استفاده از توالت فرنگی | آموزش نشستن بر روی توالت فرنگی 🚽

استفاده از توالت فرنگی در گذشته در ایران مرسوم نبوده و اخیرا رایج شده است، لذا اولین باری که فرد می خواهد از توالت فرنگی استفاده کند، برایش مشکل است که چگونه طهارت بگیرد و یا اینکه اصلا چگونه بر روی توالت فرنگی بنشیند؟!

در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه صحیح استفاده از توالت فرنگی و نشستن بر روی آن را آموزش ببینید.

شاید نحوه استفاده از توالت فرنگی برای همه یک امر ساده نباشد!

البته راه هایی هم هست که بتوانید از همان توالت ایرانی به عنوان توالت نیمه فرنگی استفاده کنید. مثلا با قرار دادن توالت آسان نشین بر روی توالت ایرانی می توانید از توالت ایرانی به عنوان توالت فرنگی استفاده نمایید.

استفاده از توالت فرنگی و نشستن بر روی آن

اولین نکته ای که در نحوه استفاده از توالت فرنگی باید بدانید این است که از سنگ توالتی با ابعاد مناسب و استاندار استفاده کنید تا نشستن و بلند شدن شما آسان باشد و هم چنین مجبور نباشید که پای خود را خیلی از هم باز کنید.

برای شستن خود در استفاده از توالت فرنگی ابتدا باید توجه کنید که شیلنگ آب در کنارتان حتما باشد یا توالت فرنگی شما مجهز به بیده یا خودشور باشد، چرا که با آفتابه یا وسیله ای دیگر نمی شود طهارت گرفت.

اگر توالت فرنگی دچار گرفتگی شد و با یک بار سیفون کشیدن برطرف نشد، حتما با لوله بازکن های مجرب سایت برچسب در سراسر تهران مثل لوله بازکنی در منطقه یک یا منطقه محل سکونت خود تماس بگیرید و کار لوله بازکنی خود را به آنها بسپارید.

طریقه درست استفاده از توالت فرنگی

ابتدا باید شلوار خود را تا زانو پایین بدهید و بعد محل نشستن خود را با یک دستمال کاغذی تمیز کنید و همانطور که بیان کردیم پشت به فلاش تانک بر روی توالت بنشینید و کمی پاهای خود را از هم باز کنید.

بهتر است در هنگام استفاده از توالت فرنگی به صورت 90 درجه ننشینید و کمی خود را به سمت جلو خم کنید تا عمل تخلیه روده ها و دفع مزاج ساده تر انجام گیرد و روده ها بتوانند راحت تر خالی شوند.

زاویه نشستن، در نحوه استفاده از توالت فرنگی مهم است

سایت لوله بازکنی برچسب علاوه بر مقالات آموزشی می تواند به شهروندان تهران، خدمات لوله بازکنی فوری و شبانه روزی را هم ارائه دهد، به این صورت که در هر منطقه ای از تهران هستید، مثل نیاوران، کافی است که اسم منطقه خود را در سایت برچسب جستجو کنید تا نزدیکترین سرویس لوله بازکنی در نیاوران را به شما معرفی کنیم.

طهارت گرفتن در توالت فرنگی

مسئله طهارت گرفتن و نحوه شستن خود بعد از استفاده از توالت فرنگی، مهم ترین معضل افراد در هنگام استفاده از آن هاست.

برای طهارت گرفتن لازم است مقداری خود را از روی سنگ بلند و با عبور شلنگ از میان پاهای خود به سادگی و در حالتی که کمی خود را از روی سنگ بلند کردید و اصطلاحا نیم خیز شدید طهارت بگیرید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی