معرفی انواع کفشور استخری + کلیپ آموزشی

رفتن به استخر یکی از لذتهایی می باشد که در طول زندگی بشر همواره با او بوده و همه افراد خاطرات شیرینی از استخر رفتن و … دارند، لذا افراد امروزه به دنبال این هستند که حتی اگر شده یک استخر کوچک در منزلشان داشته باشند و یا اینکه یک استخر بزرگ جهت کسب درآمدشان تاسیس کنند. یکی از اجزای استخر که معمولا دیده نمی‌شود و در عمق آب نصب می‌شود کفشور استخری است، که با وجود اینکه دیده نمی‌شود ولی نقش مهمی دارد. در این مقاله سعی داریم در مورد آن برای شما اطلاعاتی را بازگو کنیم.

فیلم آموزشی آشنایی با کفشور استخری 🎥

با مشاهده ویدئوی کوتاه زیر، با کفشور استخری و ویژگی های مهم آن بیشتر آشنا خواهید شد.

کفشور استخری چیست؟

کفشور استخری نوعی کفشور است مثل دیگر کفشورهایی که ما در منزلمان داریم، البته سایز آن و نوع آن یک مقدار با دیگر کفشور ها فرق دارد. کفشور استخری را معمولا در قسمت عمیق و یا به اصطلاح کاسه استخر نصب می‌کنند تا بتواند کل حجم آب را به سمت خود بکشد که در نهایت دو کار را انجام دهد:

  1. تصفیه آب استخر و منتقل کردن آب به تصفیه خانه و گرم کردن آب و دوباره برگرداندن به داخل استخر.
  2. خروج کلی آب جهت آبگیری مجدد، در صورتی که دیگر آب استخر را نتوانند تصفیه کرد، و یا اینکه بخواهند استخر را خالی کنند از کفشور استخری استفاده می‌کنند.

کفشور استخری و دیگر کفشورها در همه جا وظیفه نگه داری از سیستم فاضلاب را دارند تا اینکه لوله هایی که کفشور ها به آنها متصل هستند، دچار گرفتگی نشوند، حال اگر روزی لوله های فاضلاب استخر شما دچار گرفتگی شد، سایت برچسب با ارائه خدمات شبانه روزی لوله بازکنی شرق تهران، شمال، جنوب، غرب و سایر نقاط تهران، به صورت فوری و تضمینی این مشکل را برای شما برطرف می کند.

کفشور استخری جهت تخلیه آب استخر
کفشور استخری به دو عنوان تعبیه شده

جنس و مدل کفشور استخری

کفشور های استخری را معمولا در سه مدل کفشور خطی، مربعی و دایره ای می‌سازند چرا که هنگام خروج آب نباید در داخل استخر گرداب درست شود و هم چنین باید این نوع کفشور ها از سایز لوله ها بزرگ تر باشد چراکه فشار مکش بیش از حد نشود و افرادی که در نزدیکی کفشور استخری هستند به پایین کشیده نشوند.

انواع کفشور استخری
انواع کفشور استخری با توجه به جنس

جنس کفشور استخری معمولا از جنس پلاستیک یا پلیمر با کیفیت است، البته امروزه کفشورهای استیل هم برای استخر ها طراحی شده، که از نوع کفشورهای فلزی می باشد.

نکات نصب و خرید کفشور استخری

برای نصب و خرید کفشور استخری باید یک چند فاکتور را در نظر بگیرد و متناسب با آن خرید کنید که ما در زیر سعی داریم به مهمترین آنها اشاره کنیم

  • اندازه و حجم استخر: برای انتخاب کفشور مناسب برای استخر ابتدا باید اندازه استخر را بدانید در صورتی که این استخر کوچک باشد باید از یک کفشور متناسب استفاده کنید ولی در استخرهای معمولی که بزرگ هستند از دو کفشور با فاصله 2 متر از یکدیگر و 1.5 متر از دیوار استفاده می شود.
  • جابجا نشدن کفشور استخری : این کفشورها باید جوری در کف استخر فیکس شوند که حتی اگر پای شناگران هم به آن برخورد نتوانند آن را جابجا کنند.
  • استفاده از کفشور هایوارد: این کفشور ها نوعی کفشور پلاستیکی هستند و به علت شکل خاصی که دارند مورد استقبال قرار گرفته اند، چراکه مقدار بیشتری از آب را به داخل لوله مکش می کنند.
انواع کفشور استخری هایوارد
کفشور استخری هایوارد به دلیل شکل خاصی که دارد هم بازده بیشتری دارد و هم ایمن آن بیشتر است
  • لوله های استخر ها همیشه با پمپ های فشار قوی تحت مکش هستند و به همین جهت چیزی نباید در لوله ها منجر به گرفتگی شود. لذا در استخرها از کفشور استخری و کف گیر هایی که وظیفه جمع کردن کف ها و اشیایی که در استخر ته نشین می‌شوند، استفاده می‌شود ولی در لوله های منازل چون مکشی در پشت لوله نیست ممکن است رسوب مواد باعث گرفتکی لوله شود که در این صورت میتوانید با لوله بازکن های ما در سطح شهر تهران تماس بگیرید و بخواهید که کارتان را بهترین نحو و ارزان ترین قیمت انجام دهند. کافیست به آدرس barchasb.net مراجعه کنید.

 

جمع بندی:

کفشور استخری در چه محلی نصب می شود؟

کفشور استخری را معمولا در قسمت عمیق استخر نصب می‌کنند تا بتواند کل حجم آب را به سمت خود بکشد.

آیا کفشور هایوارد، کفشوری استخری محسوب می شود؟

بله؛ این کفشور ها به علت شکل خاصی که دارند مورد استقبال قرار گرفته اند، چراکه مقدار بیشتری از آب را به داخل لوله مکش می کنند.

برای یک استخر معمولی از چند عدد کفشور استفاده کنیم بهتر است؟

در استخرهای معمولی که بزرگ هستند از دو کفشور با فاصله 2 متر از یکدیگر استفاده کنید کافی است.

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: