فنر لوله بازکنی با دریل آنطور که فکر می کنید ساده نیست

مقالات زیادی در مورد فنر زدن لوله فاضلاب و انواع دستگاه لوله بازکنی نوشته شده و کسانی که در این باره جستجو کردند مطالب زیادی را خوانده اند. ولی معمولا چیزی که زیاد به آن دقت نشده، این است که یکی از روش های فنر زدن،مثل فنر لوله بازکنی با دریل است که فقط معرفی شده و به مزایا و یا معایب آن توجهی نشده.
از طرفی روش کار با فنر لوله بازکنی با دریل هم معمولا به صورت دقیق توضیح داده نمی شود.
لذا ما می‌خواهیم برای شما موضوع طریقه فنرزدن لوله فاضلاب به وسیله دریل را به صورت دقیق و مو به مو بررسی کنیم و نکات آن را بیان کنیم

کلیپ آموزشی طریقه کار فنر لوله بازکنی با دریل 🎥

در این ویدئو با مزایا و معایب فنر زدن لوله فاضلاب با دریل آشنا خواهید شد و خواهید دانست که فنر لوله بازکنی با دریل مناسب است.

معرفی روش فنر لوله بازکنی با دریل

در حقیقت روش کار با فنر به وسیله دریل روشی است که افراد فنی کار برای سهولت کار از آن استفاده می کنند ولی مسئله این است که فنر لوله بازکنی با دریل روشی درست است یا خیر یا بازدهی آن چقدر است؟ یا اینکه استفاده از دستگاه فنر زنی مناسب تر است یا فنرزدن لوله فاضلاب با دریل؟ راجع به این مسائل در این مقاله بحث خواهیم کرد.

روش فنر زدن لوله فاضلاب با دریل روشی است که امروزه بین فنی کارها رایج شده است.

علاوه بر دستگاه برای فنر لوله بازکنی با دریل، پمپ تراکم هوا نیز جزء تجهیزات کاربردی در لوله بازکنی می باشد. طرز کار این دستگاه را اینجا بخوانید.

تاثیر فنر لوله بازکی با دریل

معمولاً فنر زدن لوله فاضلاب از جمله راه‌ هایی می‌باشد که حتما نتیجه بخش بوده و گرفتگی لوله را برطرف می‌کند.
ابتدایی ترین مرتبه از روش های فنر زدن، روش فنرزدن دستی می باشد که به علت سرعت کم فنر در چرخش، تاثیر آن به اندازه کار با فنر لوله بازکنی با دریل نیست، ولی تنها ضعف این دستگاه ها سنگینی آنها و حجم زیاد آنها می‌باشد.
به دلیل سنگینی و حجیم بودن این دستگاه ها، افراد به این نتیجه رسیده‌اند که با بستن یک فنر ساده به سر دریل، به فنر زدن لوله فاضلاب با دریل بپردازند و انسداد لوله را برطرف کنند.

تنها ضعف دستگاه فنرزنی در مقایسه فنر زدن لوله فاضلاب با دریل وزن و حجم زیاد آن است که البته به کارایی و ایمن بودن آن می ارزد.

متخصصین لوله بازکنی سایت برچسب با بهترین و بروز ترین تجهیزات لوله بازکنی، بدون کم ترین کثیف کاری یا آسیب به وسایل محل، رفع گرفتگی لوله های فاضلاب را با ضمانت 100% انجام می دهند. کافیست به آدرس barchasb.net مراجعه کنید.

مزایا و معایب این روش فنر زنی

اگر بخواهیم از مزایای طریقه فنر لوله بازکنی با دریل نکته ای را بیان کنیم تنها می توانیم به نکات زیر اشاره کنیم:

  • حجم کم دستگاه و سبکی آن : که همین مورد به تنهایی باعث شده که افراد از خرید دستگاه فنر زنی منصرف شوند به فنر لوله بازکنی با دریل رو بیاورند.
  • سرعت کار و قدرت بیشتر برای چرخش فنر:در این روش کار با فنر لوله بازکنی شما به سادگی می توانید با سرعت بالا و قدرت بیشتر تاثیر بیشتری در گرفتگی لوله فاضلاب ایجاد کنید ولی با همه ی این تفاسیر باید حتما معایب آن را هم جدی بگیرید.

معایب طریقه فنر لوله بازکنی با دریل عبارتند از:

  • سرعت بالای فنر: خود این مورد باعث می شود که در فنرهایی که طول بیشتری دارند ، هنگام کار با فنر لوله بازکنی با دریل، سر فنر با سرعت بیشتری به لوله ها برخورد کند و اگر لوله ها قدیمی باشند باعث شکستن و ترک در آنها شود.
  • عدم کنترل فنر : در روش فنرزدن لوله فاضلاب با دریل فنر به علت داشتن سرعت زیاد به این طرف و آن طرف می رود و ممکن است با جایی برخورد کند و روشی هم برای مهار کردن آن وجود ندارد.
بررسی معایب فنر زدن لوله فاضلاب با دریل
  • نداشتن محافظ در دور فنر: یکی دیگر از مضرات فنر لوله بازکنی با دریل نداشتن حفاظ برای فنر است لذا ممکن است در حین انجام کار فنر به دور لباس یا پارچه ای بپیچد و باعث خطر شود.

در کل بکارگیری روش فنرزدن لوله فاضلاب با دریل به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود و اگر روش های خانگی برای بازکردن لوله فاضلاب منزلتان موثر نبود می توانید با لوله بازکن های ماهر و متخصص ما در سراسر تهران در سایت برچسب تماس بگیرید. سرویس های لوله بازکنی شمال تهران، جنوب، شرق و غرب شهر، به صورت شبانه روزی و همه روزه در دسترس می باشند.

از آن جایی که باید خطرات ناشی از این روش ابدائی را جدی بگیرید حتما با احتیاط کامل و دستکش مناسب مشغول کار شوید، چرا که در هر کاری با وجود خطراتی که دارد می تواند صدمات جبران ناپذیری را به جای بگذارد ولی می توانید با رعایت اصول و ایمنی کار از نتیجه فنر زدن لوله فاضلاب به این روش در منزلتان راضی باشید و کار خود را بدرستی انجام دهید.

حتما بدانید که در این روش به علت سرعت بالا نیاز است که از فنر لوله بازکنی منعطف با طول مناسب استفاده کنید، چرا که فنر لوله بازکنی با دریل در هنگام چرخیدن اگر از انعطاف کافی برخوردار نباشد ممکن است شکسته شود مشکلات زیادی را به بار آورد.

جمع بندی:

طریقه فنر زدن لوله با دریل بهتر است یا با دستگاه فنر زنی؟

تنها ضعف دستگاه فنرزنی در مقایسه با دریل وزن و حجم زیاد آن است که البته به کارایی و ایمن بودن آن می ارزد.

فنر لوله بازکنی با دریل چه معایبی دارد؟

یکی از معایب بزگ آن مربوط به مسائل ایمنی است که به علت داشتن سرعت بالا و نداشتن کنترل کافی روی فنر، خطرناک می باشد.

بکارگیری روش فنر زدن با دریل در چه مواقعی توصیه می شود؟

بطورکلی این روش به افراد مبتدی توصیه نمی‌شود؛ اگر روش های خانگی برای بازکردن لوله فاضلاب منزلتان موثر نبود می توانید با افراد لوله بازکن تماس بگیرید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی