فلنج توالت فرنگی چیست|آموزش تعویض فلنج توالت فرنگی

شاید کلمه فلنج توالت فرنگی برای شما نا آشنا باشد و معنای آن را ندانید ولی ما در این مقاله می خواهیم به شما همراهان گرامی سایت لوله بازکنی برچسب، آن را معرفی کنیم تا اولا با کارکرد این قطعه آشنا شوید و ثانیا نحوه تعویض فلنج توالت فرنگی را آموزش ببینید. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

سایت برچسب علاوه بر مقالات آموزشی رایگان، بهترین لوله بازکن ها را در سراسر تهران به صورت شبانه روزی در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. اگر شما در تهران هستید، همین الان با تلفن همراه یا رایانه خود به سایت برچسب مراجعه کنید و با جستجوی نام محل زندگی خود، نزدیک ترین لوله بازکن به منطقه خود را پیدا کنید. مثل سرویس لوله بازکنی شهرک غرب، ستارخان، اختیاریه، قیطریه، میرداماد و… .

فلنج توالت فرنگی چیست؟

فلنج یک نوع اتصال پیچ و مهره ای است که دارای سطی صاف می باشد. از مزیت های آن این است که قابل آب بندی است و همچنی در هنگام بروز مشکل، با بازکردن پیچ و مهره می توان دو قطعه مثل دو لوله فلزی را از هم جدا نمود بدون اینکه نیاز به برش کاری داشته باشد.

در واقع فلنج توالت فرنگی قطعه ای است که با یک واشر لاستیکی آب بندی می شود و در زیر توالت فرنگی قرار می گیرد و خروجی سنگ توالت فرنگی را به لوله فاضلاب وصل می کند.

فلنج توالت فرنگی رابطی است برای خروجی توالت فرنگی به لوله فاضلاب

این قطعه به دلیل اینکه در زیر توالت فرنگی نصب می شود قابل رویت نیست و برای تعویض آن باید سنگ توالت را از جای خود کاملا جابجا نمود.

زمان تعویض فلنج توالت فرنگی

اولین نکته در مورد تعویض فلنج توالت فرنگی این است که فلنج را باید در چه زمانی عوض کرد؟ زمانی که شما می بینید توالت فرنگی دچار نشتی شده و کف سرویس بهداشتی خیس شده است، یا بوی بدی از زیر توالت فرنگی متصاعد می شود، در صورتی که نشتی مربوط به شلنگ آب و… نباشد، متوجه می شوید که نشتی از فلنج توالت است و باید آن را عوض کنید.

مراحل تعویض فلنج توالت فرنگی

برای تعویض فلنج توالت فرنگی یا همان حلقه اتصال توالت فرنگی مراحل زیر را به همراه نکاتی که در پایان مطلب بیان شده است به دقت مطالعه نمایید.

  • مرحله اول: باید ابتدا توالت فرنگی را از جای خود جدا کنید. مراحل جدا کردن توالت فرنگی از کف زمین را می توانید اینجا بخوانید.
  • مرحله دوم: زمانی که توالت فرنگی را برداشتید موم درزگیر توالت فرنگی را از بدنه توالت جدا کنید و مقداری را هم روی فلنج باقی مانده است با کاردک یا تیغ بتراشید. بعد فلنج را با برس سیمی به طور کامل تمیز کنید.
  • مرحله سوم: باید مهره هایی که روی فلنج توالت فرنگی بسته شده است را با باز کنید و اگر این مهره ها به هیچ صورت باز نشدند باید با اره آهن‌بُر آن را ببرید.
برای بازکردن و تعویض فلنج توالت فرنگی باید پیچ های فلنج را باز کنید و اگر قابل بازکردن نبودند آنها را ببرید.
  • مرحله چهارم: فلنج توالت فرنگی را با همان اندازه قبلی تهیه کنید و بر سر لوله قرار دهید. دقت کنید که هنگام قرار دادن فلنج، اگر این قطعه مقداری از کف زمین پایین تر است می توانید با قرار دادن واشر بیشتر آن را بالا تر بیاورید.
  • مرحله پنجم: برای نصب نهایی فلنج، اول دور لوله را چسب بریزید و بعد لایه لاستیکی را به همراه پیچ ها بر روی چسب قرار دهید. توجه کنید که پیچ ها رو به بالا باشند و در نهایت دوباره روی واشر لاستیکی چسب ریخته و قطعه پلاستیکی را بر روی آن قرار دهید و مهره ها را سفت کنید.

نکاتی مهم در هنگام تعویض فلنج توالت فرنگی

برای گرفتن نتیجه بهتر است لازم است که در هنگام تعویض فلنج توالت فرنگی حتما به این نکات توجه کنید.

  • همیشه توالت فرنگی را بر روی فلنج نصب نمی کنند و برخی اوقات در هنگام نشتی از زیر توالت فرنگی فقط کافی است که موم زیرین توالت را عوض کنید و آن را بر روی لوله فاضلاب قرار دهید.
  • برای خرید فلنج توالت فرنگی یا موم توالت فرنگی حتما مدل قدیمی آن را داخل یک پلاستیک کنید و همراه خود داشته باشید یا اینکه اندازه دقیق آن را به دست بیاورید.
در هنگام تعویض فلنج توالت فرنگی اگر موم آن خراب شده است آن را حتما تعویض نمایید.
  • اگر فلنج توالت فرنگی شما کمی از سطح زمین فاصله دارد می توانید با قرار دادن یک واشر دیگر سطح فلنج را بالا بیاورید و یا اینکه از موم بزرگتری استفاده کنید.

برای دریافت خدمات رفع گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی در سراسر تهران، می توانید به آدرس barchasb.net مراجعه کنید و با لوله بازکن های مجرب و با تجربه تماس بگیرید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی