ساده ترین روش برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب + کلیپ آموزشی

خروج آب و نشتی لوله فاضلاب در ساختمان مشکلی مصیبت بار است که هم کثیفی را وارد خانه یا ساختمان می کند و هم به تاسیسات و بنای ساختمان صدمه وارد می کند بنابراین حتما باید برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب کاری کنیم.
نشت لوله فاضلاب که در سقف و کف واحدهای یک آپارتمان قرار گفته باعث نفوذ فاضلاب به طبقات زیرین و تخریب بنای سقف و ریزش آن می شود.
گرفتن نشتی لوله فاضلاب گاهی با کندن کف سرویس بهداشتی امکان پذیر است و گاه می توان با اقداماتی معمولی نسبت به گرفتن نشتی لوله فاضلاب اقدام کرد.

قبل از بیان ساده ترین روش برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب بهتر است بدانید که در صورت گرفتگی لوله های فاضلاب منزلتان حتما با سایت برچسب تماس بگرید چرا که خدمات لوله بازکنی برچسب در سراسر تهران به صورت شبانه روزی با بهترین دستگاه ها آماده به کار هستند.

کلیپ آموزشی گرفتن نشتی لوله فاضلاب را از دست ندهید! 🎥

برای آشنایی و درک بهتر موضوع گرفتن نشتی لوله فاضلاب، پیشنهاد می کنیم ابتدا فیلم آموزشی زیر را ببینید.

قدم اول گرفتن نشتی لوله فاضلاب تشخیص محل نشتی است.

دو مشکل بزرگ نم زدگی و نشت لوله فاضلاب و پر شدن چاه فاضلاب توالت می تواند باعث کثیفی و اختلال در روند زندگی معمولی شما در منزل شود .
گاه ممکن است علت نم زدگی سقف نشت لوله فاضلاب نباشد بلکه مشکل از لوله های آب منزل باشد. لذا برای تشخیص نم زدگی و گرفتن نشتی لوله فاضلاب توالت یا مکان های دیگر بهترین راه این است که محل نم زدگی را با محل لوله کشی فاضلاب ساختمان در طبقه فوقانی تطبیق دهیم.

اگراز نظر مکانی مطابق با سرویس بهداشتی و حمام یا راه فاضلاب توالت بود باید شیر آب ورودی به فاضلاب در طبقه بالا را باز کنند و بعد به دقت محل نم زدگی را تماشا کرد.
در صورتی که آب از این محل چکه کرد مشخص می شود که نم زدگی به خاطر نشت لوله فاضلاب طبقه بالا می باشد.
یادتان باشد اولین قدم گرفتن نشتی لوله فاضلاب این است که شما حتما با انواع لوله های فاضلاب آشنا شوید و برای آشنایی با انواع لوله های فاضلاب می توانید با کلیک کردن اینجا و مطالعه مقاله مربوط به آن اطلاعات لازم را کسب کنید. هرچند که امروزه بیشتر لوله های فاضلاب منازل از جنس pvc می باشد.

برای رفع نشتی لوله فاضلاب باید ابتدا محل آن را تشخیص داد.

اگر محل نم زدگی در هنگام باز گذاشتن آب در لوله فاضلاب چکه نکرد به این معناست که نشت آب از جای دیگری غیر از لوله کشی فاضلاب اتفاق می افتد. در این حالت با رجوع به لوله کش متخصص باید لوله های آب را چک کنید تا محل نشت را پیدا کنید و برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب اقدام کنید.

انواع نشت لوله فاضلاب

نشتی لوله فاضلاب دو حالت دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم:

  • نشتی در اثر باز یا خراب شدن اتصالات لوله کشی فاضلاب: گاه ممکن است در اثر مناسب نبودن اتصالات یا چسب به کار رفته برای چسباندن اتصالات، درزی در محل اتصلات ایجاد شود و باعث نشت لوله فاضلاب شود.
  • نشتی در اثر شکستگی و سوراخ شدن لوله کشی فاضلاب. گاه ممکن است در اثر فرسودگی لوله فاضلاب سوراخی ایجاد شود و نشتی آب از همان سوراخ باشد.

شما برای یافتن محل نشت می توانید از خدمات لوله بازکنی در ونک ، پاسداران، مولوی و دیگر خیابان های تهران استفاده کنید.

حال اگر نشت لوله فاضلاب ناشی از شکستن لوله فاضلاب باشد به اگر شکستگی خیلی بزرگ باشد برای گرفتن نشتی نیازمند برش و تعویض آن بخش از لوله هستید.
ولی اگر این مشکل آن قدر هم وخیم نباشد می توانید با راهکارهایی که گفته می شود در گرفتن نشتی لوله فاضلاب موفق شوید، مثل استفاده از چسب رفع نشتی لوله فاضلاب.

رفع نشتی لوله فاضلاب با چسب مخصوص نشتی

گرفتن نشتی لوله فاضلاب با چسب برای زمانی است که سوراخ یا درز کوچکی به وجود می آید

اگر درز لوله فاضلاب آن قدر بزرگ نباشد که نیازمند بریدن لوله و نصب جایگزین باشید، در این صورت برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب از چسب مخصوص نشتی فاضلاب استفاده کنید.
برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب در این حالت ابتدا باید محل نشت را پیدا کنید و سپس دور آن را خالی کرده روی سوراخ یا درز لوله فاضلاب چسب مخصوص نشتی فاضلاب را بریزید و صبر کنید تا خشک شود.

این چسبها با چسب آب بندی لوله فاضلاب متفاوت است. البته برخی از چسب های آب بندی لوله فاضلاب قابلیت نشتی گیری لوله فاضلاب را دارند.

بعد از آماده کردن سطح کار برای چسب زدن و خالی کردن دور لوله، نوار فایبرگلاس را (که بهتر است قبل از آن در آب گرم خوابانده شده باشد) دور محل چسب کاری کردده بر روی لوله سفت و محکم بپیچانید.
بین 30 دقیقه تا یک ساعت صبر می کنید و بعد با ریختن آب در مسیر فاضلاب آن را چک می کنید تامطمئن شویم نشت لوله فاضلاب گرفته شده است. این روش ساده ترین روش گرفتن نشتی لوله فاضلاب است که ما به شما توصیه می کنیم.

شما میتوانید برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب از چسب مخصوص آن استفاده کنید. که د ر این تصویر زیر چسب را هم برای بهتر متوجه شدن موضوع به شما نشان دادیم

البته حتما به شما توصیه میشود برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب ازچسب مخصوص نشتی لوله فاضلاب استفاده کنید چرا که ممکن است دیگر چسب ها که مخصوص این کار نیستند باعث خورده شدن لوله و بیشتر شدن نشتی شوند.


جمع بندی:

چرا نشتی لوله فاضلاب اتفاق می افتد؟

نشتی فاضلاب یا در اثر خراب شدن اتصالات لوله کشی است و یا در اثر شکستگی و سوراخ شدن لوله کشی فاضلاب اتفاق می افتد.

بهترین و ساده ترین راه برای گرفتن نشتی لوله فاضلاب چیست؟

اگر نشت لوله فاضلاب ناشی از شکستن لوله فاضلاب باشد و شکستگی خیلی بزرگ نباشد می توانید از چسب مخصوص نشتی برای رفع نشتی استفاده کنید که راه بسیار ساده ای می باشد.

چگونه محل نشتی لوله فاضلاب را تشخیص دهیم؟

بهترین راه این است که محل نم زدگی را با محل لوله کشی فاضلاب ساختمان در طبقه فوقانی تطبیق دهیم.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی