رفع گرفتگی توالت با مدفوع با 2 روش بسیار ساده

شاید صحبت در این باره زیاد خوش آیند نباشد ولی باید بدانید که یکی از گرفتگی هایی که مخصوصا برای توالت فرنگی بیشتر پیش می آید، گرفتگی توالت با مدفوع می باشد که ما می خواهیم در این مقاله به شیوه های کاربردی رفع گرفتگی توالت با مدفوع در توالت های ایرانی و فرنگی اشاره کنیم.

درهمین ابتدا باید این نکته را بیان کنیم که اگر روشهای لوله بازکنی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع در این مطلب برای شما موثر نبود و موفق به باز کردن توالت منزل خود نشدید، حتما گرفتگی لوله توالت منزلتان شدید است و اگر در تهران هستید بهترین کار در این مواقع، استفاده از خدمات لوله بازکنی سایت برچسب می باشد.
شما در صفحه اول سایت برچسب کافی است که اسم منطقه محل سکونت خود را جستجو کنید تا نزدیکترین لوله بازکن به منطقه خودتان را مشاهده کنید و فقط با یک تماس خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید.

آشنایی با انواع گرفتگی توالت

معمولا علتهای زیادی برای گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی وجود دارد که ما در این بخش به چند علت رایج گرفتگی لوله فاضلاب اشاره می کنیم:

  • گرفتگی توالت با دستمال کاغذی
  • گرفتگی توالت با اشیاء
  • گرفتگی توالت با مدفوع
  • گرفتگی توالت به علت پر شدن چاه فاضلاب یا مسدود شدن لوله فاضلاب با ریشه درختان
باید دانست که همین گرفتگی توالت با مدفوع امروزه علت شایع گرفتگی توالت منزل می باشد.

البته این علت ها منحصر در این موارد نیستند ولی از علتهای مهم گرفتگی توالت بشمار می روند که بطور معمول ممکن است برای هر کسی پیش آید.

راه های برطرف کردن گرفتگی توالت با مدفوع

گرفتگی لوله با مدفوع معمولا در منازلی پیش می آید که بیشتر افراد یبوست هستند یا اینکه لوله ای فاضلاب منزلشان به مرور زمان رسوب گرفته و تنگ شده باشد. اما به هر حال ما در این مقاله می خواهیم به روشهای مختلف برای باز کردن گرفتگی توالت با مدفوع اشاره کنیم که البته این روشها را شما هم در منزل با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می توانید انجام دهید.

لوله بازکنی با آب داغ و مقداری مایع شوینده

یکی از راه حل های ساده ای که می توانید برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع انجام دهید استفاده از آب داغ و پودر ماشین لباسشویی یا هر مایع شوینده دیگر است.

این روش یکی از بهترین روشها برای این نوع گرفتگی است. برای انجام این کار کافی است شما مقداری آب گرم را داخل سرویس بهداشتی بریزید و بعد کمی پودر ماشین لباسشویی یا مایع ظرفشویی هم به آن اضافه کنید.
کمی صبر کنید اگر مقداری از سطح آب کم شد بهتر است که از تلمبه دستی استفاده نمایید و بعد دوباره همین کار را تکرار نمایید تا گرفتگی به طور کامل رفع شود.

نکته! در این روش از آب جوش یا آب خیلی داغ استفاده نکنید، چرا که باعث ترک خوردن سنگ توالت ایرانی یا فرنگی می شود.

ریختن آب جوش در توالت برای باز کردن گرفتگی توالت با مدفوع باعث شکستن و ترک خوردن سنگ توالت می شود.

بهتر است از آب گرم حدود 50 یا 60 درجه استفاده کنید، چرا که آب گرم باعث می شود که مدفوع نرم شود و مایع ظرفشویی یا پودر ماشین لباسشویی باعث تجزیه و از هم باز شدن مدفوع می شود و در نهایت می توانید گرفتگی لوله با مدفوع را برطرف کنید.

فنر زدن توالت برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع

یکی دیگراز روشهایی که برای برطرف کردن گرفتگی توالت با مدفوع از آن استفاده می شود، فنر زدن توالت فرنگی یا ایرانی می باشد.

برای فنر زدن توالت کافی است حدود 5 دقیقه وقت بگذارید و مقاله فنر زنی توالت فرنگی یا ایرانی را مطالعه نمایید، تا بتوانید به سادگی خودتان حتی اگر مبتدی هستید فنر زدن توالت منزلتان را انجام دهید.

ولی نکته اینجاست که قبل از فنر زدن توالت برای گرفتگی توالت فرنگی باید حتما مقداری آب داغ و مواد شوینده داخل توالت بریزید تا بهتر بتوانید این کار را انجام دهید.

برای راحت تر فنر زدن توالت فرنگی جهت رفع گرفتگی توالت با مدفوع حتما از آب داغ و مواد شوینده استفاده کنید.

ولی باید بدانید اگر فنر جلو تر نرفت و نتوانست گرفتگی توالت با مدفوع را برطرف کند فشار زیاد بر روی فنر نیاورید. رفع گرفتگی چاه توالت با مدفوع، دستمال کاغذی و اشیاء دیگر، پروسه ای مشمئز کننده و سخت می باشد، لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم از متخصصان ما در سایت برچسب کمک بگیرید. شماره تماس متخصصان لوله بازکنی پاسداران، تهرانپارس، زعفرانیه، طرشت یا هر منطقه ای را که در آن هستید را فقط با جستجوی نام محل زندگی خود می توانید پیدا کنید.

در ادامه و با مشورت با افراد لوله بازکن متخصص و ماهر در سایت برچسب حتما این مقاله را آپدیت کرده و روشهای بیشتری را برای شما کاربران گرامی بازگو می کنیم.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی