برق انداختن و جرم گیری توالت به روش های طبیعی 🚽 + کلیپ آموزشی

سرویس بهداشتی و توالت در منازل از مکان هایی هستند که اگر کمی کثیف به نظر بیایند به افراد یا مهمان ها حس مشمئز کننده ای می دهند، همچنین در صورت کثیفی می تواند محل رشد باکتری و قارچ ها و محل رفت و آمد مناسبی برای سوسک ها باشد. لذا لازم است که به صورت دوره ای و یا حتی هفته ای یک بار به جرم گیری توالت بپردازیم.
از طرفی استفاده از مواد تمیز کننده شیمیایی هم در جرم گیری توالت با وجود حساسیت ها و تنگی نفس و… که به دنبال دارند، سخت و خطرناک می باشد و برای سلامتی افراد مضر است. لذا ما می خواهیم در این مطلب روش برق انداختن و جرم گیری توالت را با مواد طبیعی برای شما بیان کنیم.

کلیپ آموزشی جرم گیری توالت را تماشا کنید

در این کلیپ با راه های ایمن و مناسب برای نظافت و تمیز کردن توالت آشنا می شوید.

چرا نیاز به جرم گیری توالت داریم؟

معمولا آبی که در لوله کشی شهری وجود دارد همراه خود مقداری املاح هم دارد و پس از مدتی این املاح روی سنگ توالت، کاشی های سرویس بهداشتی یا حتی روشویی رسوب می کند. لذا بعد از مدتی رنگ توالت بهداشتی زرد شده و نیاز به جرم گیری توالت داریم.

املاح آب بر روی کاشی ها و روشویی و سنگ توالت رسوب می کنند، لذا باید حتما جرم گیری توالت را انجام دهیم.

البته اگر به غیر از جرم گیری توالت به دنبال راهی برای ضد عفونی کردن توالت فرنگی منزل خود هستید می توانید به مقاله روش ضد عفونی کردن توالت فرنگی مراجعه کنید و روشهایی که در آنجا آمده را مطالعه کنید.

استفاده از نمک دریا

اگر سرویس بهداشتی شما نیاز به جرم گیری توالت دارد، شما می توانید مقداری از نمک دریا که خاصیت خوراکی هم دارد استفاده کنید.

روش جرم گیری توالت به وسیله نمک دریا به این گونه است که ابتدا کمی دستمالی را نم دار کنید به طوری که فقط نمک را مرطوب کند بعد روی سطح کاشی و یا توالت بکشید و در نهایت آن را با آب گرم آبکشی کنید.

بلورهای نمک سخت هستند و علاوه بر مکانیزم شیمیایی که دارند با سختی خود باعث تراشیده شده رسوبات و در نهایت جرم گیری توالت می شوند.

نمک دریا گزینه ساده و مناسبی برای جرم گیری توالت می باشد.

البته حتما به یاد داشته باشید که بعد از شتسشو و جرم گیری توالت این نمک ها را خوب بشویید و با چند بار کشیدن فلاش تانک مطمئن شوید که در سیفون چیزی از نمک باقی نمانده باشد چرا که باعث رسوب در سیفون و گرفتگی لوله می شود و اگر این مواد در سیفون توالت سخت شوند نیاز است تا با لوله بازکن های ماهر برچسب در سراسر تهران مثل خدمات لوله بازکنی در ظفر تماس گرفته و کار خود را به آنها بسپارید.

جرم گیری توالت با استفاده از سرکه، جوش شیرین و آب گرم

ابتدا شما مقداری از جوش شیرین را با کمی آب به صورت خمیری در می آورید و با اسکاچ یا دستمالی زخیم یا با چرتکه بر روی سطح مورد نظر می مالید و در مرحله بعد با سرکه بر روی همان محل هایی که با جوش شیرین تمیز کرده اید را بکشید و برای کامل شدن جرم گیری توالت دست آخر محیط را با آب گرم بشویید. معمولا از این روش برای جرم گیری شیر آلات ساختمانی هم استفاده میشود.

می توانید از سرکه و جوش شیرین علاوه بر لوله بازکنی در جرم گیری توالت هم استفاده کنید.

در کل باید بدانید که اگر به صورت هفته ای به جرم گیری توالت بپردازید دیگر نه سرویس بهداشتی شما دچار کثیفی می شود و هم اینکه دیگر برای رفع بوی بد توالت نیاز ندارید با لوله بازکنی ماهر مثل سرویس لوله بازکنی تهرانسر یا دیگر خدمات لوله بازکنی برچسب در سراسر تهران تماس بگیرید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی