کدام شیوه جرم گیری لوله فاضلاب بهتر است؟ (با کلیپ آموزشی)

لوله فاضلاب در موارد متعددی دچار گرفتگی و رسوب می شود که در آن صورت نیاز به جرم گیری لوله فاضلاب تبدیل به یک نیاز اساسی با اولویت بالا در زندگی و منزل و ساختمان هر کس تبدیل می شود. جرم گیری لوله های فاضلاب به اشکال و راه های مختلفی انجام می شود و شیوه آن بستگی به شکل گیر کردن لوله فاضلاب دارد.

گاهی وقت ها لوله فاضلاب در اثر رسوب چربی و فضولات گیر می کند و گاهی اوقات به وسیله خاک و شن و نخاله. گاهی وسیله ای در آن گیر می کند و گاهی هم مشکل یک ریشه درخت است که در مسیر لوله فاضلاب نفوذ کرده و باعث گرفتگی شده است. برای هر کدام از این مشکلات یک راه حل پیشنهاد می شود. راه حلی که خود یک نوع شیوه رسوب گیری لوله فاضلاب است.

فیلم آموزشی جرم گیری لوله فاضلاب 🎥

ویدئوی کوتاه زیر جهت آشنایی بهتر شما با بهترین روش جرم گیری لوله های فاضلاب تهیه و تدوین شده است. آن را از دست ندهید.

ساده ترین راه جرم گیری لوله فاضلاب

در پاره ای از موارد رسوب داخل لوله های فاضلاب و جرم های ایجاد شده با اندکی اسید یا محلول های شیمیایی قابل رفع شده است. برای مثال تجمع چربی و فضولات در اغلب موارد با اسید لوله بازکنی از بین می رود. در این مواقع به یک میزان مشخص اسید را باید در چاه فاضلاب ریخت و چند ساعتی صبر کرد تا اسید کار خود را بکند و سپس با ریختن چند لگن آب داخل چاه فاضلاب عمل جرم گیری لوله فاضلاب را به خوبی انجام دهیم.

برای انتخاب و خرید قوی ترین اسید جهت جرم گیری لوله، می توانید اینجا کلیک کنید. در صفحه مربوطه می توانید مشخصات و کارآیی محصولات مختلف در این زمینه را مطالعه کنید و یک خرید مطمئن داشته باشید.

جرم گیری لوله فاضلاب با اسید ها و محلول ها قابل رفع کردن است.

وقتی نخاله مانع راه چاه فاضلاب می شود

اما گاهی ریختن اسید یا دیگر انواع محلول ها چندان چاره ساز نیست. گاهی جنس ماده ای که در مسیر لوله فاضلاب مانع ایجاد کرده جوری نیست که بتوان با اسید یا محلول های لوله بازکنی آن را برطرف کرد. مانند نخاله ساختمانی و سیمان و گچ. گاه حجم این مواد سد کننده فاضلاب به حدی است که با ریختن اسید یا محلول بازکننده لوله فاضلاب کار راه نمی افتد. مثلا گاهی مسیر لوله فاضلاب با دستمال توالت و دستمال کاغذی گیر کرده و این دستمال ها مانند یک توده جرم زیاد در آن رسوب کرده و سفت شده است.

در پاره ای موارد نیز نخاله های حاصل از تعمیرات ساختمان یا سیمان و گچی که در حین تعمیر و بنایی ساختمان به داخل چاه ریخته شده مانعی به وجود می آورند که نیاز به جرم گیری لوله فاضلاب را حتمی می کند. این نیاز این بار با ریختن اسید یا انواع محلول های شیمیایی یا دستی بر طرف نمی شود بلکه ممکن است آسیب های جدی به ساختار و ساختمان لوله های فاضلاب بزند و در آن صورت حتما هزینه های زیادی از بنایی و تعویض لوله های فاضلاب و… بر دوش شما می اندازد.

توجه! خدمات تخصص رفع گرفتگی لوله با دستمال کاغذی، نخاله های ساختمانی، ریشه درختان و… توسط تیم لوله بازکنی سایت برچسب در سراسر تهران انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای دریافت خدمات فوری لوله بازکنی غرب تهران، شرق، شمال یا جنوب، کافیست با ما تماس بگیرید.

اولین راه برای جرم گیری لوله فاضلاب دستشویی باز کردن سیفون آن است.

بهترین راه جرم گیری لوله فاضلاب

اما راه حل اصلی در بسیاری از موارد جرم گرفتن لوله های فاضلاب استفاده از فنر جرم گیر لوله فاضلاب است. از آن جا که رسوب ممکن است در لوله های فاضلاب آشپزخانه یا حمام هم به موازات توالت بنشیند و باعث گرفتگی شود استفاده از فنر یک راه حل معقول خواهد بود. در حال حاضر انواع و اقسام فنرها و سرفنرها به شکل دستی یا با کمک ماشین آلات مخصوص یا دریل برقی وجود دارند که نحوه جرم گیری لوله فاضلاب به کمک آن ها بسیار ساده است. برای آشنای با انواع فنرها، سر فنرها و دستگاه های فنرزنی، می توانید به مقالات مربوطه در همین سایت به نشانی www.barchasb.net مراجعه نمایید.

 فنرها رسوبات مسیر فاضلاب را از جلوی راه بر می دارند یا می تراشند و این مطمئن ترین راه برای رفع مشکل است. پس به یاد داشته باشید که برای حل این مشکل به سمت کارهایی که ممکن است به سیستم فاضلاب منزلتان آسیب جدی بزند نروید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی