چاه بازکن دستی ساده ترین روش لوله بازکنی در منزل + نکات جالب!!

گرفتگی لوله فاضلاب، یکی از بزرگ ترین مشکلات هر خانه ای است و به دلیل بوی نا مطبوعی که ایجاد می کند، بهتر است هر چه سریع تر برطرف شود. برای رفع این مشکل، راه و روش های ساده و دشوار بسیار زیادی وجود دارد؛ یکی از ساده ترین و به صرفه ترین آن ها، لوله بازکنی با چاه بازکن دستی یا تلمبه چاه بازکن می باشد که در این مقاله سعی در معرفی و آموزش آن داریم.

قبل از توضیح بازکردن لوله با چاه بازکن دستی  بهتر است بدانید که تلمبه چاه بازکن یا چاه بازکن دستی برای بازکردن گرفتگی های شدید مثل گرفتگی لوله با سیمان مناسب نیست. برای بازکردن گرفتگی لوله با سیمان بهتراست مقاله گرفتگی لوله با مصالح ساختمانی را مطالعه نمایید.

یکی از مهم ترین علائم گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی، روشویی و چاه حمام یا توالت، دیر تخلیه شدن یا تخلیه نشدن آب است و در کنار آن بوی زننده ای است که در فضای خانه می پیچد. برای پیشگیری باید از ورود اشیای خارجی به داخل چاه جلوگیری کنیم. در مواردی که گرفتگی اتفاق افتاد و به دنبال روشی ساده، ارزان و بدون نیاز به کم ترین تجهیزات بودید، بهترین گزینه برای باز کردن لوله، استفاده از چاه بازکن دستی یا تلمبه توالت می باشد.

کلیپ آموزشی باز کردن لوله با چاه بازکن دستی🎥

با ویدئوی آموزشی زیر در رابطه با نکات و توضیحاتی برای باز کردن گرفتگی با تلمبه چاه بازکن، همراه باشید.

تلمبه چاه باز کن دستی چیست؟

تلمبه چاه دستی با همان تلمبه چاه بازکن دستی، وسیله ای پلاستیکی با کارآیی ساده و راحت است که در تمام خانه ها پیدا می شود و از قدیمی ترین ابزار برای رفع گرفتگی چاه ها به شمار می رود. اجزای تشکیل دهنده تلمبه چاه بازکن، شامل یک کاسه پلاستیکی و یک دسته متصل به آن می شود.

چاه بازکن دستی بهترین و ساده ترین روش برای لوله بازکنی در منزل است

آموزش باز کردن لوله با چاه بازکن دستی

استفاده از تلمبه توالت یا سینک و…، یکی از ساده ترین روش های لوله بازکنی در منزل است. به کمک آموزش ساده زیر و رعایت نکات ذکر شده، به راحتی و بدون نیاز به لوله بازکن ها می توانید خودتان در منزل، گرفتگی ها را رفع کنید.

برای باز کردن لوله با چاه بازکن دستی یا تلمبه چاه بازکن ابتدا کاسه پلاستیکی را بر روی دهانه لوله یا چاه قرار دهید به طوری که راه خروج هوا بسته شود؛ سپس دسته تلمبه چاه بازکن را چندین بار به سمت بالا و پایین فشار و حرکت دهید. بر اثر این فشار، جریان هوای درون پمپ تلمبه چاه بازکن به داخل لوله رفته و مواد اضافی را به حرکت در می آورد. پس از انجام کار با باز کردن آب داغ می توانید چربی های جمع شده در دیواره لوله را نیز از بین ببرید.

جهت عملکرد بهتر در بازکردن لوله با چاه بازکن دستی، خوب است که مقداری پارافین دور لبه ی کاسه پلاستیکی تلمبه توالت یا سینک و… بمالید و کمی آب روی محل لوله فاضلاب بریزید؛ با این کار میزان چسبندگی لوله بازکن پلاستیکی یا لاستیکی بیشتر می شود.
دقت داشته باشید؛ دهانه کاسه پلاستیکی تلمبه چاه دستی کاملا بر روی دهانه لوله قرار گرفته باشد تا در طی کار با تلمبه چاه دستی هوا به زیر پمپ نفوذ نکند. همچنین از لوله باز کن دستی پس از استفاده از محلول های شیمیایی، مخصوصا زمانی که مواد هنوز در لوله هستند، نباید استفاده کنید. به کمک آموزش های داده شده به راحتی می توانید مشکل را رفع کنید؛ اما در صورتی که گرفتگی برطرف نشد، می توانید با مراجعه به صفحه لوله بازکنی در دیباجی، از خدمات سایت برچسب استفاده کنید.

نحوه کار کردن با چاه بازکن دستی

باز کردن لوله با چاه بازکن دستی در چه موقعیت هایی کاربرد دارد؟

بازکردن لوله با تلمبه دستی در انواع گرفتگی های رایج در خانه از جمله گرفتگی مربوط به سینک ظرفشویی، روشویی، حمام و سرویس بهداشتی کاربردی است؛ به شرطی که گرفتگی از نوع سطحی باشد. در این بخش، توجه شما را به دو مورد از کاربرد لوله بازکن دستی که به اختصار توضیح داده شده، جلب می کنیم.

باز کردن لوله وان حمام با تلمبه چاه باز کن

برای باز کردن گرفتگی لوله وان حمام با چاه بازکن، ابتدا باید درب روی حفره را برداشته؛ سپس دو پیچ را باز کنید و رابطی را که متصل به به حفره است، به سمت بالا کشیده و باز کنید (اگر به پایین آن مو آویزان شده باشد باید آن را بردارید). پس از آنکه درب را برداشتید، دهانه کاسه پلاستیکی لوله باز کن را بر رو آن منطبق کنید و با فشار و بالا و پایین کردن تلنبه، لوله را باز کنید.

باز کردن چاه توالت با تلمبه لوله باز کن

برای باز کردن گرفتگی کاسه توالت باید از یک تلمبه چاه بازکن دستی فاضلاب خوب، با کیفیت، بزرگ و سنگین (به شکل توپی) استفاده کنید؛ به طوری که کاسه پلاستکی تلنبه، کاملا بر کاسه توالت منطبق باشد تا تمام فشار تلمبه چاه باز کن به داخل چاه و گرفتگی های آن وارد شود و چاه باز شود. نکته مهم در باز کردن کاسه توالت با تلمبه دستی، استفاده از یک لوله باز کن دستی با کیفیت است زیرا تمام عملیات رفع گرفتگی بستگی به کیفیت تلنبه دارد.

باز کردن لوله با چاه بازکن دستی یا همان تلمبه چاه باز کن که در سری آنها از توپ لوله بازکنی استفاده شده است نتیجه بهتری دارد.

لوله باز کن دستی وسیله ای بی خطر و به آسانی قابل دسترس می باشد، به همین علت باز کردن لوله با چاه بازکن دستی به عنوان اولین گزینه پیشنهاد می شود. در صورتی که گرفتگی رفع نشد می توانید از سایر روش ها و تجهیزات لوله باز کنی استفاده کنید که در همین راستا سایت برچسب این امکان را فراهم کرده تا تنها با کلیک بر روی لینک سایت برچسب، از خدمات لوله بازکنی آن ها استفاده کنید و در سریع ترین زمان، با کمترین هزینه و استفاده از لوله بازکن های ماهر سایت برچسب در سراسر تهران گرفتگی لوله های منزل خود را برطرف کنید.

استفاده های دیگر از چاه بازکن دستی

البته امروزه استفاده از تلمبه چاه باز کن فقط باز کردن لوله های گرفته شده اختصاص ندارد و افراد حتی در مواردی صاف کاری ماشین خود را هم با چاه بازکن دستی قوی انجام می دهند به اینصورت که از مکش تلمبه چاه باز کن استفاده کرده و سطحی که تو رفتگی دارد را به بالا می کشند.

در کل باید بدانید که چاه بازکن دستی با ایجاد تراکم هوا و مکش می تواند اشیائی که باعث مسدود شدن لوله فاضلاب شده اند را به جلو حرکت دهد یا حتی از چاه بیرون بکشد، و حال در روش صاف کاری اتومبیل با تلمبه چاه بازکن دستی ابتدا سطحی که تو رفتگی دارد مقداری آب جوش بریزید و بعد تملبه را به آن بچسبانید و خیلی آرام آن را بالا بکشید تا با ایجاد مکش تملبه بدنه اتومبیل شما بالا بیاید.
از این روش برای صاف کردن سپرهای فایبرگلس هم می شود استفاده کرد.

جمع بندی:

باز کردن لوله با چاه بازکن دستی چگونه انجام می شود؟

با بالا و پایین کردن دسته تلمبه و اعمال فشار به لوله، جریان هوای درون تلمبه وارد لوله شده و راه آن را باز میکند.

در چه مواقعی بهتر است از تلمبه دستی استفاده کنیم؟

کاربرد چاه بازکن دستی بیشتر در باز کردن گرفتگی های سطحی سینک ظرفشویی و روشویی، وان حمام و چاه توالت می باشد.

روش لوله بازکنی با تلمبه چه مزیتی بر دیگر روش های لوله بازکنی دارد؟

چاه بازکن دستی وسیله ای ارزان و سبک است که در هر خانه ای پیدا می شود و همچنین وسیله ای مناسب و بی خطر برای لوله بازکنی می باشد.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی