آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان از علل شایع گرفتگی لوله فاضلاب نیست ولی مسئله ایست که اگر اتفاق بیفتد به شدت می‌تواند صاحب منزل را در گیر این موضوع کند چرا که به این سادگی ها بر طرف نمی‌شود.
در مقابل دیگر گرفتگی ها مانند گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی را میتوان به راحتی در منزل با شیوه های لوله بازکنی در منزل برطرف کرد. برای آموزش رفع گرفتگی توالت با دستمال کاغذی میتوانید مقاله آن را مطالعه کنید و بدون هزینه ای مشکل گرفتگی لوله توالت فرنگی با دستمال کاغذی را برطرف کنید.

فیلم آموزشی رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را از دست ندهید! 🎥

با تماشای ویدئوی زیر، بصورت مختصر و مفید نکاتی را در رابطه با این موضوع به شما شرح خواهیم داد.

چگونگی گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

برای گرفتگی لوله فاضلاب علت های متعددی میتوان بیان کرد که یکی از این علت ها گرفتگی لوله فاضلاب با مصالح ساختمانی چون سیمان، گچ، قیر و… است این اتفاق معمولا در زمان باز سازی یا هنگام ساخت منزل در اثر بی احتیاطی می تواند رخ دهد.
به این صورت که مقداری از ملات سیمان یا هر ماده سفت شونده دیگر مثل گچ و … در هنگام ساخت منازل داخل لوله بشود و یا اینکه هنگام باز سازی مقداری از مصالح ساختمانی نظیر گچ یا سیمان سفید و… داخل لوله فاضلاب شده و به خوبی خارج نشده باشند، که همگی این ها باعث می‌شوند تا گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان یا دیگر مصالح ساختمانی رخ دهد .

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان امری شایع نیست ولی اگر اتفاق بیوفتند میتواند زمان و هزینه زیادی را در بر داشته باشد و اتفاقی درد سر ساز است.

برای آشنایی با علتهای گرفتگی لوله فاضلاب میتوانید به سایت برچسب مراجعه کنید و مقاله مربوط به علت گرفتگی لوله فاضلاب را مطالعه نمایید تا با این علت های آشنا شوید

زمانی که سیمان وارد لوله می‌شود، چکار باید کرد؟

همانطور که بیان شد برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان یا دیگر مصالح ساختمانی ، زمانی که سفت شده باشند، مقوله ای نیست که بتوانید خودتان آن را به سادگی در منزل انجام دهید بلکه باید به سایت های مربوط به لوله بازکنی مثل سایت برچسب رفته و با لوله بازکنی منطقه خودتان مثل خدمات لوله بازکنی در دیباجی یا جاهای دیگر تهران و یا هر شهرستانی که هستید تماس حاصل نمایید تا به سادگی مشکل شما را بطرف نمایند.

اگر هنوز سیمان در لوله فاضلاب منزلتان کاملا سفت نشده شما می‌توانید این گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را برطرف کنید.

راه کار برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان به این صورت است که برای این کار ابتدا با دست یا ابزارهایی که به لوله فاضلاب یا سنگ توالت آسیبی نمی‌رسانند، سیمان یا مصالحی را که داخل آن شده است را، خالی می‌کنید، بعد با ریختن آب جوش یا آب خیلی گرم می‌توانید باقی مانده اثراتی که ممکن است باقی مانده باشد را بطرف کنید.

لازم به ذکر است که در این موقع آب داغ را چند بار و به صورت زیاد بریزید تا زمانی که مطمئن شده باشید که لوله باز شده است و مصالحی داخل آن نمانده است.

هنگام گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان به این موارد توجه کنید

  • شما باید این توجه را بکنید که استفاده از اسید ها یا کلر ها فایده ای ندارند و هم چنین عمر مفید لوله فاضلاب های منزل شما را کاهش می‌دهند به این شکل که در اسید فقط می‌تواند روی سیمان را بخراشد و قابلیت این را ندارد که تا عمق سیمان نفوذ کرده و کاملا آن را منهدم و نابود کند لذا استفاده از آن در رفع گرفتگی لوله فاضلاب، کار اصولی نیست.
  • فنر لوله بازکنی برای رفع گرفتگی لوله با سیمان بسیار مناسب است، چون قابلیت ارتجاعی دارد و با استفاده از دستگاه لوله بازکنی و هم چنین سر مته مناسب آن باعث خرابی لوله نمی‌شوند و می‌توانند به راحتی گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را بر طرف کند، لذا استفاده از هر راه غیر معقولی در این باره باعث آسیب رساندن به زیر ساخت های ساختمان شما می‌شود و هزینه های زیادی را برای شما در بر دارد.
هنگام فنر زدن برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان حتما باید مراقب بود تا به زیرساختهای ساختمان آسیبی نرسد.
  • برای استفاده از دستگاه لوله بازکنی با فنر در مورد رفع گرفتگی لوله فاضلاب با مصالح ساختمانی نیاز به مهارت خاصی است و شما خود نمی‌توانید در منزل وبا یک فنر دستی و یا با استفاده از اقدامات لوله بازکنی خانگی این گرفتگی را بر طرف کنید، لذا لازم است که حتما به لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید. شما با مراجعه به لوله بازکنی برچسب می توانید خدمات تضمینی لوله بازکنی را در هر ساعت از شبانه روز در سراسر تهران دریافت کنید.
  • اگر می‌خواهید که از مشکل بزرگ گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان جلوگیری کنید، و در حال ساخت منزل و یا باز سازی آن هستید، می توانید به سادگی در ورودی لوله ها از کیسه گونی یا پلاستیک استفاده کنید و ورودی ها را بپوشانید تا هیچ نوع ماده و مصالحی وارد آن نشود.
جمع بندی:

آیا می توانیم برای رفع گرفتگی لوله با سیمان از محلول های اسیدی استفاده کنیم؟

اسید فقط می‌تواند روی سیمان را بخراشد و قابلیت این را ندارد که تا عمق سیمان نفوذ کرده و کاملا آن را منهدم و نابود کند لذا استفاده از آن در رفع گرفتگی لوله فاضلاب، کار اصولی نیست. همچنین عمر مفید لوله را هم کم میکند.

بهترین راه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب گرفته شده با سیمان چیست؟

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان یا مصالح ساختمانی از نوع گرفتگی های سخت و شدید می باشد. برای برطرف کردن آن تنها از ابزار و دستگاه های پیشرفته مثل دستگاه فنر زنی باید استفاده کرد. سایت لوله بازکنی برچسب به شما کمک می کند در هر ساعت از شبانه روز که به چنین مشکلی برخوردید نزدیک ترین لوله بازکن به خود را پیدا کنید.

چگونه به لوله بازکن های آنلاین اعتماد کنم و در این ایام کرونا درخواست لوله بازکنی بدهم؟

تمامی فنی کار های ما ملزم به رعایت کامل نکات ایمنی و بهداشتی هستند. استفاده از ماسک، دستکش یکبار مصرف، مواد ضد عفونی کننده جزو اصلی ترین قوانین کار ماست. علاوه بر این با مراجعه به سایت برچسب و مشاهده نظرات سایر مشتریان و کاربران ما می توانید در این مورد بهتر تصمیم گیری کنید.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی