راهنمای گام به گام نصب توالت فرنگی + کلیپ آموزشی

توالت های فرنگی هم مثل دیگر وسایل در منازل، عمر مفید خود را دارند و بعد از مدتی نیاز به جابجایی توالت فرنگی یا نصب توالت فرنگی جدیدی داریم. لذا در این مقاله سعی بر این است که روش جابجایی توالت فرنگی و نصب توالت فرنگی را به صورت دقیق و کامل به شما آموزش دهیم.

البته توجه کنید که روش جابجایی توالت فرنگی مانند همان روش نصب توالت فرنگی است با این تفاوت که در جابجایی توالت فرنگی باید از قبل لوله کشی های آن را انجام دهید.

فیلم آموزشی نصب توالت فرنگی 🎥

پیش از مطالعه ادامه مطلب، پیشنهاد میکنیم ابتدا ویدئوی کوتاه زیر را ببینید تا تنها در عرض یک دقیقه، نصب توالت های فرنگی را به راحتی آموزش ببینید.

بررسی علت جابجایی و نصب دوباره توالت فرنگی

استفاده از توالت فرنگی مخصوصا در بین افراد مسن و یا کسانی که با مشکلات جسمی مانند درد پا و یا معلولیت هایی روبه رو هستند زیاد شده است و از طرفی این توالت ها عمر مفید مربوط به خود را دارند و بعد از مدتی ممکن است در اثر حادثه ای آسیب ببینند و یا اینکه به کلی خراب شوند. در این مواقع جابجایی یا نصب توالت فرنگی جدید لازم است.

شکست توالت فرنگی به هر علتی باعث می شود تا ما به فکر نصب توالت فرنگی جدید بیوفتیم.

بعضی فکر می‌کنند که به محض اینکه توالت فرنگی آنها چند بار دچار گرفتگی شد باید به فکر نصب توالت فرنگی جدیدی باشند، ام در این مواقع نیاز است که یا با لوله بازکن ماهر تماس گرفته و یا به مقاله رفع گرفتگی توالت فرنگی در سایت برچسب مراجعه نمایید و مشکل گرفتگی لوله توالت فرنگی منزلتان را خودتان بر طرف کنید.

بعضا ممکن است اصلا توالت فرنگی منزل مشکلی نداشته باشد ولی گاها به دلیل مرمتهایی که در منزل صورت می گیرد افراد مجبور می‌‎شوند که مکان سرویس بهداشتی را جابجا کنند لذا در این مواقع هم باید تصمیم به جابجایی و نصب دوباره توالت فرنگی منزل خود بگیرند.

مراحل نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

تهیه ابزار کار لازم از قبیل:

 • آچار فرانسه و یا انبر قفلی جهت نصب توالت فرنگی هایی که به زمین پیچ می‌شوند یا مواردی که فلاش تانک آنها یک تکه نیست و نیاز به باز شدن دارند.
 • تیغ آهن بری یا کاردک نازک با لبه تیز برای بریدن چسب درزبندی دور تا دور توالت و جدا کردن آن
 • چسب سیلیکونی مناسب برای درزگیری دوباره و چسب زدن لبه زیرین توالت جهت چسبیدن به کف
برای نصب توالت فرنگی حتما از چسب های سیلیکونی استفاده نمایید.
 • درزگیرتوالت فرنگی یا واشر دور لوله توالت فرنگی برای نصب دوباره
 • یک نفر نیروی کمکی برای بلند کردن توالت فرنگی
 • نوار تفلون جهت آب بندی شیرهای پیسوار
 • و دیگر ابزاری که فکر می‌کنید در عملیات نصب توالت فرنگی مورد نیازتان می‌باشد.

خالی کردن آب داخل توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی ابتدا حتما آب داخل آن را با استفاده از تلمبه دستی یا اسفنجی بزرگ خالی کنید و همچنین شیر پیسوار فلش تانک را ببندید تا دیگر توالت فرنگی شما آبگیری نکند و بعد شلنگ فلاش تانک را از شیر پیسوار جدا نمایید.

جدا کردن از کف زمین

برای نصب توالت فرنگی لازم است که توالت فرنگی را از سر جایش بلند کنیم که یکی از مراحل مهم می باشد. لذا برای این کار لازم است که عایق کاری و درزگیر توالت فرنگی که با چسب سیلیکونی در دور تا دور توالت صورت گرفته را به وسیله تیغ تیز یا همان کاردک ببریم؛ در حدی که تیغ آهن بری به صورت کامل به زیر محوطه توالت فرنگی رفته و بتواند به صورت کامل چسب سیلیکونی که از قبل برای عایق کاری و محکم کردن توالت فرنگی به کار رفته است را از زمین جدا کند.

برای سهولت کار در این مرحله از نصب توالت فرنگی لازم است از کسی دیگر کمک بگیرد به این صورت که شخص مقابل سعی در بلند کردن توالت فرنگی کند تا تمام وزن توالت روی تیغ آهن بری نباشد و بتواند در زیر توالت به راحتی حرکت کند.

بعد از اینکه کامل توالت فرنگی را بلند کردید باید حتما چسب باقی مانده در کف توالت فرنگی و سطح زمین را به خوبی تمیز کنید.

سایت برچسب کلیه خدمات لوله بازکنی در سراسر تهران را با بهترین کیفیت و ضمانت کامل به شما مشتریان عزیز ارائه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست نام منطقه مورد نظر خود را در قسمت جست و جوی سایت وارد کنید و پس از مشاهده لیستی از نزدیک ترین لوله بازکن ها، با یکی از آن ها تماس بگیرید.

در نصب توالت فرنگی بعد از بریدن چسب دور تا دور و زیر توالت فرنگی میتوانید آن را با احتیاط از سر جایش بلند کنید به صورتی که لوله فاضلاب آسیبی نرسد

برداشتن درزگیر توالت فرنگی قدیمی و جایگزین جدید برای آن

در این مرحله از نصب توالت فرنگی جدید اگر می‌خواهید در همان جای قبلی توالت فرنگی جدید را نصب کنید باید لاستیک درزگیر توالت فرنگی قدیمی را از سر چاه بلند کرده و لاستیک جدید را جایگزین نمایید.

همچنین دقت کنید که داخل لوله فاضلاب در این مدت چیزی نیفتد. اگر چیزی وارد آن شد از روش های لوله بازکنی در منزل استفاده کنید. اگر خودتان موفق به باز کردن لوله با راه های لوله بازکنی در منزل نشدید می توانید با خدمات لوله بازکنی در ستارخان یا نزدیک ترین خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی در منطقه محل سکونت خود تماس گرفته و از آنها درخواست کمک کنید تا خیلی سریع و زود مشکل شما را بر طرف کنند.

در نصب توالت فرنگی باید حتما لوله فاضلاب، سه میلیمتر با کف اختلاف داشته باشد تا بتواند به راحتی لاستیک درزگیر توالت فرنگی در آن جای بگیرد، به شکلی که وقتی توالت را گذاشتید مطمئن باشید آب به زیر توالت نشست نمی‌کند.

قبل از نصب توالت جدید دقت کنید که لاستیک درزگیر توالت فرنگی به درستی در سرجای خودش قرار گرفته باشد و دور تا دور خروجی توالت فرنگی را محکم گرفته است به این صورت که توالت هنگام نصب کاملا منطبق با درزگیر شده باشد.

برای نصب توالت فرنگی نیاز به این دارید که حتما لاستیک درزگیر توالت فرنگی دور لوله فاضلاب را عوض کنید.

نصب توالت فرنگی جدید

در این مرحله از نصب توالت فرنگی باید اول از زیر کار یا همان سطح زمین مطمئن شوید به این صورت که هیچ وسیله ای یا سنگی در زیر توالت نباشد، همچنین مقدار شیب به کار گرفته شده در زیر توالت نیز زیاد نباشد و کاشی هایی که توالت در روی آنها قرار می‌گرند شل نشده باشند.

توجه کنید که قبل از نصب، اول درب توالت فرنگی را به صورت کامل روی آن نصب کنید سپس برای محکم کردن توالت در سر جای خود می‌توانید از چسب های سیلیکونی استفاده نمایید؛ که بهتر است چسبی باشد که به مرور زمان سیاه نشود. در نهایت توالت را در جایی که می‌خواهید، ثابت کنید بگذارید.

در این مرحله از نصب توالت فرنگی نیاز است که خروجی توالت فرنگی کاملا روی درزگیر یا همان واشر سیاه رنگ بزرگ که بر روی لوله پلیکا قرار گرفته است بنشیند.

بعد از اینکه توالت در سر جای خود قرا گرفت دور تا دور آن را با چسب سیلیکون عایق بندی کنید و اتصالات لوله فلاش تانک آن را به شیر پیسوار و توالت فرنگی نصب نمایید.

نکات مهم در نصب توالت فرنگی و جابجایی توالت فرنگی

 • حتما بعداز نصب کامل اطراف توالت خشک باشد و به مدت 24 ساعت از آن استفاده نکنید و فرصت دهید که چسب آن به خوبی خشک شود.
 • در توالت فرنگی هایی که دارای جای پیچ هستند به دلیل اینکه ممکن است به عایق بندی کف توالت و یا حمام آسیب بزند لازم نیست که پیچ و مهره آن را نصب کنید و می‌توانید فقط با چسب توالت فرنگی، آن را سر جایش محکم کنید.
 • بعد از نصب توالت فرنگی می‌توانید میزان آبگیری در فلاش تانک را با پیچ داخل فلاش تانک به میزان دلخواه تنظیم کنید.
 • در جابجایی توالت فرنگی مهمترین نکته جدا کردن سالم توالت فرنگی و نصب صحیح آن در محل جدید است. سعی کنید که لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی را به افراد ماهر بسپارید تا بعد برای شما گرفتگی توالت فرنگی رخ ندهد.
جمع بندی:

برای نصب توالت فرنگی به چه ابزاری نیاز داریم؟

ابزاری مثل آچار فرانسه، کاردک، چسب سیلیکونی، درزگیر و…. .

بعد از نصب و راه اندازی توالت فرنگی تا چه مدت زمانی مجاز نیستیم از آن استفاده کنیم؟

معمولا 24 ساعت باید بگذرد تا چسب آن به خوبی خشک شود و بتوان از آن استفاده کرد.

روش نصب توالت های که دارای جای پیچ و مهره هستند چگونه است؟

در توالت فرنگی هایی که دارای جای پیچ هستند به دلیل اینکه ممکن است به عایق بندی کف توالت و یا حمام آسیب بزند لازم نیست که پیچ و مهره آن را نصب کنید و می‌توانید فقط با چسب توالت فرنگی، آن را سر جایش محکم کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی