدنی فاضلاب از لحاظ اقتصادی چه صرفه ای دارد؟

این لوله ها به راحتی تهیه و تامین می شوند و هزینه نصب آن ها بسیار کم است در نتیجه در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند وتطبیق پذیری فوق العاده ای دارند.

در صورت گرفتگی لوله های فاضلاب با سیمان یا مصالح ساختمانی، چگونه باید اقدام کنیم؟

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان سخت و شدید می باشد و نیازمندا تجهیزات پیشرفته لوله بازکنی است. در همین راستا متخصصین لوله بازکنی سایت برچسب با برخورداری از مهارت و سابقه ای بلند مدت در کار با این دستگاه ها، قادر هستند در کم ترین زمان ممکن چنین گرفتگی هایی را برطرف کنند.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: