تکنیک های تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی

تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی، مشکلات بسیار زیادی را می تواند حل کند. توالت فرنگی به علت سیستم پیچیده تری که دارد گاها دچار اشکلات زیادی می شود، مثل کاهش شدت فشار آب هنگام کشیدن سیفون یا فلاش تانک یا بوی نامطبوع داخل سیفون توالت فرنگی که همه این ها را می توان با شستن فلاش تانک برطرف کرد.

اگر می خواهید شستشوی داخل فلاش تانک توالت فرنگی را آموزش ببینید و از شر بوی نامطبوع یا کم فشار بودن شدت آب در توالت فرنگی راحت شوید می توانید تا آخر این مقاله با سایت برچسب همراه باشید.

همچنین بهتر است در هنگام تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی، راهکار تمیز کردن و ضدعفونی کردن توالت فرنگی را هم مطالعه نمایید تا به صورت یک دست کل توالت را به یکباره تمیز کرده باشید.

زمان مناسب تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی

تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی زمان مشخصی ندارد ولی در کل می توانید در مواقع زیر نسبت به تمیز کردن و شستن سیفون اقدام نمایید:

 1. هنگام کشیدن فلاش تانک بوی نامطبوعی از آب وارد شده به کاسه توالت فرنگی به مشام شما می رسد که بیشتر شبیه آب ساکن می ماند.
 2. هنگامی که احساس می کنید فشار آب در توالت فرنگی شما کم شده و هنگام کشیدن سیفون آب با فشار مناسبی نمی تواند توالت فرنگی را تمیز کرند.
 3. در بازدید از توالت فرنگی متوجه جرم و رسوب در درون فلاش تانک می شوید.
تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی را باید زمانی انجام داد که یا درون آن را جرم گرفته باشد و یا اینکه بخوبی کار نکند.

بعد از مشاهده نشانه های بالا باید نسبت به تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی و جرم گیری سیفون توالت فرنگی اقدامات لازم را انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است که به کلی توالت فرنگی شما فرسوده شود و هزینه زیادی بر روی دست شما قرار دهد.

اگر توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شدید شده است و با روشهای خانگی لوله بازکنی برطرف نمی شود، لوله بازکنی برچسب بهترین لوله بازکن ها را در تمام سطح شهر تهران به شما معرفی می کند. با جستجوی نام محل زندگی خود در سایت، می توانید با یک تماس بهترین لوله بازکن در نزدیکی خودتان را به کار دعوت کنید.

مراحل تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی

برای تمیز کردن فلاش تانک و از بین بردن بوی بد توالت، مراحل زیر را به دقت دنبال کنید و آنها را انجام دهید.

بستن شیر فلاش تانک و خالی کردن آب آن

اولین کار برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی این است که شیر ورودی آب به فلاش تانک را ببندید و حتما دقت کنید که شیر، محکم بسته شده و نشتی نمی دهد. در صورت داشتن نشتی شیر حتما واشر آن را تعویض نمایید.

بعد از بستن شیر فلاش تانک برای شستشوی سیفون، حتما یک بار به صورت کامل دکمه فلاش تانک را بکشید تا آب داخل آن کاملا خالی شود.

برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی نیاز است آب آن را خالی کنید.

شست و شوی داخل فلاش تانک توالت

در این بخش برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی، می توانید به دو روش عمل کنید که در زیر هر کدام جدا گانه آورده شده:

 • فلاش تانک شما زیاد کثیف نشده و املاح زیادی ندارد: در این صورت کار شما ساده است و می توانید با ریختن مقداری وایکتس یا ماده سفید کننده دیگر و مقداری آب سرد داخل سیفون، یک ساعتی صبر نمایید و بعد سیفون را خالی کنید.
  بعد با دستمال قدیمی یا مسواک بدون استفاده شروع به تمیز کردن بدنه فلاش تانک کنید.
 • فلاش تانک تا حد زیادی املاح گرفته است: در این صورت شما برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی، بعد از تخلیه کامل فلاش تانک ابتدا باید با سرکه سفید تقطیر شده فلاش تانک را پر کنید. بهتر است برای از بین بردن بوی بد توالت و حل شدن کامل کثیفی ها، شب تا صبح منتظر باشید تا کاملا سرکه سفید اثر بگذارد. بعد از حل کردن کثیفی ها می توانید فلاش تانک را بکشید تا سرکه ها خالی شوند.

فلاش تانک ها انواع مختلف با عملکردهای مختلفی دارند، در صورت تمایل به شناخت آن ها می توانید اینجا کلیک کنید.

برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی که درصد کثیفی آن زیاد کارهای زیادی می توانید انجام دهید.

شستن سیفون با آب گرم و در صورت لزوم تعمیر قطعات فرسوده

حال که تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی شما تمام شد، قبل از اینکه برای آخرین بار آن را با آب داغ بشویید بهتر است فلوتر توالت فرنگی یا دکمه ها و دیگر اجزای آن را بررسی کنید که خرابی نداشته باشند و در صورت داشتن خرابی آنها را تعمیر یا تعویض نمایید.

چند نکته هنگام تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی

 • حتما از دستکش و پیش بند برای تمیز کردن فلاش تانک استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان از وایتکس به مدت زیاد داخل مخزن فلاش تانک استفاده نکنید چرا که به بدنه آن آسیب می رساند.
وایتکس را به مدت زیاد برای تمیز کردن فلاش تانک داخل مخزن آن نگه ندارید.
 • برخی گرفتگی های توالت فرنگی هستند که با روشهای خانگی و حتی فنر لوله بازکن دستی هم از بین نمی روند، در این صورت مراجعه به لوله بازکنی برچسب می توانید کار شما را ساده تر کند. شما با مراجعه به صفحات لوله بازکنی ما در سراسر تهران مثل خدمات لوله بازکنی پونک، ونک، اختیاریه و… می توانید در کمترین زمان ممکن لوله بازکن نزدیک به خود را پیدا کنید.
 • از ابزار تیز و برنده برای تمیز کردن فلاش تانک توالت فرنگی استفاده نکنید چرا که ممکن است به فلوتر آن آسیب برسد.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی