3 روش آسان برای ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی

امروزه اکثر خانه ها از سرویس توالت فرنگی استفاده می کنند و برای اکثر خانم های خانه دار مسئله تمیز کردن و ضدعفونی توالت فرنگی، مسئله‌ای مهم و دغدغه روزانه آنها می باشد. ما در این مقاله می خواهیم نحوه ضدعفونی کردن توالت فرنگی و سرویس بهداشتی را توضیح دهیم و با ارائه راهکارهایی سریع و آسان در این زمینه شما را راهنمایی کنیم.

فیلم آموزشی روش های ضدعفونی توالت فرنگی ها 🎥

در کلیپ آموزشی زیر، به طور خلاصه و مفید می توانید روش های ضدعفونی کننده سرویس بهداشتی ها را مشاهرده کرده و آموزش ببینید

روش هایی برای ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی

معمولاً برای این کار راه های زیادی وجود دارد و هر کس متناسب با وسایل موجود در خانه، به نحوی ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی را انجام می دهد.

برای ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی راه های متفاوتی وجود دارد.

امروزه با وجود بیماری جدید کرونا، ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی اهمیت زیادی پیدا کرده است. بعضی از راه کارهای ضدعفونی کردن غیر اصولی است و اصلا نتیجه بخش می باشد و در صورت خودسرانه عمل کردن هم ممکن است خطرات جبران ناپذیری همراه داشته باشند.

ما می‌خواهیم در این مقاله به شرح چند ترفند اصولی برای ضدعفونی کردن توالت فرنگی اشاره کنیم که عبارت اند از:

  1. استفاده از قرص های ضدعفونی کننده توالت فرنگی؛
  2. استفاده از مواد شوینده و سفید کننده؛
  3. استفاده از قرص ضد عفونی کننده خانگی.

” برای دریافت خدمات لوله بازکنی شبانه روزی در سراسر تهران و همچنین دریافت مشاوره جهت پیشگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب و آموزش راهکارهای برای لوله بازکنی، جرم گیری، مواد ضدعفونی کننده و…، می توانید به نشانی barchasb.net مراجعه کنید.”

ضدعفونی کاسه توالت فرنگی با قرص های مخصوص

امروزه قرص های ضدعفونی کننده بسیار زیادی در بازار وجود دارد که معروفترین آنها برند برف آلمانی می باشد.
این قرص‌ها وظیفه تمیز کردن و خوشبو کردن و ضدعفونی کردن کاسه توالت فرنگی را به عهده دارند. همچنین از این قرص ها می شود برای ضدعفونی کردن کاسه توالت ایرانی هم استفاده نمود. به این صورت که ابتدا بسته قرص را تهیه کرده و گوشه ای از توالت آویزان می‌کنیم بعد با هر بار کشیدن فلاش تانک مقداری آب روی این قرص‌ها ریخته شده و باعث تمیز شدن، خوشبو شدن و ضدعفونی توالت فرنگی یا ایرانی می‌شوند.

برای ضدعفونی توالت فرنگی با قرص های مخصوص فقط کافی است که این قرص ها را در لبه توالت نصب کنید.

از این روش برای کثیفی های زیاد از حد نمی‌شود استفاده کرد، مثلاً اگر چاه دستشویی بالا زده برای تمیز کردن آن بعد از رفع گرفتگی چاه توالت، نمی شود همان ابتدا از قرص ها برای ضدعفونی توالت فرنگی استفاده کرد و تنها می‌توان در انتهای شستشو و تمیز شدن توالت از این قرص‌ها استفاده نمود.

استفاده از مواد شوینده و سفید کننده

مواد سفید کننده مانند وایتکس، تیرک و… می‌توانند در سفید کردن و ضدعفونی کردن توالت فرنگی و سرویس بهداشتی کمک شایانی داشته باشند اما باید بدانید که بخارات ناشی از وایتکس و تیرک ممکن است برای افرادی که به این مواد آلرژی دارند بسیار خطرناک بوده و در هنگام ضدعفونی توالت فرنگی و ایرانی دچار مسمومیت تنفسی شوند.
همچنین افرادی که از این سفید کننده ها استفاده می کند حتماً باید مراقب باشند که این این مواد به پوستشان اصابت نکند چرا که موجب سوختگی پوست آنها می‌شود.

یک راه معمول و متداول برای ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی استفاده از محلول های سفید کننده و شوینده است.

در صورت مواجه با گرفتگی توالت فرنگی یا ایرانی بهتر است فورا برای رفع آن اقدام کنید. سریع ترین راه برای این کار درخواست خدمات لوله بازکنی سریع و ارزان برچسب در سراسر تهران می باشد. در هر منطقه ای از تهران که باشید تنها با یک کلیک می توانید خدمات لوله بازکنی شمال تهران، جنوب، شرق، غرب یا دیگر مناطق تهران را سفارش دهید.

استفاده از قرص ضد عفونی کننده خانگی برای ضدعفونی توالت فرنگی

برای ضدعفونی توالت فرنگی و سرویس بهداشتی لازم نیست قرص های ضدعفونی کننده را حتما از بازار تهیه کنید؛ بلکه شما می توانید با راهکارهای خانگی و مواد کم خطر خودتان قرص ضدعفونی کننده توالت فرنگی را بسازید و از آن استفاده نمایید. برای اینکار از ترکیبات متفاوتی استفاده می‌شود که ما به یکی از ترکیبات قوی و مهم آن اشاره می کنیم.

شما خودتان میتوانید قرص ضدعفونی توالت فرنگی را در منزل بسازید .

برای ساخت این قرص به مواد زیر نیاز داریم:

  • جوش شیرین یک فنجان
  • اسید سیتریک یا همان جوهر لیمو یک چهارم فنجان
  • صابون کاستر یا ۱ قاشق غذاخوری.
  • قالب سیلیکونی یا قالب یخ برای شکل دهی قرص ها

برای تهیه این قرص جهت ضدعفونی توالت فرنگی، تمام مواد را داخل کاسه ریخته و از آن‌ها خمیری یکدست می سازیم. بعد خمیر را وارد قالب سیلیکونی یا قالب یخ کرده و با دست آن را فشرده می کنیم و کمی زمان می دهیم تا این مواد به یکدیگر بچسبند، بطوریکه کاملا از از قالب صحیح و سالم جدا شوند. در این مرحله قرص های شما برای ضدعفونی کردن توالت فرنگی یا ایرانی آماده است.

حال برای ضدعفونی توالت فرنگی کافی است یکی از این قرص‌ها را داخل توالت فرنگی یا توالت ایرانی بیندازید و مدتی صبر کنید تا این محلول به گاز تبدیل شده و کار خود را انجام دهد. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه محل را به خوبی فرچه کشیده و در نهایت آبکشی نمایید.

نکته! در صورت تمایل برای آموزش نکات و اصول جرم گیری توالت های ایرانی و فرنگی، اینجا کلیک کنید.

جمع بندی:

عملکرد قرص های ضدعفونی کننده سرویس بهداشتی چگونه است؟

این قرص‌ها وظیفه تمیز کردن و خوشبو کردن و ضدعفونی کردن کاسه توالت فرنگی را به عهده دارند. همچنین از این قرص ها می شود برای ضدعفونی کردن کاسه توالت ایرانی هم استفاده نمود.

استفاده از مواد شوینده برای ضدعفونی بهتر است یا استفاده از روش های دیگر؟

استفاده از مواد شوینده می تواند کمک شایانی داشته باشند اما باید بدانید که بخارات ناشی از وایتکس و تیرک ممکن است برای افرادی که به این مواد آلرژی دارند بسیار خطرناک بوده و در هنگام ضدعفونی توالت فرنگی و ایرانی دچار مسمومیت تنفسی شوند.

برای خرید قرص ضدعفونی کننده توالت فرنگی چه برندی را انتخاب کنیم؟

بهترین قرص ضدعفونی کننده برند برف آلمانی می باشد. همچنین قرص های مدل ناتار، نوالتی و… نیز با کیفیت هستند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی