درمان مسمومیت با لوله بازکن های شیمیایی + کلیپ آموزشی

مسمومیت با لوله بازکن های شیمیایی، چه انواع جامد و چه انواع مایع آن ها، یکی از  خطرات اسید لوله بازکن در استفاده و نگهداری از این مواد اسیدی می باشد.

لذا برای اینکه در منزل دچار مسمومیت با با لوله بازکن های شیمیایی نشوید می توانید به سایت برچسب مراجعه کنید وا زخدمات لوله بازکنی برچسب در سراسر تهران به صورت شبانه روزی استفاده کنید. شما با کلیک بر روی لینک www.barchasb.net می توانید در هر کجای تهران هستید بهترین لوله بازکن ها در نزدیک منزل خود مشاهده کنید و فقط با یک تماس آنها را به کار دعوت نمایید.

ویدئوی درمان مسمومیت با لوله بازکن های اسیدی را ببینید! 🎥

پیش از پرداختن به مقاله درمان مسمومیت با لوله بازکن و خطرات اسید لوله بازکن، پیشنهاد می کنیم فیلم آموزشی زیر را که حاوی نکات مهم و قابل توجهی درباره مسمویت با لوله بازکن ها می باشد، از دست ندهید.

مسمومیت با لوله بازکن های شیمیایی چگونه اتفاق می افتد؟

بر اساس آمار بدست آمده، بیشتر قربانیان مسمومیت با لوله بازکن های محلولی و پودری، کودکان زیر پنج سال می باشند. کودکان قدرت تشخیص بالایی ندارند و ممکن است به دلیل شباهت بسیار زیاد رنگ و بسته بندی این مواد با بسته بندی آبمیوه ها، آن ها را به یک باره سر بکشند و دچار سوختگی ها و مسومیت های مرگباری شوند!همین خطرات اسید لوله بازکن باعث شده که ما درمان مسمومیت با لوله بازکن را برای شما شرح دهیم.

نگهداری اسید های چاه بازکن در معرض دید کودکان بسیار پر خطر و ریسکی می باشد؛ چرا که بسته بندی مایعات لوله بازکنی عموما جذاب و خوش رنگ است و توجه کودکان را به خود جلب می کند. خوش بختانه امروزه شرکت های مختلف تولید کننده، این محصولات را با بسته بندی های ایمن و خاصی ارائه می دهند که کودکان به راحتی قادر نخواهند بود درب آن ها را باز کنند و در نتیجه آمار آسیب های ناشی از بکارگیری اسید های چاه بازکن از جمله سوختگی با محلول لوله بازکنی، مشکلات تنفسی و مسمومیت با اسید لوله بازکنی را به حداقل رسانده اند.

مسمومیت با لوله بازکن شیمیایی
کودکان قربانیان اصلی مسمومیت با محلول لوله بازکنی

خطرات اسید لوله بازکنی و عوارض آن

محلول های لوله بازکنی خاصیت قلیایی بسیار شدیدی دارند و به گفته پزشکان خوردن مواد قلیایی، به مراتب بیشتر از مواد اسیدی آسیب زا است و به مراتب خطرات اسید لوله بازکن کمتر می تواند باشد. سوراخ شدن مری، التهاب عفونی میان سینه، سوختگی عمیق مری و معده از عوارض مسمومیت و خطرات لوله باز کن های شیمیایی می باشد. که در برخی از موارد شدیدتر حتی ممکن است منجر به مرگ شوند و حتی بدتر اینکه درمان مسمومیت با لوله بازکن دراین مواقع اثری نخواهد داشت؛ چرا که اثر اسید های لوله بازکنی در قفسه سینه یا معده، باعث پارگی نای و مرگ افراد می شود. 

توصیه شده است که خانواده ها یا مایعات لوله بازکنی را نخرند یا تمام آن را به یک بار مصرف کنند و با به کارگیری راه های ایمن تر باز کردن چاه، از مسمومیت با لوله بازکن های اسیدی پیشگیری کنند و از خطرات لوله بازکن ها هر طور شده جلوگیری کنند.
البته اگر مایل هستید از محلول لوله بازکنی استفاده کنید بهتر است از محلول لوله بازکنی صاف استفاده نمایید چرا که هم ترکیباتی دارد که موجب حفظ لوله ها می شود و هم به صورت کامل می تواند لوله ها را بازکند با تاثیر گذاری زیاد. هرچند که خطرات اسید لوله بازکن صاف هم می تواند شما را تهدید کند، پس در هنگام استفاده کاملا مراقب باشید.

در هنگام بروز مسمومیت چه باید بکنیم؟

اگر شما یا یکی از اعضای خانوادتان دچار مسمومیت با لوله بازکن ها شدید، در مرحله اول درمان مسمومیت با لوله بازکن بهتر است آرامش و خونسردی خود را حفظ کرده، سپس فورا اورژانس را خبر کنید و تا زمان رسیدن اورژانس، دهان فرد مسموم شده را با آب سرد شستشو دهید.

  • در روشهای درمان مسومیت با لوله بازکن هرگز فرد مسموم شده را وادار به استفراغ نکنید؛ این کار باعث تشدید سوختگی خواهد شد!
  • از خوراندن مواد خنثی کننده به فرد مسموم خودداری کنید.
  • از روشهای غیر اصولی برای درمان مسمومیت با لوله بازکن خود داری کنید. 

پزشکان و متخصصان در درمان مسمومیت با لوله بازکن اسیدی، ابتدا با انجام آندوسکوپی، میزان سوختگی را مشخص می کنند و اگر سوختگی شدید باشد، آن هارا جراحی می کنند.

عوارض مسمومیت با لوله بازکن ها
سوختگی مری و نای از عوارض مسمومیت با لوله بازکن های شیمیایی می باشد.

بهترین راه پیشگیری و درمان مسمومیت با لوله بازکن شیمیایی، ابتدا آگاهی دادن به کودکان و هشدار و توصیه به آن ها  جهت نخوردن به علت خطرات اسید لوله بازکن و دست نزدن به این محلول های اسیدی است و در مرحله بعد باید آنها به صورت کامل از دسترس کودکان دور نگه داشت.

آمار و تحقیقات به عمل آمده، نشان می دهد که ماهانه یک یا دو مورد مسمومیت با لوله بازکن ها، بر اثر خوردن آن ها توسط کودکان اتفاق می افتد. این آمار در شهر تهران بیشتر است. اما نگران گرفتگی لوله های منزل خود نباشید! سایت برچسب برای ساکنان محترم شهر تهران این امکان را فراهم کرده تا تنها با جست و جوی محدوده مورد نظر خود، مثلا لوله بازکنی در پونک، از خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی ما استفاده کنند.

عواقب مسمومیت با لوله بازکن
مسمویت با لوله بازکن متاسفانه سالانه جان چندین کودک را می گیرد.

در کل استفاده از محلول های لوله بازکنی را به صورت زیاد اصلا توصیه نمی کنیم، چراکه علاوه بر خطرات اسید لوله بازکن مثل مسمومیت با این محلول ها و طی کردن راه درمان مسمومیت با لوله بازکن، استفاده از محلول لوله بازکنی به صورت مداوم باعث پوسیدگی لوله های فاضلاب می شود، لذا بهتر است از دیگر راه های لوله بازکنی در منزل برای باز کردن لوله فاضلاب منزل استفاده کنید که ما در سایت برچسب راه کارهای لوله بازکنی در منزل را بررسی کردیم و برای شما عزیزان شرح دادیم.

جمع بندی:

مسمومیت با اسید لوله بازکن شیمیایی چگونه اتفاق می افتد؟

خوردن محلول، رایج ترین علت مسمومیت است. استنشاق محلول های لوله بازکنی شیمیایی هم باعث صدمه به ریه ها می شود.

عوارض مسمومیت با محلول لوله بازکنی چیست؟

سوراخ شدن مری و معده و التهاب عفونی میان سینه رایج ترین عوارض هستند و در موارد حاد حتی می تواند منجر به مرگ شود.

در هنگام بروز مسمویت چه باید بکنیم؟

هرگز فرد مسموم شده را وادار به استفراغ نکنید، از خوراندن مواد خنثی کننده به فرد مسموم خودداری کنید. فورا به پزشک مراجعه کنید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

مطلب بعدی:

مطلب قبلی: