تصفیه فاضلاب بیمارستانی | جامعه ای سالم

تصفیه فاضلاب بیمارستانی نسبت به فاضلاب های شهری و انسانی، از اهمیت بیشتری برخوردار است، به دلیل اینکه علاوه بر آلاینده های فاضلاب بهداشتی، دارای آلاینده های عفونی نیز می باشد.
ما در این مقاله می خواهیم برای شما همراهان سایت برچسب روش تصفیه فاضلاب بیمارستانی را بیان کنیم تا شما هم با آن آشنا شوید.

چرا تصفیه فاضلاب بیمارستانی مهم است؟

فاضلاب بیمارستانی به کلیه حجم فاضلابی می گویند که از یک بیمارستان یا مرکز درمانی تولید و خارج می شود، این فاضلاب ها با توجه به نوع بیمارستان ممکن است حتی دارای مواد رادیو اکتیو و XRY باشند. لذا حتما نیاز به تصفیه فاضلاب بیمارستانی در این جور موارد داریم.

البته هیچ جای نگرانی نیست در مورد فاضلاب بیمارستانها نداریم و باید بدانید که فاضلاب بیمارستانی با فاضلاب شهری از لحاظ کیفیت فرق چندانی ندارد.
تفاوت آنها در این است که در فاضلابی که از بیمارستان خارج می شود، مقداری فلزات سنگین مانند جیوه و دیگر داروها و… می باشد، که به همین دلیل ما نیازمند به طی کردن مراحل تصفیه فاضلاب بیمارستانی کرده است.

تصفیه فاضلاب بیمارستانی امری لازم است چرا که دارای مقادیری از فلزات سنگین و مواد دارویی و عفونی می باشد.

قبل از اینکه در مورد نحوه تصفیه فاضلاب بیمارستانی توضیح دهیم، توجه کنید که سایت برچسب علاوه بر مقالات آموزشی می تواند به شما خدمات لوله بازکنی ارزان در سراسر تهران ارائه کند با این تفاوت که شما با مراجعه به سایت ما می توانید از نزدیکترین لوله بازکن به محل زندگی خود در تهران با خبر شوید و با او تماس گرفته و ایشان را دعوت به کار نمایید، تا بتوانید خانه ای تمیز تر و زندگی راحت تری داشته باشید.

فرآیند تصفیه فاضلاب بیمارستانی

تصفیه فاضلاب بیمارستانی در کشور های پیشرفته زیاد سخت نیست چرا که این فاضلاب اول در خود بیمارستان توسط تصفیه خانه های در دست بهره برداری تصفیه می شود و بعد وارد شبکه فاضلاب شهری می شود.

ولی در عین حال باید بدانید در فاضلاب های عفونی یا فاضلاب بیمارستان هایی که با مواد خاص، مثل مواد رادیو اکتیو کار می کنند، علاوه بر آموزش پرسنل برای دفع درست فاضلاب، باید این فاضلاب ها را به صورت جدا تصفیه کنند و حتی لجن حاصل از آن را به درون ترانشه های مخصوص پر کنند و با شیوه خاصی دفن کنند.

مراحل تصفیه فاضلاب بیمارستانی

نکات تصفیه فاضلاب بیمارستان

اولین قانون تصفیه فاضلاب بیمارستانی این است که در خروجی فاضلاب بیمارستانی به فاضلاب شهری باید یک فیلتر با ابعاد مشخص نصب شود که مقابل اشیاء بزرگ و هم چنین تیز و برنده را به فاضلاب شهری بگیرد و خدایی نکرده لوله های تصفیه خانه دچار گرفتگی نشود.
همین نکته را باید در منزلتان در هنگام شست و شو رعایت کنید چرا که با نصب توری پلاستیکی بر سر چاه بست ها می توانید از ورود مواد زائد به درون لوله فاضلاب و گرفتگی لوله به وسیله آنها جلوگیری کنید.

قرار دادن توری در خروجی در هنگام تصقیه فاضلاب بیمارستانی

در صورتی که لوله های فاضلاب منزلتان دچار گرفتگی شد می توانید به سایت برچسب مراجعه کرده تا از لوله بازکن های ماهر آن در سراسر تهران استفاده نمایید مثل خدمات لوله بازکنی در شرق تهران یا شمال تهران و هر منطقه ای که شما در آن هستید.

خروج از نسخه موبایل