رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی با 3 روش تضمینی

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی از جمله مشکلات رایج در سرویس های بهداشتی می باشد.
سیفون چاه توالت های ایرانی و فرنگی بسیار مستعد انسداد با دستمال کاغذی و موارد مشابه آن هستند چرا که دائما در حال استفاده شدن هستند و افراد ممکن است به اشتباه تصور کنند انداختن دستمال کاغذی درون کاسه توالت ها باعث ایجاد مشکل نمی شود.
ما شما را با روش های سریع و آسان رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی آشنا می کنیم. البته راه کارهای ارائه شده دراین مقاله برا رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی هم کار ساز است، پس برای رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در صورتی که زمان ندارید و عجله دارید و یا اینکه به هر دلیل خودتان مایل نیستید گرفتگی توالت منزلتان را برطرف کنید؛ با مراجعه به صفحات لوله بازکنی سایت برچسب در سراسر تهران،مثل خدمات لوله بازکنی در مولوی، می توانید با فنی کارهای مجرب لوله بازکنی برچسب تماس گرفته تا سریعا خود را به محل شما رسانده و مشکل گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا هر نوع گرفتگی دیگر در لوله های منزلتان را برطرف کنند.

کلیپ آموزشی راهکارهای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی 🎥

با محتوای تصویری زیر، روش ها و راهکارهای سریع رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی را بصورت خلاصه و مختصر دنبال کنید.

راهکار های رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

بزرگی دهانه ورودی فاضلاب در توالت فرنگی و ایرانی باعث می شود که تا افراد فکر کنند در هنگام انداختن دستمال کاغذی در توالت فرنگی یا ایرانی، گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی پیش نمی آید، ولی همین دستمال ها  می توانند عامل گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا نوار بهداشتی شوند.
از دیگر علت ها که باعث گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می شود، ساختار دستمال کاغذی می باشد چرا که بگونه ای است که براحتی در آب حل شده و آب را از خود عبور می دهد؛ اما باید بدانید همین دستمال کاغذی باعث می شود آب کاسه توالت به سختی تخلیه شود یا حتی در برخی مواقع اصلا تخلیه نشود!

با به کارگیری راهکار های ساده خانگی، می توانید گرفتگی چاه های توالت های ایرانی با دستمال کاغذی را خودتان باز کنید و از همین راه ها برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی هم استفاده کنید.

لبته اگر مایل نیستید که خودتان این کار را انجام دهید کافی است که به سایت خدمات لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید و با جستجو نام محل زندگی در شهر تهران در سایت برچسب، نزدیک ترین و ماهر ترین لوله بازکن به خودتان را پیدا کنید. و در نهایت فقط یک تماس کافی است که از بهترین لوله بازکن ماهر در barchasb.net استفاده کنید.سایت برچسب به صورت شبانه روزی پذیرای تماس های شما می باشد.

روش های خانگی برای رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی شامل موارد ساده زیر می باشد که در ادامه برخی از آن ها را آموزش خواهیم داد.

  1. رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی به همراه مواد شوینده و آب گرم.
  2. رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی به وسیله تلمبه دستی.
  3. رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی به همراه جوش شیرین، نمک و آب گرم.
  4. رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی با جوش شیرین، سرکه و آب گرم.
  5. رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی با ساخت قلاب.
  6. رفع گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی با فنر لوله بازکنی.
چگونه گرفتگی توالت با دستمال کاغذی را برطرف کنیم؟

چگونه با ساخت قلاب، گرفتگی توالت با دستمال کاغذی را باز کنیم؟

برای باز کردن چاه توالت فرنگی یا ایرانی به این روش، از یک آویز لباس فلزی استفاده کنید و ابتدا به کمک یک انبر، انتهای خمیده آن را صاف کنید (بهتر است برای آسیب ندیدن کاسه توالت، به سر قلاب پارچه ببندید)؛ سپس آن را تا جایی وارد چاه کنید که به دستمال کاغذی ها  برخورد کند. در این زمان قلاب را خوب چرخانده، گرفتگی ها را خرد کنید و بیرون بکشید.

البته گاها با شناخت علتهای گرفتگی گرفتگی لوله فاضلاب می توانید از روشهای مختلف برای بازکردن لوله استفاده کنید که ساخت قلاب یکی از آنهاست، برای آشنایی با علتهای گرفتگی لوله فاضلاب اینجا کلیک کنید.

به همین سادگی می توانید گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی را برطرف کنید، البته همانطور که گفتیم این روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی هم جواب می دهد.

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی را به کمک مایعات شوینده باز کنید!

مایعات شوینده ظرفشویی یا دستشویی باعث لیز شدن لوله فاضلاب و رفع گرفتگی چاه توالت می شوند و اگر گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا پلاستیک یا اشیا دیگری اتفاق افتاده باشد، به سادگی سُر خرده و لوله باز می شود. به این ترتیب ابتدا مقداری از مواد شوینده را به داخل کاسه توالت بریزید و حدود نیم ساعت منتظر بمانید؛ سپس با ریختن آب گرم صبر کنید تا آب چاه پایین برود و لوله باز شود. این روش بیشتر برای برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی بهتر است ولی در گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی هم جواب می دهد و باید حجم مایع بیشتری را مصرف کنید.

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی را می توان با مواد شوینده باز کرد.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با دستمال کاغذی، به کمک فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکنی در رفع انواعگرفتگی چاه توالت کاربرد دارد و غالبا نتیجه بخش است. اگر گرفتگی توالت با دستمال کاغذی یا هرعامل دیگری بوجود آمده باشد، شما می توانید با تهیه یک فنر مناسب به راحتی این مشکل را حل کنید. به این صورت که سر فنر را وارد کاسه توالت کنید تا به دستمال کاغذی ها و عوامل گرفتگی برخورد کند، سپس با چرخاندن دسته فنر به آن فشار وارد کنید تا بر اثر این فشار گرفتگی ها خرد شده و لوله باز شود.

به عنوان آخرین روش، در صورت نتیجه نگرفتن از روش های بالا برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می توانید به سراغ روش دستگاه لوله بازکن فنری بروید و از طریق شرکت های خدمات فنی اقدام به باز کردن چاه توالت خود کنید.

اساسا همانطور که اشاره شد، گرفتگی با دستمال کاغذی اگر در مدت زمان زیادی طول بکشد می تواند تبدیل به رسوب سختی شود که دیگر رفع این گرفتگی با دستمال کاغذی کار ساده ای نمی باشد و در بعضی مواقع حتی این گرفتگی ها آنقدر سفت شده اند و به بدنه لوله چسبیده اند که به سادگی از لوله جدا نمی شوند.
پس بهتر است از انداختن دستمال کاغذی در توالت فرنگی و ایرانی اجتناب کنیم تا متحمل سختی و در بعضی موارد هزینه سنگین نشویم.

نکته! اگر دستمال کاغذی را به اشتباه یا از روی خجالت داخل چاه دستشویی انداختید و نمی خواهید گرفتگی توالت با دستمال کاغذی پیش بیاید، حتما چند لیتر آب با استفاده از فلاش تانک یا آفتابه، داخل چاه فاضلاب بریزید تا دستمال کاغذی از سیفون عبور کرده گرفتگی پیش نیاید.
ولی حتما مطمئن شوید که دستمال کاغذی از داخل سیفون توالت فرنگی عبور کرده باشد، چرا که در غیر این صورت حتما دچار گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می شوید.

جمع بندی:

آیا روش های خانگی برای رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی وجود دارد؟

بله؛ روش هایی مثل استفاده از تلمبه دستی، ترکیب سرکه و جوش شیرین، ساخت قلاب و… برای رفع چنین گرفتگی هایی بسیار موثرند.

اگر چاه توالتمان با روش های خانگی باز نشد چه کار کنیم؟

در این صورت برای باز کردن گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می توانید به سراغ روش دستگاه لوله بازکن فنری بروید. سایت برچسب گزینه ای است که از طریق آن می توانید در هر کجای تهران که هستید با  لوله بازکن های حرفه ای تماس گرفته تا سریعا با بهترین دستگاه های فنرزنی، عمل لوله بازکنی را برای شما آسان کنند.

اگر نصف شب چاه توالتمان بالا زد چه کار کنیم؟

نگران نباشد! متخصصان لوله بازکنی برچسب بطور شبانه روزی خدمات لوله بازکنی را انجام می دهند. کافیست تماس بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن مشکل گرفتگی چاه توالت را بررسی و برطرف کنند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی