آشنایی با انواع فلاش تانک و کارآیی آن ها + کلیپ آموزشی

از آنجا که سرویس بهداشتی در تمام منازل و ساختمان ها یک بخش ضروری است وجود یکی از انواع فلاش تانک در کنار سرویس بهداشتی نیز امری ضروری خواهد بود. فلاش تانک ها با فشاری که از طریق تخلیه آب وارد می کنند مانع از تجمع فضولات در مسیر فاضلاب و ماندن آن در سیفون توالت می شوند. در صورتی که نبود فلش تانک به مرور باعث رسوب چربی و فضولات داخل لوله فاضلاب می شود و پس از مدتی این گرفتگی باعث انسداد چاه فاضلاب خواهد شد.

کلیپ آموزشی معرفی انواع فلاش تانک 🎥

در محتوای تصویری زیر، انواع فلاش تانک ها و ویژگی های آن ها به طور کوتاه و مختصر تهیه و تدوین شده است.

انسداد چاه فاضلاب مشکلی است که روی دادن آن باعث اختلال زندگی و سکونت در منزل یا ساختمان می شود. در آن حالت ممکن است هزینه های زیادی از جمله تعمیر و بنایی ساختمان و سیستم لوله کشی فاضلاب را پشت دست صاحب ساختمان بگذارد. اگر این هم نباشد وجود و تجمع فضولات در سیفون توالت یا مسیر فاضلاب باعث پراکنش بوی بد در کل ساختمان و اذیت اهالی آن می شود. لذا وجود انواع فلاش تانک در هر سرویس بهداشتی امری واجب خواهد بود.

البته در صورت بروز هر گونه گرفتگی و انسداد در لوله های فاضلاب توالت منزل خود، هیچ نگران نباشید! سایت برچسب با ارائه خدمات لوله باز کنی در سراسر تهران، در سریع ترین زمان ممکن و به طور تضمینی با صرف کم ترین هزینه، مشکل شما را به دست فنی کار های متخصص می سپارد.

کارکرد انواع فلاش تانک

حالا باید ببینیم فلاش تانک چه نوع وسیله ای است و چه کار می کند. ساختار انواع فلاش تانک محفظه ای پلاستیکی یا فلزی است که آب در آن ذخیره می شود و پس از استفاده از دستشویی با کشیدن ضامن آن آب ذخیره شده با فشار زیادی وارد چاه فاضلاب شده و فضولات را از سر راه بر می دارد. این فرایند برای شستشوی توالت هم کارآیی دارد و بوی بد فاضلاب را از بین می برد. اغلب انواع فلاش تانک ها را به شکل رو کار دیده ایم که از یک محفظه و یک لوله آب که تا سنگ توالت ادامه دارد تشکیل شده است ؛ اما نوع توکار آن هم وجود دارد که مخزن و لوله های آن در داخل دیوار قرار می گیرد و با چشم دیده نمی شود.

فلاش تانک توکار فضایی را مشغول نمی کند

مزایای استفاده از انواع فلاش تانک

در ذیل به برخی از مزایای استفاده از انواع فلاش تانک اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از انواع فلاش تانک ها باعث کاهش مصرف آب و صرفه جویی در آن می شود به خصوص در نوع دو زمانه آن؛
  • کاهش مشکلات بهداشتی و عفونی؛
  • نوع توکار آن فضایی را نمی گیرد؛
  • فلاش تانک‌خودکار دست در انجام تخلیه آب دخالت نمی کند؛
  • درانواع فلاش تانک آنتی باکتریال عمل ضدعفونی صورت می گیرد.

به یاد داشته باشید در صورت بروز هر گونه مشکل در کارکرد لوله های فاضلاب منزل خود، از جمله گرفتگی لوله ها، کافیست به سایت برچسب مراجعه کرده و با جست و جوی منطقه مورد نظر خود در تهران به این صورت: لوله بازکنی در صادقیه، با افراد متخصص ما در این زمبنه تماس گرفته و به صورت فوری مشکل خود را حل کنید.

فلاش تانک توکار (استراکچر وال هنگ)

 استراکچر وال هنگ یا فلاش تانک توکار نوعی دیگر از این محصول است که محفظه آن در داخل دیوار قرار می گیرد و روی دیوار چیزی دیده نمی شود، و بیشتر در طراحی سرویس بهداشتی های جدید به کار می روند. انواع فلاش تانک توکار برای تولت ایرانی و فرنگی طراحی شده است و در هر دو نوع کاربرد دارد. البته از نظر کارکرد تفاوتی با هم ندارند فقط نصب فلاش تانک توکار ایرانی با نوع فرنگی آن فرق می کند.

فلاش تانک انواع مختلفی دارد دو نوع اصلی آن روکار و توکار هست

انواع فلاش تانک ها

دو زمانه: این محصول امکان تخلیه آب را به مقدار مورد نیاز به ما می دهد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فلاش تانک دو زمانه، می توانید به آدرس مقاله مربوطه در سایت برچسب مراجعه کنید.

دو مخزنه: این نوع فلش تانک دو مخزن جداگانه دارد و می تواند مانند دوزمانه در دو مرتبه آب را تخلیه کرد؛

آنتی باکتریال: سیفون آنتی باکتریال نیز از موادی استفاده می کند که خاصیت ضد میکروبی دارند؛

اتوماتیک: این بهترین نوع از انواع فلاش تانک است چرا که در مکانیزم تخلیه آب دست دخالتی ندارد. این محصول به شکل خودکار پس از باز و بسته شدن درب سرویس بهداشتی اقدام به تخلیه آب می کند.

جمع بندی:

فلاش تانک توکار و روکار چه فرقی باهم دارند؟

فلاش تانک روکار از یک محفظه و یک لوله آب که تا سنگ توالت ادامه دارد تشکیل شده است و مخزن و لوله کشی آن در سرویس بهداشتی قابل مشاهده است. فلاش تانک توکار، مخزن و لوله هایش در داخل دیوار قرار می گیرد و با چشم دیده نمی شود.

چند نوع فلاش تانک وجود دارد؟

فلاش تانک ها انواع مختلفی دارند از جمله دو زمانه، دو مخزنه، اتوماتیک و… .

بهترین نوع فلاش تانک کدام است؟

فلاش تانک اتوماتیک بهترین نوع از انواع فلاش تانک است؛ زیرا به شکل خودکار پس از باز و بسته شدن درب سرویس بهداشتی اقدام به تخلیه آب می کند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی