بالا زدن چاه دستشویی (علتها و راه کارها)

اینکه فکر کنید یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و یا در یک زمانی از طول شبانه روز وارد سرویس بهداشتی شده و با صحنه بالا زدن چاه دستشویی مواجه می‌شوید، خیلی می‌تواند حال شما را بد می کند چه برسد به اینکه واقعا این اتفاق بیفتد و با بوی نا مطبوع و صحنه آزار دهنده ای رو برو شوید.
از این جهت ما در این مقاله می خواهیم علت های بالا آمدن چاه دستشویی یا همان علت بالا زدن چاه فاضلاب و راهکارهای مناسب برای جلوگیری و رفع بالا زدن چاه دستشویی را به شما معرفی کنیم. تا از این مورد پیشگیری کنید و همچنین درهنگام مواجه با آن بدانید که چه باید کرد.

درصورتی که در منزلتان گرفتگی لوله فاضلاب پیش آمد ساده ترین راه کار مراجعه به سایت برچسب است. لوله بازکنی برچسب بهترین لوله بازکن ها را در سراسر تهران به شما معرفی می کند، کافی است نام منطقه سکونت خود را در سایت لوله بازکنی برچسب جتسجو کنید و فقط با یک تلفن از خدمات لوله بازکن ارزان برچسب استفاده نمایید.

کلیپ آموزشی بررسی علت بالا زدن چاه دستشویی را مشاهده کنید.

برای درک بهتر علت بالا زدن چاه فاضلاب و راهکارهای مقابله با آن، ویدئوی کوتاه زیر را مشاهده کنید.

علت بالا زدن چاه فاضلاب

برای مقابله با بالا زدن چاه دستشویی یا بالا زدن چاه فاضلاب شما باید دو نکته را در نظر بگیرد:

  1. اینکه علت بالا زدن چاه فاضلاب در هر دو توالت ایرانی و فرنگی یکی می باشد پس لازم نیست که برای هر کدام دنبال یک مطلب خاص باشید؛ خواندن این مقاله برای آشنایی با علت بالا زدن چاه فاضلاب در هر دو نوع توالت شما را کمک می‌کند.
  2. برای اینکه راه های برطرف کردن بالا زدن چاه دستشویی را بشناسید در قدم اول باید با علت بالا زدن چاه فاضلاب آشنا شوید و بعد از آن برای هر کدام از گرفتگی ها از راه حل مناسب خودش استفاده نمایید.
بالا زدن چاه دستشویی چند علت کلی دارد که باید متناسب با هر علت راه کاری پیداکرد.

ما در زیر به چند نمونه از علت بالا زدن چاه فاضلاب اشاره می کنیم:

گرفتگی سیفون علت شایع بالا زدن چاه دستشویی

بالا زدن چاه دستشویی به علت گرفتگی سیفون است، که خود یک علت بالا زدن چاه فاضلاب برای گرفتگی و بالا آمدن چاه می‌باشد،
گرفتگی سیفون به عنوان علت بالا زدن چاه فاضلاب به این صورت است که، در هنگام استفاده از توالت یا سرویس بهداشتی اگر افراد از فلاش تانک یا آفتابه استفاده نکنند بعد از مدتی فضولات و… روی هم جمع می‌شوند و در درون قسمت آبگیر سیفون ته نشین می‌شوند و مقداری از آن در ته سیفون رسوب می‌کند و فشرده شده و به مرور زمان باعث گرفتگی سیفون و بالا زدن چاه دستشویی می شود که بعد از پر شدن ظرفیت سیفون، دیگر راه عبور به داخل لوله و چاه فاضلاب بسته می شود.

این مشکل ممکن است برای لوله فضلاب حمام هم پیش بیاید و شما با فنر زدن لوله فاضلاب حمام می توانید این گرفتگی را برطرف کنید. مطلب آشنایی با فنر زدن چاه حمام را از اینجا مطالعه کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب علت بالا آمدن چاه دستشویی

معمولا پیش می آید که افراد در نگه داری و استفاده از سرویس بهداشتی کاملا مراقبت می‌کنند و سیفون فاضلاب دیگر پر نمی‌شود ولی باز هم ممکن است چاه دستشویی بالا بزند و این بالا زدن چاه دستشویی می‌تواند به علت وجود مشکل در لوله اصلی فاضلاب باشد، و بیشتر در آپارتمان ها و منازل چند واحده این مشکل پیش می‌آید که لوله اصلی فاضلاب آنها گرفته باشد و به آن فشار آمده باشد و همین امر علت بالا زدن چاه فاضلاب باشد.

گرفتگی لوله فاضلاب علت بالا آمدن چاه دستشویی است که بعد از مدت طولانی باعث بالا زدن چاه فاضلاب می شود.

حال اگر لوله اصلی فاضلاب گرفته باشد نشانه اش این است که باید در دیگر منازل هم با بالا زدن چاه دستشویی مواجه شوند ولی اگر این مشکل فقط در منزل شما رخ داده پس حتما لوله منزل شما از محل بعد از سیفون تا قبل از وصل شدن به لوله اصلی فاضلاب گرفته است و خودتان باید اقدام به بازکردن آن قسمت از لوله و رفع علت بالا زدن چاه فاضلاب نمایید.
برای این کار، اگر در تهران هستید می‌توانید به لوله بازکنی و چاه بازکنی های مطمئن ما در سراسر تهران مثل لوله بازکنی دروس و اگر درغرب تهران هستید می توانید به خدمات لوله بازکنی در غرب تهران مراجعه کنید تا در عرض نیم ساعت خودشان را به شما برسانند ومشکل بالا زدن چاه دستشویی منزلتان را برطرف کنند.

پر شدن چاه فاضلاب دستشویی

معمولا وقتی افراد به علائم پر شدن چاه فاضلاب دستشویی اهمیت نمی‌دهند و در زمان معین برای برطرف کردن آن کاری انجام نمی‌دهند دست آخر می‌تواند همین پر شدن چاه فاضلاب علتی باشد برای بالا زدن چاه دستشویی.
در این مواقع باید با تخلیه چاه مطمئن تماس بگیرید، توجه کنید که اگر علت بالا زدن چاه فاضلاب پر شدن چاه فاضلاب باشد، در این صورت قبل از بالا زدن چاه دستشویی معمولا اول کفشور ها و لوله های فاضلاب که نزدیک چاه هستند بالا می زنند و دچار گرفتگی می‌شوند که این خود یکی از علامت های پر شدن چاه فاضلاب است.

اگر چاه فاضلاب در مقطعی پر شود ناچارا باعث بالا زدن چاه دستشویی میشود.

راه های مقابله با بالا زدن چاه دستشویی

معمولا افراد در هنگام مواجه با بالا زدن چاه دستشویی اولین چیزی که به ذهنشان میرسد این است که چگونه می توانند این مشکل را بر طرف کنند، با وجود اینکه این مشکل به سادگی می‌تواند برطرف شود، در درجه اول پیشنهاد ما به شما این است که برای برطرف کردن بالا زدن چاه دستشویی قبل از اینکه خودتان دست به کار شوید به مقاله فنر زنی چاه توالت ایرانی مراجعه کنید و بعد از کسب اطلاعات کافی نسبت به برطرف کردن بالا زدگی چاه دستشویی اقدام کنید.

با این وجود ما چند راه حل برای بر طرف کردن علت بالا زدن چاه فاضلاب برای شما بیان می کنیم:

استفاده از آب داغ و مواد شوینده

در مواقعی که بالا زدن چاه دستشویی منزل به علت پر شدن سیفون و یا گرفتگی لوله باشد، شما می‌توانید با مقداری آب گرم و هم چنین مقداری مواد شوینده مثل تاید و یا مایع دستشویی و چند بار استفاده از فلاش تانک علت بالا زدن چاه فاضلاب که همان پر شدن سیفون است را به سادگی برطرف کنید.

در هنگام بالا زدن چاه دستشویی با مقداری آب گرم و مواد شوینده براحتی میتوانید چاه را باز کنید

استفاده از فنر لوله بازکنی

یکی از راه هایی که در اکثر مواقع گرفتگی را رفع می‌کند همین استفاده از فنر لوله بازکنی و چاه بازکنی می باشد که خودتان اول می‌توانید با استفاده از فنر دستی و با راه کارهای خانگی، بالا زدن چاه دستشویی را برطرف کنید.

در هر صورت توجه کنید که برای برطرف کردن این مشکل اول باید علت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی را شناسایی کنید و بعد از آن اقدام مناسب با آن را انجام دهید. چرا که ممکن است به طور مثال علت بالا زدن چاه فاضلاب دستشویی مثل رشد ریشه درختان در داخل چاه و دهانه لوله حتما نیاز داشته باشد به اینکه سر چاه برداشته شود و یا اینکه متخصص لوله بازکنی آن را برطرف کند.

نکته! بیماری یبوست خود می تواند علت بالا زدن چاه فاضلاب باشد. بله درست متوجه شدید در خیلی از اوقات مخصوصا در توالت های فرنگی خود گرفتگی به واسطه مدفوع می تواند یکی از عوامل جدی گرفتگی باشد. در این صورت می توانید با استفاده از کمی آب داغ و مواد شونده ویک فنر لوله بازکنی این علت بالا زدن چاه دستشویی را برطرف کنید.

جمع بندی:

بالا زدن چاه دستشویی چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

دلایلی مثل خوب کار نکردن و پر شدن سیفون و فلاش تانک یا پر شدن چاه فاضلاب دستشویی اصلی و… .

برای برطرف کردن تضمینی مشکل بالا زدن چاه توالت های ایرانی و فرنگی چه باید بکنیم؟

بهترین راه حل در این مواقع تماس با خدمات لوله بازکنی حرفه ای، مطمئن و ارزان برچسب می باشد. تمامی افراد ما دارای تخصص و مهارت لازم در زمینه لوله بازکنی می باشند. این افراد آموزش های لازم برای کار با دستگاه های مختلف را دیده اند و از تجهیزات پیشرفته برای برطرف کردن مشکلات لوله ها و چاه های فاضلاب استفاده می کنند.

با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا، آیا می توان با اطمینان درخواست خدمات لوله بازکنی داد؟

اولویت ما جلب رضایت مشتریان با ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات است؛ لذا تمامی لوله بازکن های ما ملزم به رعایت کامل نکات ایمنی و بهداشتی هستند. استفاده از ماسک، دستکش یکبار مصرف، مواد ضد عفونی کننده جزو اصلی ترین قوانین کار ماست.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی