دستگاه فنر لوله بازکنی برقی و آشنایی با طرز کار آن + کلیپ اموزشی

دستگاه فنر لوله بازکنی یا همان فنر لوله بازکن برقی ابزاری بسیار مفید و کارآمد در رفع انواع گرفتگی و انسداد در لوله های فاضلاب خانگی و شهری می باشد. در بین روش های باز کردن لوله فاضلاب، استفاده از دستگاه لوله بازکن فنری، بهترین روش توصیه شده می باشد که تمامی شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه با استفاده از آن خدمات خود را ارائه می دهند.

اگر از نظر شما هم دستگاه فنر لوله بازکنی بهترین گزینه در رفع انسداد لوله های فاضلاب می باشد، سایت لوله بازکنی برچسب پیشنهاد می کند با مراجعه به صفحات مختلف ما در سراسر تهران، با متخصصان ما در کار با بهترین و با کیفیت ترین دستگاه فنر لوله بازکنی برقی، تماس گرفته و از خدمات آن ها استفاده کنید.

ویدئوی معرفی و آشنایی با دستگاه فنر لوله بازکنی برقی 🎥

با فیلم آموزشی زیر همراه باشید تا با مکانیزم و عملکرد این دستگاه ها بهتر آشنا شوید.

آشنایی با دستگاه فنر لوله بازکنی

دستگاه فنر لوله بازکنی یا فنر لوله بازکنی برقی، وسیله ای است که قادر به باز کردن هر گونه گرفتگی در لوله ها و مجاری فاضلاب می باشد. این دستگاه از یک فنر بلند و انعطاف پذیر که تا عمق های بالاتر از ده متر هم می تواند نفوذ کند و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است. موتور دستگاه طوری طراحی شده است که قادر به گردش به چپ و راست می باشد (به کمک کلید های چپ گرد و راست گرد)؛ این کار باعث آسان شدن عمل فنرزنی شده است. دستگاه فنر لوله بازکنی برقی انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

  • دستگاه لوله بازکن فنری تمام اتومات
  • دستگاه فنر لوله بازکنی نیمه اتومات 
  • دستگاه فنرزنی لوله بازکن ساده
دستگاه فنر لوله بازکنی بهترین ابزار برای رفع گرفتی لوله های فاضلاب است.

نحوه کار با دستگاه فنر لوله بازکنی

کار با دستگاه فنر لوله بازکنی به این صورت است که ابتدا فنی کار باید موتور را روی دور بسیار پایین روشن کرده، سپس سر فنر را به آرامی وارد لوله کند (فنر زنی). همزمان با دوران موتور، فنر داخل لوله می رود تا جایی که با عامل گرفتگی برخورد کند؛ در این مرحله با افزایش دور موتور، فشار فنر بر عوامل گرفتگی لوله بیشتر خواهد شد تا اینکه آن ها را از بین برده و لوله را باز کند.
لازم به ذکر است که هر فنر، انواع سر فنر های مختلفی دارد که با توجه به نوع گرفتگی، کاربردشان با هم فرق می کند. پس در هنگام لوله بازکنی باید به این نکته توجه داشت که از چه نوع سر فنری بهتر است استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

بعد از باز شدن لوله، فنر از لوله خارج شده و لوله باز خواهد شد. در انتها مقداری آب به داخل لوله ریخته می شود تا جرم ها و رسوبات باقی مانده در مجرا شسته شده و به خارج از لوله هدایت شوند. در حین کار با دستگاه فنرزنی برقی، نکات ایمنی مهمی نیز وجود دارند که دانستن آن ها حائز اهمیت می باشد.

نکات ایمنی در هنگام کار با دستگاه لوله باز کن فنری

  1. موتور را روی سرعت های خیلی بالا تنظیم نکنید؛ در این صورت ممکن است فنر پیچ خورده و با شما یا اشیای اطرافتان برخورد کند.
  2. برای جلوگیری از آسیب به دست هایتان حتما دستکش مناسب بپوشید.
  3. قبل از متخصص شدن در کار کردن با دستگاه فنر لوله بازکنی برقی، هرگز به استفاده از آن اقدام نکنید.

موارد استفاده از دستگاه فنر زنی برقی

دستگاه فنر لوله بازکنی به عنوان بهترین روش برای رفع هر نوع انسداد در لوله های فاضلاب، انتخاب شده است. اما اصلی ترین کاربرد آن، باز کردن چاه توالت می باشد. در مواردی که میزان گرفتگی در توالت سخت و شدید باشد، این دستگاه با فنر پر قدرت خود باعث می شود گرفتگی ها در سیفون حل شده و به داخل چاه بروند.

به طور کلی قابلیت های این دستگاه در باز کردن کفشور حمام، آشپزخانه، پارکینگ، حیاط و همچنین سیفون توالت فرنگی و ایرانی نیز، نمایان است. فنی کارهای متخصص و با سابقه سایت برچسب نیز با کمک این دستگاه ها، بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات لوله بازکنی در سراسر تهران می باشند. کافیست با ورود به یکی از صفحات لوله بازکنی ما مثل لوله بازکنی در گیشا، با فنی کار مورد نظر خود تماس گرفته و در مدت زمان کوتاهی مشکل خود را حل کنید.

نحوه کار با دستگاه فنر لوله بازکنی

مزایای لوله بازکنی با دستگاه فنر لوله بازکنی

  1. داشتن سرعت بسیار بالا در رفع انواع انسداد ها نسبت به سایر روش های لوله بازکنی.
  2. به همراه نداشتن عوارض زیان آور از جمله پوسیدن و سوراخ شدن لوله های فاضلاب برخلاف دستگاه هایی مثل فنر با دریل.
  3. قابلیت باز کردن شدید ترین و پیچیده ترین گرفتگی ها در لوله های طویل و بلند.
  4. دستگاه دارای یک محفظه مخصوص برای جمع کردن فنر می باشد و به آسانی قابل حمل است.

قیمت دستگاه فنر زن برقی فاضلاب با توجه به متریالهای استفاده شده در آن کم و زیاد می شود ولی قیمت اصلی این دستگاه قیمت موتور آن است که نیروی محرک فنر را تامین می کند که مارکهای مختلفی دارد و با یک جستجوی ساده می توانید بهترین برند ها را بشناسید.

جمع بندی:

دستگاه فنر لوله بازکنی چیست؟

دستگاهی است که از یک فنر بلند و انعطاف پذیر که تا عمق های بالاتر از ده متر هم می تواند نفوذ کند و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است و قادر به رفع هر گونه گرفتگی در لوله های فاضلاب می باشد.

دستگاه فنر لوله بازکنی چه قابلیت هایی دارد؟

به طور کلی قابلیت های این دستگاه در باز کردن کفشور حمام، آشپزخانه، پارکینگ، حیاط و همچنین سیفون توالت فرنگی و ایرانی نیز، نمایان است.

اگر بخواهیم لوله فاضلاب سرویس بهداشتی منزلمان را با این دستگاه باز کنیم، چکار باید بکنیم؟

اگر از نظر شما هم دستگاه فنر لوله بازکنی بهترین گزینه در رفع انسداد لوله های فاضلاب می باشد، پیشنهاد می کنیم با مراجعه به صفحات لوله بازکنی سایت برچسب در سراسر تهران، با متخصصان ما در کار با بهترین و با کیفیت ترین دستگاه فنر لوله بازکنی برقی، تماس گرفته و از خدمات آن ها استفاده کنید.

آیا لوله بازکنی با دستگاه های فنر زنی برقی کثیف کاری دارد؟

خیالتان راحت باشد! تیم لوله بازکنی برچسب کار خود را تضمینی انجام می دهد و در پایان کار محل مور نظر را کاملا تمیز به شما تحویل خواهد داد.

 

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی