لوله پوش فیت فاضلاب چیست؟ (بررسی مزایا و معایب لوله پوش فیت + کلیپ آموزشی)

در ساختمانهای در حال ساخت بعد از مرحله سفت کاری و زدن سقف، اولین کاری که انجام می‌دهند اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان می باشد که برای این کار می‌توان از لوله های مختلفی نظیر لوله پوش فیت فاضلاب، پلی اتیلن، لوله پلیکا و… استفاده کرد.

در مطلب قصد داریم با معرفی لوله پوش فیت فاضلاب و مقایسه آن با لوله پلی اتیلن و همچنین بررسی مزایا و معایب لوله پوش فیت، بهترین لوله برای اجرای سیستم لوله کشی فاضلاب منازل را معرفی کنیم. پس بطور کلی با ما همراه باشید تا متوجه شوید لوله پوش فیت چیست؟.

ویدئوی آموزشی معرفی لوله های پوش فیت را از دست ندهید! 🎥

پیشنهاد می کنیم پیش از پرداختن به ادامه مقاله، فیلم آموزشی زیر را دنبال کنید تا با ویژگی های اصلی و مزیت و معایب لوله پوش فیت فاضلاب بیشتر و بهتر آشنا شوید.

https://barchasb.net/wp-content/uploads/2020/09/لوله-پوش-فیت-فاضلابی-1.mp4

لوله پوش فیت فاضلاب چیست؟

از میان لوله هایی که در اجرای سیستم فاضلاب منزل به کار می روند نوعی لوله فاضلاب وجود دارد به اسم لوله پوش فیت فاضلاب، که در انتهای این لوله ها سری های نری و مادگی یا همان سوکت های نصب لوله قرار دارد که برای اتصال لوله ها به هم دیگر استفاده می‌شوند.

این نوع لوله ها برای متصل کردنشان به هم نیاز به گرم کردن و چسب و… ندارند. فقط کافی است که دو سر لوله پوش فیت فاضلاب را مقابل هم قرار داده و داخل همدیگرکنیم.

لوله پوش فیت فاضلاب نوع جدیدی از لوله است که سوکت های اتصال آن سر خود هستند و به راحتی به هم متصل میشوند.

مقایسه لوله پوش فیت با لوله پلی اتیلن فاضلاب

هر چند که معایب لوله پوش فیت فاضلاب وجود دارند ولی در کل با مقایسه با لوله پلی اتیلن فاضلابی لوله پوش فیت مزایای بیشتری دارد.

این مزایا از این جهت است که لوله پلی اتیلن فاضلابی نیاز به جوش دارد و جوش آن به رطوبت و خاک و چربی بسیار حساس می باشد در حالی که اتصالات لوله پوش فیت فاضلاب مطمئن هستند و به سادگی به هم متصل می‌شوند و نیاز به هیچگونه چسب و… هم ندارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد لوله پلی اتیلن فاضلابی می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت برچسب سری بزنید و آن را مطالعه کنید.

در ضمن باید به این نکته اشاره کنم که لوله پوش فیت فاضلاب در مقابل حرارت وآتش سوزی و هم چنین نشست ساختمان مقاومت بیشتری دارد و با نشست ساختمان یا مسائل دیگر احتمال نشتی آن کمتر است.

اگر بخواهیم به معایب لوله پوش فیت فاضلاب در مقایسه با لوله های پلی اتیلن فاضلابی اشاره کنیم می‌توانیم به مقاوم نبودن در برابر تابش مستقیم نور خورشید را نام ببریم.

لوله های پوش فیت فاضلاب در مقایسه با لوله پلی اتیلن، هم دارای ضعف ها و هم دارای نقاط قوتی می باشد که هر کس بنا بر تشخیص خود میتواند از هر کدام آنها استفاده نماید.

بررسی مزایا و معایب لوله پوش فیت

معمولا در همه مقالات از مزایای لوله پوش فیت حرف به میان آمده و حرفی از معایب آن زده نشده و شاید این بدلیل کمی معایب آن بوده چرا که متخصصان در کشور های توسعه یافته در استفاده از این محصول استقبال شدیدی کردند، ولی در هر صورت ما می‌خواهیم در اینجا به معایب و مزایای لوله پوش فیت فاضلاب بپردازیم تا شما بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

معایب لوله پوش فیت چیست؟

اگر بخواهیم از معایب لوله پوش فیت فاضلاب نام ببریم میتوانیم به نکات زیر اشاره کنیم

برای خرید لوله پوش فیت فاضلاب افراد باید هزینه بیشتری را نسبت به سایر لوله های فاضلاب پرداخت کنند.

شما با مطالعه این مقاله و دیگر مقالات سایت برچسب می‌توانید در تمامی زمینه های فنی لوله بازکنی و چاه بازکنی اطلاعات کامل به دست بیاورید. اما اگر نیاز به لوله بازکن ماهر در تهران داشتید می‌توانید در هر نقطه از تهران هستید، نزدیکترین سرویس لوله بازکنی، مثل خدمات لوله بازکنی تهرانپارس یا سرویس لوله بازکنی باقرخان یا هر منطقه دیگر را جست و جو کنید و مشکل خود را به متخصصان با تجربه ما در این زمینه بسپارید.

مزایای لوله پوش فیت چیست؟

اگر بخواهیم مزایای لوله پوش فیت فاضلاب را بشماریم می‌توانیم نظر شما را به این نکات جلب کنیم:

اتصالات لوله پوش فیت فاضلاب از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و همین امر می تواند سهولت لوله کشی فاضلاب توسط این لوله ها را بیشتر کند و باعث پیشرفت بیشتر پروژه های ساختمانی شود.

نکته! تمامی لوله های فاضلاب مثل لوله پلیکا و لوله پوش فیت فاضلاب و لوله پلی اتیلن مستعد گرفتگی و پر شدن، بعد از نصب و اجرای لوله کشی می باشند؛ لذا ما به شما این پیشنهاد را می‌دهیم که در مرحله اول خودتان با استفاده از راهکاری های لوله بازکنی در خانه، دست به کار شوید.

در صورتی که موفق نشدید می‌توانید با لوله بازکن و چاه بازکن های ماهر ما در سراسر تهران مانند سرویس لوله بازکنی پاسداران و یا خدمات لوله بازکنی قلهک تماس بگیرید تا لوله بازکنی های ما خودشان را به سرعت به شما برسانند و مشکل شما را بر طرف کنند.

در مورد لوله پوش فیت فاضلاب نمی توان گفت که شایسته است کل سیستم لوله کشی فاضلاب را با این لوله ها انجام داد چرا که درمکان هایی مثل هواکش های لوله فاضلاب که در معرض نور خورشید هستند استفاده از این لوله ها کار درستی نیست.

جمع بندی:

اتصال لوله های پوش فیت به یکدیگر چگونه است؟

این نوع لوله ها برای متصل کردنشان به هم نیاز به گرم کردن و چسب و… ندارند. فقط کافی است که دو سر لوله پوش فیت را مقابل هم قرار داده و داخل همدیگرکنیم.

لوله پوش فیت فاضلاب بهتر است یا لوله پلی اتیلن؟

لوله پلی اتیلن فاضلابی نیاز به جوش دارد و جوش آن به رطوبت و خاک و چربی بسیار حساس می باشد در حالی که اتصالات لوله پوش فیت مطمئن هستند و به سادگی به هم متصل می‌شوند و نیاز به هیچگونه چسب و… هم ندارد.

آیا در اتصالات سیفون ها می توان از لوله های پوش فیت فاضلابی استفاده کرد؟

خیر؛ از اتصالات پلی اتیلن در سیفون ها استفاده می‌کنند چرا که این اتصالات در بعضی جاها از قبیل سیفون استحکام بیشتری دارند.

خروج از نسخه موبایل