آموزش لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و بیان نکات آن (همراه با کلیپ آموزشی)

در منازلی که امروزه ساخته می شود یکی از امکاناتی که برای آن در نظر می گیرند تعبیه مکان خروجی دستشویی فرنگی است؛ لذا برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی نکاتی را باید در نظر گرفت که بعد از ساخت منزل و تمام شدن آن مشکلاتی مثل گرفتگی چاه دستشویی و… پیش نیاید.

اگر قصد نصب یا جابجایی توالت فرنگی در منزل خود را دارید، با مراجعه به سایت برچسب می توانید مقاله نصب توالت فرنگی را اینجا بخوانید. تا از نحوه لوله کشی توالت فرنگی و دیگر موارد آن اطلاع داشته باشید.

فیلم آموزشی لوله کشی توالت فرنگی 🎥

نکاتی که در زمان لوله کشی توالت فرنگی و نصب آن باید بدانید، در ویدئوی کوتاه زیر تماشا کنید.

نکات اصلی برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

همانطور که گفتیم برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی چند نکته را باید رعایت کنید که در ادامه آنها را بیان می کنیم، بیان این نکات به این دلیل است که در آینده و در هنگام کار گذاشتن دستشویی فرنگی با گرفتگی لوله ها و همچنین با بوی بد توالت فرنگی و دیگر مشکلاتی از این دست روبرو نشوید.

برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی باید نکاتی را در نظر گرفت که رعایت آنها بسیار حائز اهمیت می باشد.

قرار گرفتن لوله ها در مسیر صاف

اولین نکته در لوله کشی توالت فرنگی در نظر می گیریم این است که حتما در مسیر هایی که لوله ها به صورت عمودی کار هم قرار می گیرند حتما با فاصله مناسب تقریبی حداقل 5 سانت متر از یکدیگر باشند و به صورت کامل موازی کنار هم قرار بگیرند، که بعد اگر مشکلی در سیستم قرار دادن فاضلاب خانگی پیش آمد بتوانیم به سادگی آن را برطرف کنیم.

اگر بعد از لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و بعد از نصب آن از بوی بد توالت اذیت بوید و یا دچار گرفتگی لوله فاضلاب شدید، تیم لوله بازکنی شمال تهران، جنوب، شرق یا غرب، تنها با یک تماس شما به سرعت به محل می رسند و پس از تشخیص نوع گرفتگی، با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، فورا اقدام به باز کردن لوله فاضلاب مسدود شده می نمایند.

حتما برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی هواکش در نظر بگیرید

در لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی حتما برای لوله ها هواکش در نظر بگیرید

برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی حتما لوله هایی را به عنوان هواکش در نظر بگیرید و تا ارتفاع بالای پشت بام ببرید و هیچ گاه هواکش را از پنجره بیرون ندهید چرا که با مشکلات گوناگونی از قبیل بوی بد دستشویی در منزل مواجه خواهید شد.

رعایت شیب مناسب در لوله ها

در لوله هایی که به صورت افقی به کار گذاشته می شوند حتما باید به سمت اتصالشان شیب باشند و شیب آنها از 4 درجه بیشتر نشود، به صورتی که تقطیر آبی هم که در لوله های فاضلاب صورت می گیرد بتواند به خوبی به سمت چاه هدایت شود.

هنگام لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی در مکان هایی که نیاز به تغییر مسیر لوله فاضلاب است حتما از زانویی 45 درجه استفاده شود. اگر می خواهید تغییر مسیر 90 درجه ای داشته باشید از دو زانوی 45 استفاده کنید چرا که در غیر این صورت حتما با گرفتگی لوله مواجه می شوید. اگر می خواهید برای گرفتگی لوله های فاضلاب، چاه بازکنی یا عملیات تخلیه چاه، فورا اقدام کنید. با مراجعه به آدرس https://barchasb.net/ می توانید نزدیک ترین افراد متخصص این کار را پیدا کرده و با آن ها تماس بگیرید.

برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی حتما باید شیبی مناسب و ملایم در نظر گرفت که بتواند آب و فضولات به راحتی در آن حرکت کند.

ذکر چند نکته مهم هنگام لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی

  • حتما بعد از تمام شدن لوله کشی درب پوش بر روی ورودی لوله های فاضلاب قرار دهید.
  • در حین انجام لوله کشی توالت فرنگی حتما به این فکر باشید که در مسیر راه مکان هایی برای بازدید لوله قرار دهید.
  • در صورتی که توالت منزل شما ایرانی است و قصد تعویض آن را با توالت فرنگی دارید، مطلب “بهترین راه تبدیل توالت ایرانی به فرنگی“، می تواند شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کند.+
  • در کل باید بدانید که لوله کشی نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد و درست قرار دادن شیب لوله امری نیست که بخواهید به دلخواه خود آنرا کم و زیاد کنی چرا که در هر صورت ممکن است مشکلاتی برای شما پدید آید

جمع بندی:

شیب مناسب در لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی ها چگونه است؟

در لوله هایی که به صورت افقی به کار گذاشته می شوند حتما باید به سمت اتصالشان شیب باشند و شیب آنها از 4 درجه بیشتر نشود.

لوله های هواکش در لوله کشی توالت ها، تا کجا باید کشیده شوند؟

تا ارتفاع بالای پشت بام ببرید و هیچ گاه هواکش را از پنجره بیرون ندهید چرا که با مشکلات گوناگونی مواجه خواهید شد.

برای تغییر مسیرها در لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی از چه اتصالاتی استفاده کنیم بهتر است؟

از زانویی 45 درجه استفاده شود؛ اگر می خواهید تغییر مسیر 90 درجه ای داشته باشید از دو زانوی 45 استفاده کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی