معرفی انواع کفشور ها (5 نکته قبل از خرید کفشور + کلیپ آموزشی)

ضرورت وجود انواع کفشور معمولا زمانی است که نیاز به شست و شوی منزل داشته باشیم یا اینکه در مکانی از منزل مثل حمام و آشپزخانه آبریزی وجود داشته باشد. این آب ها باید به گونه ای از کف و سطح زمین جمع آوری شوند.

در این مواقع است که کفشور به کار می آید. برای استفاده از آنها باید یک نوع مشخص از انواع کفشور را با توجه به کاربرد آن استفاده کرد که در این مقاله به معرفی آن ها و کاربردشان می پردازیم.

کلیپ آموزشی آشنایی با انواع کفشور 🎥

در این کلیپ کوتاه با انواع کفشور ها آشنا می شوید.

کف شور چیست؟

کفشور نوعی وسیله است که در کف زمین و در مکان هایی که احتمال شستن آنها می رود قرار میگیرد و آب روی زمین را به داخل چاه ساختمان هدایت میکند. انواع کفشور ها بسیار متنوع هستند.

اگر کفشور منزل شما دچار گرفتگی شد یا وسیله ای در آن افتاد، در هر کجای تهران که هستید میتوانید باز کردن لوله فاضلاب منزلتان را به ما بسپارید مثلا اگر در پونک هستید می‌توانید با مراجعه به صفحه لوله بازکنی در پونک ، با نزدیک ترین لوله بازکن ها تماس بگیرید تا فورا و بدون آسیب به کفشور، مشکل شما را حل کنند.

اگر جایی در منازل نیاز به شستشو یا آّبریز داشته باشد مثل دستشویی و حمام از انواع کفشور در کف انها استفاده میکنیم.

آشنایی با انواع کفشور

امروزه انواع کفشور های متنوع و مختلفی در بازار موجودند، ولی اولین کفشورها از نوع پلاستیکی یا فلزی بودند که هنوز در بعضی منازل قدیمی به چشم می‌خورند و ظاهرا از جنس چدن هستند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و جدی شدن بحث دکوراسیون منزل، کف شورها به غیر از وظیفه اصلیشان وظیفه زیبایی محیط را هم به‌عهده دارند بنا براین برای اینکه کفشور مناسبی برای منزل انتخاب کنیم باید بدانیم که کفشور چیست و چه انواعی دارد. یکی از انواع کفشورها که در بحث زیبایی دکوراسیون حرف اول را می زند، کفشور سرامیک خور می باشد. درباره این کفشور اینجا بخوانید.

انواع کفشور را با توجه به صورت و شکل ظاهری دسته بندی می کنند که در هر دسته کلی طرح و نقش متفاوت برای همه سیلقه ها وجود دارد که عبارتند از:

  1. کفشور های مربعی
  2. کفشورهای خطی

که هر کدام از این کفشورها خود به دو نوع ساده و سرامیک خور تقسیم میشوند.

انواع کفشور ها عبارت اند از مربعی و خطی که هر کدام بسته به نوع جنس خود در مدلهای مختلف دسته بندی میشوند.

کفشور مربعی

یکی از انواع کفشور ها کفشور مربعی است که در کف منازل و آشپزخانه ها کاربرد دارد. اغلب افراد از نوع ساده آن استفاده می‌کنند اما انواع دیگری هم از این کفشور مثل سرامیکی، استیل، پلاستیکی و… نیز وجود دارند.

کفشور استیل ضد خش و کفشور برنجی در میان انواع کفشور مربعی از قیمت بیشتر و مقاومت بالاتری برخوردار هستند. کفشورهای مربعی سرامیکی با توجه به نوع و مدل سرامیک ها از 10 سانت تا 20 سانت هم پیدا می‌شوند.

کفشور خطی

کفشورهای خطی با توجه به انواع کفشور های دیگر مدرن تر هستند و اول مدل فلزی آنها به بازار آمد، این مدل بیشتر در کنار استخرها، حیاط ها و در بعضی حمام های لوکس به کار برده می‌شوند.

امروزه بعضی از این کفشورها به جای توری های مشبک روی آنها سرامیک نصب می شود و با محیط کف سالن یا حیاط و یا استخر کاملا هماهنگ می‌شوند و اصطلاحا به آن کفشور خطی مخفی می گویند. این کفشورها در میان انواع کفشور و در مقایسه با دیگر کفشور ها بسیار زیبا هستند، همچنین با مقایسه با نوع مربعی خود مقدار بیشتری از آب را به داخل چاه هدایت می کنند.

انواع کفشور خطی و مربعی هر کدام بسته به مدل خود در مکان های مختلف از آنها استفاده میشود و تنها مسئله که مهم است این است که از کفشورهای جنس خوب استفاده شود.

چند نکته در مورد خرید انواع کفشور

  1. حتما در زمان انتخاب انواع کفشور به طرح و نقش آن دقت کنید که حتما با منزل شما و حیاط و… جور باشد و به هم بخورند و بد نمایی نکند چرا که این وسیله شاید بی ارزش و کوچک میتواند تاثیر بسزایی در زیبایی منزل داشته باشد.
  2. اینکه حتما با توجه به میزان آبریز هر مکانی ازانواع کفشور مناسب همان مکان استفاده کنید مثلا در جاهایی مثل استخر ها و حیاط های بزرگ از کفشور خطی استفاده نمایید.
  3. اگر در حیاط منزلتان یا در مکان هایی که با آفتاب مستقیم سر و کار دارند، می‌خواهید کفشور نصب کنید از انواع پلاستیکی آن استفاده نکنید چرا که کف شور حیاط پلاستیکی در مدت کوتاهی توسط آفتاب کیفیت و متریال و سختی خود را از دست می دهند.
  4. اگر لوله فاضلاب منزل شما گرفت و آب از کفشور منزل شما بالا زد و شما مجبور به فنر زدن لوله شدید می توانید این کار را به تکنسین ها و لوله بازکنی های متخصص ما در تهران بسپارید. ما در سایت برچسب بهترین و نزدیک ترین لوله بازکن ها را در سطح شهر تهران به شما معرفی می کنیم.
  5. نکته دیگر اینکه انتخاب جنس و نوع کف شور حیاط مهم است چرا که حتما باید کفشور حیاط مقاوم باشد در مقابل سرما و گرما و حتی فشارهای رفت وآمد ماشین ها مقاوم باشد.
جمع بندی:

در بین انواع کفشور های مربعی کیفیت کدام یک بهتر است؟

کفشورهای مربعی انواع مختلفی چون سرامیکی، استیل، پلاستیکی و… دارند. کفشور استیل ضد خش و کفشور برنجی در میان انواع کفشور مربعی از قیمت بیشتر و مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

کفشورهای خطی در چه مکان هایی بیشتر کاربرد دارد؟

کفشورهای خطی معمولا در کنار استخر ها، حیاط ها و در بعضی حمام های لوکس به کار برده می‌شوند.

در صورت گرفتگی کفشور چه باید بکنیم؟

بهتر است برای این کار از یک فنی کار لوله بازکن کمک بخواهید. سایت لوله بازکنی برچسب برای ساکنین تهران این امکان را فراهم آورده تا بصورت آنلاین و شبانه روز نزدیک ترن لوله بازکن به خود را پیدا کنند. این افراد پس از تشخیص نوع گرفتگی کفشور، اقدام به فنرزنی کفشور یا انجام دیگر روش های خاص و اصولی برای باز کردن کفشور میکنند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی