صفر تا صد تعمیر فلاش تانک یا سیفون توالت ها

تعمیر فلاش تانک برای زمانی است که معمولا بعد از مدتی استفاده از فلاش تانک، اجزای آن دچاراشکال شده و فلاش تانک عملکرد درستی ندارد. در این مواقع باید نسبت به تعمیر سیفون توالت اقدام کرد تا هم از هدر رفت آب جلوگیری شود و هم اینکه بتوان دوباره از آن استفاده نمود.

همراهان گرامی سایت برچسب می توانید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا آموزش ببنید که چگونه خودتان تعمیر فلاش تانک توالت فرنگی یا توالت ایرانی منزل خود را انجام دهید.

لازم به ذکر است که فلاش تانک ها به دو دسته روکار و توکار تقسیم می شوند. برخلاف اینکه طریقه نصب فلاش تانک توکار و روکار با هم متفاوت هستند، تعمیر فلاش تانک توکار و روکار، تقریبا مشابه می باشد.

عیب یابی فلاش تانک؛ اولین مرحله برای تعمیر فلاش تانک

برای تعمیر فلاش تانک، پیش از هر اقدامی ابتدا باید علت خرابی فلاش تانک را به درستی تشخیص دهید. رایج ترین این علل عبارتند از:

  • خرابی فلوتر
  • خرابی واشر های لاستیکی
  • خرابی اتصلات پلاستیکی و دسته فلوتر
هنگام خرابی فلوتر حتما باید برای تعمیر فلاش تانک اقدام کرد.

پس از عیب یابی فلاش تانک، در ادامه با ما همراه باشید تا روش برطرف کردن هر کدام را آموزش ببینید.

تعمیر فلاش تانک به علت خرابی فلوتر

فلوتر فلاش تانک قطعه ای است که کنترل حجم مایع فلاش تانک را به عهده دارد و با پر و خالی شدن آب، ارتفاع آن کم و زیاد می شود. یکی از علتهای عمده تعمیرات فلاش تانک فلوتر آن است، که خود می تواند مشکلات زیر را رقم بزند:

  1. نگه نداشتن آب داخل فلاش تانک
  2. ریختن حجم خیلی کم آب
  3. نشتی آب به صورت دائم از فلاش تانک

برای رفع این مشکلات و تعمیر سیفون، باید ابتدا شیر ورودی فلاش تانک را ببندید و سیفون را با کشیدن دسته ی آن خالی کنید.
حال برای تعمیر فلاش تانک باید حتما آن را از سر جای خود بردارید و مخزن را از لوله ها جدا کنید.

برخی اوقات برای تعمیر فلاش تانک، فلوتر فلاش تانک را باید تنظیم یا تعویض کرد.

حال اگر آب خروجی فلاش تانک حجم کمی دارد دقت کنید که پیچ تنظیم فلوتر را در جهتی که فلوتر بالا بایستد بپیچانید تا حجم آب مخزن بیشتر شود یا اینکه فلوتر ممکن است شناور نایستند که در این صورت باید به فکر تعویض آن باشید.

توجه! در صورت مواجهه با بوی بد فاضلاب توالت و تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب، سرویس های لوله بازکنی غرب تهران، شرق، شمال، جنوب و دیگر نقاط سراسر تهران در برچسب، خدماتی فوری و مطمئن و شبانه روزی ارائه می دهند.

عیب یابی فلاش تانک و تشخیص خرابی واشر ها

برخی اوقات آب از خود بدنه فلاش تانک چکه می کند. در این صورت برای تعمیر فلاش تانک توالت، همانند تعمیر فلوتر باید حتما فلاش تانک را باز کنید و تمامی واشر های آن را بازدید کنید، اگر واشری در سر جای خودش قرار نگرفته آن را جا بیندازید.
واشرهای فلاش تانک اکثرا با پیچاندن قطعه ای سفت می شوند، لذا تمام قطعاتی که دارای واشر هستند را سفت کنید و در صورت نیاز واشر های آن را عوض کنید.

تعمیر فلاش تانک توالت به علت خرابی اتصالات پلاستیکی

تمام فلاش تانک ها از یک سری قطعات پلاستیکی طراحی شدند که در مقابل آب مقاوم باشند و از بین نروند، حال همین قطعات آنها بعد از مدتی ممکن است عمرشان تمام شود و با کشیدن یک بار دسته فلاش تانک شکستگی یا خرابی در آن ها پیش بیاید.

بیشتر اتصالات پلاستیکی که باعث خربی و نیاز به تعمیر فلاش تانک می شوند، مهره هایی هستند که قطعات را بر سر جای خود نگه داشتند یا دسته و زنجیری که به فلوتر وصل است کنده یا شکسته می شود که در این صورت زنجیر را می شود ترمیم کرد ولی دسته ای را که شکسته است باید تعویض کنید.

باید هنگام تعمیر فلاش تانک به اجزا و اتصالات پلاستیکی آن توجه کنید که همگی سفت و محکم سر جای خودشان باشند.

جهت ثبت درخواست خود برای دریافت فوری خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی در سراسر تهران، در هر زمان و هر مکان، کافیست به آدرس www.barchasb.net مراجعه کنید.

روش ساده تعمیر فلاش تانک توالت ایرانی و فرنگی

برخی اوقات فلوتر فلاش تانک شما خوب بسته نمی شود وباعث می شود که آب داخل فلاش تانک باقی نماند، در این صورت برای تعمیر فلاش تانک، شما فقط با بستن شیر ورودی فلاش و کشیدن یکی دوبار دسته ی سیفون توالت می توانید آب فلاش تانک را کاملا خالی کنید تا فلوتر سر جای خود بایستد و بعد دوباره شیر ورودی آب را بر روی مخزن باز کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی