4 دلیل عمده دستشویی کردن گربه خارج از خاک

دستشویی کردن گربه خارج از خاک، امری آزاردهنده برای صاحبان آن هاست و این مسئله مبنی بر بد آموزش دیدن گربه ها یا وجود نقصی نیست، بلکه صاحبان گربه باید از نیازشان آگاه باشند. برای پیشگیری از ادرار کردن گربه خارج از خاک باید به چند نکته توجه داشت، ضمن اینکه حتما می توان از یک دامپزشک برای رفع این مشکل کمک گرفت.

هیچ گربه ای بی دلیل در خارج از خاک خود دستشویی نمی کند. گاهی این مسئله می تواند ناشی از استرس یا شروع یک بیماری در گربه ها باشد. دفع ادرار ومدفوع در گربه می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در این مطلب، به چندین راهکار کاربردی برای جلوگیری از دستشویی نکردن گربه در خاک می پردازیم.

درسایت برچسب مطالب جالب دیگری را نیز مورد بررسی و تحقیق قرار داده ایم. مثل مطلب دستشویی رفتن فضانوردان و یا دستشویی های شیشه ای در ژاپن که برای مطالعه آنها کافی است به سایت لوله بازکنی برچسب مراجعه کنید.

دستشویی کردن گربه خارج از خاک به دلیل کثیف بودن ظرف خاک

یکی از دلایل دستشویی کردن گربه خارج از خاک می تواند به خاطر کثیف بودن خاک آن باشد. چرا که گربه ها موجوداتی کاملا وسواسی هستند و اگر ظرف خاک آنها به دقت تمیز نشده باشد ترجیح میدهند که در محلی دیگر غیر از خاک خود ادرار و مدفوع کنند!

گاهی دستشویی کردن گربه خارج از خاک به علت کثیف بودن خاک است که باید هر چه زودتر نسبت به تمیز کردن آن اقدام کرد.

گربه ها دوست ندارند گربه دیگری از خاکشان استفاده کند. پس اگر بیش از یک گربه، در منزل نگه داری می کنید باید به این مسئله توجه داشته باشید و از ظروف خاک مجزا برای نگه داری آنها استفاده کنید.
چنانچه ظرف خاک تمیز شده باشد ولی باز هم گربه به استفاده از آن تمایلی نشان ندهد باید به دنبال دلایل دیگری باشیم.

البته باید به این نکته هم توجه کنید که به هنگام دستشویی کردن گربه خارج از خاک باید محل مورد نظر را به دقت با مواد شوینده تمیز نمود، به گونه ای که محل مورد نظر عاری از هرگونه بو و کثیفی باشد.

یادتان باشد هنگام تعویض خاک قدیمی و کثیف با خاک جدید، هرگز خاک کثیف گربه را داخل چاه توالت تخلیه نکنید! این کار موجب گرفتگی چاه توالت خواهد شد. در صورت انجام این خطا، برای رفع این مشکل، فنر زنی چاه توالت بهترین راهکار است! در هر نقطه ای از تهران که باشید، متخصصین لوله بازکنی برچسب، با بهترین ابزار و در سریع ترین زمان ممکن، ای کار را انجام می دهند.

مناسب نبودن محل ظرف برای دستشویی گربه خانگی

دستشویی کردن گربه خارج از خاک گاها ممکن است به خاطر مناسب نبودن محل ظرف خاکی باشد که برای او در نظر گرفتید.

محل ظرفی که مخصوص دستشویی گربه است خیلی مهم است و اگر در جای شلوغ باشد باعث دستشویی کردن گربه خارج از خاک می شود.

گربه ها از محل های پر رفت و آمد برای دستشویی خودداری می کنند چون برای دستشویی کردن محل خلوتی را دوست دارند. گربه ها دوست دارن محل آب وغذایشان از محل دفع ادرار و مدفوع آن ها جدا باشد پس حتما به این دو نکته توجه کنید تا بتوانید تا حدودی از دستشویی گربه خارج از خاک جلو گیری کنید.

نامناسب بودن نوع خاک دستشویی گربه

نوع و برند خاک دستشویی گربه بسیار حائز اهمیت است. گاهی نوع خاک گربه می تواند دلیلی بر دستشویی کردن گربه خارج از خاک باشد. بوی خاکی که استفاده می شود می تواند در این امر تاثیر گذار باشد. بنابراین خرید خاک مناسب یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان گربه است.

گربه ها به طور غریزی دستشویی کردن را بلدند اما باید با انتخاب یک خاک مناسب هم سلامتی گربه و هم تمیزی خانه را فراهم کنیم. گربه هایی که در طبیعت زندگی می کنند عادت دارند داخل خاک دستشویی کنند و سپس روی آن را بپوشانند.

برای گربه های خانگی نمی توان از خاک طبیعی استفاده نمود، چون اولا خاک طبیعی ناخالصی زیاد دارد و برای خانه مناسب نیست، دوما انگل و باکتری های مختلفی امکان دارد در خاک طبیعی وجود داشته باشد که هم برای سلامت انسان و هم گربه زیان آور است.

باید بدانید که گربه ها برای دستشویی کردن خارج از خاک خودشان بعضا روی به خاک طبیعی می آورند.

لذا برای حل مشکل دستشویی کردن گربه خارج از خاک، خاک طبیعی را جایگزین نکنید و هر چیزی در منزل که باعث بوی بد و رشد باکتری و میکروب میشود را از بین ببرید. بوی بد فاضلاب و وجود حشرات موذی در منزل یکی از این موارد هستند که خبر از گرفتگی لوله فاضلاب را می دهند.

در این مواقع بهتر است پیش از بالا زدن ناگهانی چاه فاضلاب، سریعا اقدام کنید. سایت برچسب با ارائه خدمات فوری و شبانه روزی، خدمات رفع بوی بد فاضلاب را با ضمانت کامل انجام می دهد. کافیست نام محدوده مورد نظرخود را جست و جو کنید. مثلا لوله بازکنی کلاهدوز، مولوی، شریعتی و… .

استرس دلیلی دیگر برای دستشویی کردن گربه خارج از خاک

دستشویی گربه خارج از خاک می تواند ناشی از وجود استرس در گربه باشد. استرس در گربه دلایل مختلفی دارد، مثل عوض کردن خانه، اضافه شدن حیوان خانگی دیگر یا حتی هم نوع خودشان به خانه و… . گاهی حتی با برطرف شدن عامل استرس در گربه ممکن است دستشویی کردن گربه خارج از خاک باز هم اتفاق بیوفتد.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی