رسوب زدایی چاه فاضلاب چرا باید انجام شود؟ (کلیپ آموزشی)

هنگامی که منزلی در شهر یا روستایی در حال ساخت است، یکی از ملزوماتی که برای ساخت آن در نظر می‌گیرند کندن چاه فاضلاب می باشد که همین چاه های فاضلاب از قدیم تا به حال موارد زیادی را در کنار خود به همراه دارد؛ مانند تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب و یا خالی کردن آن در هنگام پر شدن و گرفتگی چاه فاضلاب، ریزش چاه فاضلاب و… که باید در هنگام مواجهه با این مشکلات آنها را بر طرف کرد.
البته رسوب زدایی چاه فاضلاب مربوط به چاه های جذبی می باشد. اگر می خواهید در مورد چاه های جذبی و نحوه کار آنها واطاعاتی از قبیل داشته باشید بهترین راه مراجعه به مقاله حفر چاه جذبی در سایت برچسب می باشد.

کلیپ آموزشی تهیه شده در رابطه با رسوب زدایی چاه فاضلاب را از دست ندهید! 🎥

با مشاهده ویدئوی زیر، اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه تراش و روسوب زدایی چاه فاضلاب، به صورت مختصر اما مفید، کسب خواهید کرد.

تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب به چه علت انجام می شود؟

تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب، معمولا در چاه های قدیمی که ظرفیت آنها پر شده و فضولات و رسوبات و یا حتی ریشه درختان و گیاهان به بدنه آن چسبیده و سفت شده اند صورت می‌گیرد که هر چه زودتر باید نسبت به تمیز کردن آنها اقدام کنیم چراکه باعث بالازدن چاه فاضلاب می شود.

همین چسبیدگی رسوبات و فضولات به بدنه چاه باعث می‌شود که جذب چاه کم شود و یا اینکه چاه فاضلاب اصلا دیگر جذب نداشته باشد و و نیاز به تراشیدن یا رسوب زدایی چاه فاضلاب داشته باشیم.
البته باید دقت شود که حین کار و رسوب زدایی چاه فاضلاب اگر چاه فاضلاب نیاز به ترمیم و بازسازی داشت حتما این کار را انجام دهید. ما در سایت برچسب نکات خوبی را د رمورد نحوه ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب بیان کردیم که میتوانید با کلیک کردن در اینجا به مقاله ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب مراجعه کنید.

با رسوب زدایی چاه فاضلاب می توان آن را دوباره احیا کرد.

زمان مناسب برای رسوب زدایی چاه فاضلاب

همانطور که بیان شد تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب در چاه های قدیمی که پر شده اند لازم می آید، ولی اگر در منزلی هستید که چاه فاضلاب آن زود به زود پر می‌شود حتما بعد از خالی کردن چاه فاضلاب با متخصص این کار تماس بگیرید تا برای رسوب زدایی چاه فاضلاب منزل شما اقدامات لازم را انجام دهند.

برای تماس با متخصص این کار می توانید به سایت های خدماتی مراجعه کنید و با متخصص آنها تماس بگیرید و یا حتی از خدمات دیگر آنها مثل لوله بازکنی و چاه بازکنی هم استفاده نمایید. در این زمینه سایت برچسب این امکان را فراهم کرده تا در هر کجای تهران که هستید، تنها با جست و جوی منطقه مورد نظر خود، مثلا لوله بازکنی در دیباجی، با متخصصان خبره تماس گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن از خدمات آن ها بهرمند شوید.

نحوه تراش چاه فاضلاب

اولین نکته در این باره که باید به آن دقت کرد این است که، تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب کاری نیست که شما در منزل بتوانید به تنهایی خودتان آن را انجام دهید و این کار نیاز به ابزار خاص و کامل و همچنین مهارت لازم در این باره را دارد.

تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب بعد از تخلیه کامل چاه فاضلاب صورت می‌گیرد، به این صورت که فردی با تجهیزات کامل و با استفاده از طنابی محکم داخل چاه شده و با استفاده از مته های مناسب این کار، تمام رسوبات و فضولات را از بدنه چاه جدا می کند و اگر ریشه درخت و گیاهی هم به داخل چاه نفوذ کرده باشد آن را قطع می کنند که این امر در آینده موجب گرفتگی لوله فاضلاب نشود.

در مرحله نهایی تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب با استفاده از لجن کش یا همان کف کش ها فضولات و رسوباتی که به بدنه چاه چسبیده را بیرون می کشند.

برای رسوب زدایی چاه فاضلاب ابزار و مهارت خاص خود را میخواهد و این کار را نمیشود خود فرد به تنهایی در منزل انجام دهد.

مزایای تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب

معمولا افراد بعد از تماس با لوله بازکنی و یا چاه بازکنی ماهر و با توجه به علائم دیگر متوجه پر شدن چاه منزل خود می شوند، در این زمان اگر فضای وسیع تری در اختیار داشته باشند به جای تماس با تخلیه چاه و خالی کردن چاه قدیمی به فکر کندن چاه جدید در کنار چاه قدیمی می‌افتند.

تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب قدیمی منزل شما را بی نیاز از حفر چاه می کند، چرا که با رسوب زدایی، دوباره همان چاه فاضلاب قدیمی منزلتان قابلیت جذب کافی را پیدا کرده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

رسوب زدایی چاه فاضلاب باعث ایجاد قابلیت جذب بیشتر در چاه ها می شود و باعث دیر تر پر شدن چاه نیز می شود. همچنین دیگر ریشه گیاهان و درخت ها، لوله های منتهی به چاه را مسدود نمی‌کنند و طبیعتا دیگر لازم نیست برای باز کردن لوله منزلتان با لوله بازکنی های ماهر تماس حاصل نمایید.

اما در صورت هر گونه نیاز به رفع گرفتگی چاه های فاضلاب پر شده و باز کردن گرفتگی های سخت و شدید، میتوانید از خدمات لوله بازکنی سایت برچسب در تهران استفاده کنید. برای دست یابی به تیم لوله بازکن حرفه ای و متخصص سایت برچسب با سابقه کاری طولانی مدت، می توانید بعد از مراجعه به سایت barchasb.net فقط با یک تماس با لوله بازکن ماهر ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت خود را به منزل شما رسانده و مشکل را برطرف می کنند.

بهتر است بدانید که اگر چاه منزل شما فقط نیاز به تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب داشته باشد هزینه و زمان تراشیدن چاه فاضلاب به مراتب از حفر چاه جدید کمتر می‌باشد، که این خود، موضوع بسیار مهمی می باشد.

از طرفی هم باید دقت کند که رسوب زدایی چاه فاضلاب قدیمی باید با احتیاط کامل انجام شود و اگر چاه نیازه به دورچینی ا مرمت داشت حتما این مرمت صورت بگیرد، چرا که اگر چاه دچار ریزش شود می تواند خسارات زیادی را در بر داشته باشد.

جمع بندی:

انجام رسوب زدایی چاه فاضلاب چه الزامی دارد؟

چسبیدن رسوبات و فضولات به بدنه چاه، به مرور زمان باعث می‌شود که جذب چاه کم شود و یا اینکه چاه فاضلاب اصلا دیگر جذب نداشته باشد؛ در این هنگام چاه باید رسوب زدایی شود، در غیر این صورت کارآیی خود را از دست می دهد و مشکلات بزرگ تری را بوجود می آورد.

رسوب زدایی چاه فاضلاب هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

بهتر است چاه های فاضلاب، علی الخصوص چاه های قدیمی، ماهیانه مورد بررسی قرار گیرند و در صورت پر بودن، رسوب زدایی و تراش چاه بلافاصله انجام گیرد.

فایده رسوب زدایی چاه فاضلاب چیست؟

اگر چاه منزل شما فقط نیاز به تراش و رسوب زدایی چاه فاضلاب داشته باشد هزینه و زمان تراشیدن چاه فاضلاب به مراتب از حفر چاه جدید کمتر می‌باشد، که این خود، مزیت بسیار مهمی می باشد.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی