مزایای کفشور سوپاپ دار چیست؟

بعضی از لوازم و اجزا در ساختمان هستند که با وجود اینکه در طی روز بسیار از آنها استفاده می‌کنیم و پر کاربرد هستند ولی کوچکترین توجهی در طول روز به آنها نمی‌شود و همین امر باعث می‌شود که هنگام خرید این اجزا و وسایل دچار سردرگمی شویم.
یک نمونه از این وسایل کفشور ها می‌باشند، که از میان مدل های مختلف آن می‌خواهیم امروز کفشور سوپاپ دار را معرفی کنیم و با کاربرد آن آشنا شویم.

فیلم آموزشی آشنایی با کفشور سوپاپ دار 🎥

ویدئوی کوتاه زیر جهت آشنایی بیشتر شما کاربران با کفشور سوپاپ دار، ویژگی ها و مزایای آن ها، تهیه و تدوین شده است.

کفشور سوپاپ دار چیست؟

معمولا در بیشتر منازل مخصوصا در آشپزخانه ها که زیاد آب ریز ندارند افراد داخل کفشور را با توری یا پلاستیک می پوشانند و در مواقع نیاز آن هم هنگامی که فرد می‌خواهد کف آشپزخانه خود را بشورد این کفشور ها را باز می کنند.
این گذاشتن پلاستیک و… به این علت است که افراد از بوی نامطبوع و ورود حشرات موذی مثل سوسک و… ناراحت هستند و می‌خواهند از شر این مشکلات خلاص بشوند. و این در حالی که کفشور سوپاپ دار دقیقا کار همان پلاستیک را می تواند برایتان انجام دهد.

با توجه به این مطلب برای شما خبر خوشی داریم! نوعی کفشور به بازار آمده که این خواسته شما را برطرف می‌کند و به طور اتوماتیک از ورود حشرات و بوهای نامطبوع به داخل ساختمان جلوگیری می کند، که اصطلاحا به این کفشورها، کفشور سوپاپ دار می گویند. درباره نحوه عملکرد آنها در ادامه توضیح خواهیم داد.

کفشور سوپاپ دار میتواند به تنهایی از ورود بوی بد و حشرات موذی به داخل فاضلاب جلوگیری کند

نحوه عملکرد سوپاپ کفشور و اجزای آن

کفشور سوپاپ دار با توجه به اسم آن از نوعی پلاستیک و یا فلز ساخته شده که مانند سوپاپ برعکس عمل میکند؛ به این معنا که بقیه سوپاپ های اطمینان به محض وجود فشار به سمت بالا حرکت می‌کنند و فشار داخل محیط را کاهش می‌دهند ولی عملکرد کفشور سوپاپ دار به این صورت است که هر زمان که وزن آب روی آن قرار بگیرد به سمت پایین حرکت کرده و آب می تواند از کناره های آن به سمت لوله فاضلاب و در نهایت چاه فاضلاب هدایت شود.

کفشور سوپاپ دار قابلیت تمیز شدن دارند و می‌توانید به راحتی آن ها را برداشته و تمیز کرده و دوباره بدون دردسر سر جای خود قرار دهید.

کفشورهای سوپاپ دار در همه مدل با فشار و وزن آب کار می کنند.

حتی اگر نیاز داشتید که فنر لوله بازکنی را از داخل کفشور عبور دهید می‌توانید به راحتی خودتان با دست کفشور سوپاپ دار را از سر چاه بردارید و فنر را به آرامی داخل لوله کنید.

صفحات لوله بازکنی برچسب در سراسر نقاط تهران نیز، همه روزه و همه ساعته در دسترس بوده و آماده پاسخگویی به درخواست های کاربران می باشد. با ورود به آدرس سایت برچسب https://barchasb.net/ می توانید از دیگر خدمات و سرویس های لوله بازکنی ما اطلاع پیدا کنید و سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

مزایای استفاده از کفشور های سوپاپ دار چیست؟

اگر بخواهیم از مزایای کفشور سوپاپ دار مطالبی را بیان کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • جلوگیری از ورود بوی نامطبوع در هنگام سیفوناژ خود عامل مهمی برای استفاده از کفشور سوپاپ دار می‌باشد.
    شما می‌توانید اطلاعات مربوط به سیفوناژ را در مقاله علت اصلی سیفوناژ چیست؟ در سایت برچسب مطالعه کنید.
  • جلوگیری از ورود سوسک و حشرات موذی: چرا که این سوپاپها از سمت بالا باز می‌شوند و به هیچ عنوان دیگر سوسک ها و… راهی برای ورود به فضای داخل ساختمان را ندارند.
کفشور سوپاپ دار میتواند به راحتی مانع از ورود حشرات موذی مثل سوسک و … به داخل منزل شود.
  • جلوگیری از گرفتن لوله فاضلاب؛ این کفشورها به خودی خود باعث می‌شوند، آشغال های بزرگ که خود عامل اصلی گرفتگی لوله است وارد لوله فاضلاب نشوند و به بر روی کفشور سوپاپ دار بایستند.
    اما اگر در تهران هستید و لوله های منزلتان گرفته است، حتما با نزدیک ترین متخصص لوله بازکنی ما تماس بگرید مثلا اگر در شریعتی هستید با ورود به صفحه لوله بازکنی در شریعتی درخواست سرویس لوله بازکنی فوری و تضمینی در این منطقه را ثبت کنید.

انواع کفشور سوپاپ دار

کفشور سوپاپ دار انواع مختلفی دارد یا اگر بخواهیم بهتر بیان کنیم باید بگوییم تمامی مدل های کفشور اعم از کفشور خطی و برنجی و… می توانند سوپاپ دار هم باشند یا اینکه شما این سوپاپ را از مغازه تهیه کنید و از آن استفاده نمایید.

جمع بندی:

عملکرد کفشور سوپاپ دار چگونه است؟

به این صورت است که هر زمان که وزن آب روی آن قرار بگیرد به سمت پایین حرکت کرده و آب میتواند از کناره های آن به سمت لوله فاضلاب و در نهایت چاه فاضالب هدایت شود.

آیا کفشور سوپاپ دار قابل تمیز شدن است؟

بله؛ شما می‌توانید به راحتی آن ها را برداشته و تمیز کرده و دوباره بدون دردسر سر جای خود قرار دهید.

استفاده از کف شور سوپاپ دار چه مزیت هایی دارد؟

جلوگیری از ورود بوی بد فاضلاب و حشرات موذی به داخل محیط از اصلی ترین مزایای این کفشورهاست.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی