بازسازی و ترمیم چاه فاضلاب چگونه انجام می شود و چه اهمیتی دارد؟ (کلیپ آموزشی)

ترمیم چاه فاضلاب به جهت جلوگیری از تخریب چاه و حفر مجدد آن انجام می شود. همان طور که می دانید چاه های فاضلاب با گذشت زمان فرسوده و غیر قابل استفاده می شوند. یک چاه فاضلاب قدیمی و از کار افتاده را تنها با ترمیم و بازسازی می توان دوباره قابل استفاده و احیا کرد و ما در اینجا می خواهیم برای شما روشهای بازسازی و ترمیم چاه فاضلاب را بیان کنیم تا با آنها آشنایی داشته باشید.

لوله بازکنی برچسب علاوه بر مقالات آموزشی رایگان در مورد لوله بازکنی می تواند بهترین خدمات لوله بازکنی را با ارزانترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد، به این صورت که فقط کافی  است به سایت لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید و نام منطقه محل سکونت خود را در سایت جستجو کنید تا بهترین و ارزان ترین لوله بازکن ها را مشاهده کنید و به فقط با یک تماس آنها را به کار دعوت کنید.

فیلم آموزشی نوسازی و ترمیم چاه فاضلاب را از دست ندهید! 🎥

برای اینکه بیشتر با اهمیت عملیات بازسازی و احیاء چاه های فاضلاب آشنا شوید؛ توصیه می کنیم ابتدا فیلم آموزشی زیر را ببینید.

مراحل بازسازی و ترمیم چاه فاضلاب

نوسازی و ترمیم چاه فاضلاب سه مرحله اصلی دارد. تخلیه چاه، که اولین مرحله و مقدمه ترمیم است؛ لایروبی و رسوب زدایی چاه فاضلاب، مرحله ای حساس و نیازمند دقت بالا می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مرحله به مقاله مربوط به آن در برچسب مراجعه کنید. در پایان کول گذاری انجام می شود که در ادامه این مطلب این مراحل را بیشتر شرح و بسط داده ایم.

تخلیه چاه فاضلاب پیش از عملیات ترمیم و بازسازی

تخلیه چاه اولین مرحله از عملیات ترمیم چاه فاضلاب می باشد که در روند اجرای این عملیات بسیار تاثیر گذار است. تخلیه چاه به وسیله تانکر های مکنده و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. البته با استفاده از تانکر های معمولی حمل فاضلاب نیز می توان چاه را تخلیه کرد. همچنین بوسیله  پمپ ساکشن و کف کش، مکش فاضلاب از درون چاه انجام می شود. بعد از انجام تخلیه کامل چاه نوبت به مرحله بعدی ترمیم چاه فاضلاب می شود.

تخلیه چاه اولین مرحله از عملیات ترمیم چاه فاضلاب می باشد

لایروبی و تراشیدن چاه

هنگامی که از خالی بودن چاه، از هرگونه آب و فاضلاب مطمئن شدیم، لایروبی و تراشیدن چاه انجام می شود. لایروبی و کف تراشی مهم ترین بخش از عملیات ترمیم چاه فاضلاب می باشد در نتیجه انجام درست این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به دست افراد متخصص انجام می شود؛ به این صورت که شخص فنی کار وارد چاه شده و دیواره آن را تا رسیدن به خاک می تراشد، سپس مواد لایروبی و تراشیده شده از چاه خارج و به مکان دیگری منتقل می گردند. 

بدین ترتیب چاه فاضلاب قدیمی و کهنه ای که قدرت جذب خود را از دست داده بود و فورا پر می شد، احیا، ترمیم و بازسازی می شود. البته پس از ترمیم چاه فاضلاب، نیازی نیست نگران زود پر شدن چاه ها باشید. 
ما در سایت لوله بازکنی برچسب علت های زود پر شدن چاه فاضلاب را بررسی کردیم وبه صورت یک مقاله در سایت قرار دادیم شما میتوانید با مقاله مربوط به آنها از اینجا مطالعه کنید و با این علتها آشنا شوید واز زود پر شدن چاه فاضلاب منزل خود جلوگیری کنید.

کول گذاری 

کول گذاری باعث زنده شدن چاه فاضلاب و پیشگیری از ریزش آن می شود. اما چرا میگوییم مرحله ای غیر ضروری در عملیات بازسازی و ترمیم چاه فاضلاب می باشد؟ زیرا بعد از انجام تخلیه و لایروبی چاه، فرد متخصص با انجام بررسی های لازم تشخیص می دهد که آیا کول گذاری لازم است انجام شود یا خیر.

کول گذاری غالبا جهت جلوگیری از ریزش چاه های فاضلاب، کشاوری و آب آشامیدنی انجام می شود. کول، قطعه ای بتنی است که با قطر های مختلف و متناسب با نوع نیاز قابل سفارش است و برای تقویت آن ها از تسمه های فلزی استفاده می شود.

در آخرین مرحله از ترمیم چاه فاضلاب فرد متخصص با انجام بررسی های لازم تشخیص می دهد که آیا کول گذاری باید انجام شود یا نه.

اهمیت نوسازی و ترمیم چاه فاضلاب

چاه های فاضلاب باید به صورت دوره ای مورد بررسی و بازدید قرار بگیرند و وضعیت آن ها تحت نظر باشد. البته به طور طبیعی با گذشت زمان، چاه ها کهنه و فرسوده شده و شما نیازمند به ترمیم چاه فاضلاب خود می شوید؛ اما با چک کردن مرتب وضعیت چاه ها می توانید از تخریب آن ها پیشگیری کنید. 

پر شدن چاه های فاضلاب نیز، یکی از عوامل تخریب چاه است. چاه فاضلاب پر شده باید سریعا مورد تخلیه قرار گیرد. در غیر این صورت، فاضلاب و رطوبت، دیواره چاه را به تدریج تخریب کرده و در بلند مدت کل آن را از بین می برد. در این زمینه می توانید از خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه فوری سایت برچسب، در سراسر تهران استفاده کنید و با جست و جوی منطقه مورد نظر خود، مثلا لوله بازکنی در ظفر، با افراد متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

به طور کلی بهتر است پیش از صرف هزینه های سنگین تعمیر و حفر چاه، به بازسازی و ترمیم چاه فاضلاب خود اقدام کنید. 

جمع بندی:

چرا ترمیم چاه فاضلاب باید انجام شود؟

چاه فاضلاب با گذشت زمان فرسوده و غیر قابل استفاده می شود و تنها با ترمیم و بازسازی می توان دوباره آن را احیا کرد.

تخلیه چاه فاضلاب با استفاده از چه ابزاری انجام می شود؟

با استفاده از تانکر های معمولی حمل فاضلاب، پمپ ساکشن یا کف کش.

کول گذاری چاه فاضلاب چیست و چه اهمیتی دارد؟

کول گذاری برای جلوگیری از ریزش چاه انجام می شود و معمولا در عملیات ترمیم چاه فاضلاب ضرورت آنچنانی ندارد مگر اینکه فرد متخصص با انجام بررسی های لازم تشخیص دهد که کول گذاری لازم است انجام شود.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی