بیده توالت فرنگی یا خودشور چیست؟ (همراه با کلیپ آموزشی)

بیده توالت فرنگی یا خودشور توالت فرنگی برای رفع یکی از مشکلات رایج توالت فرنگی ها که سختی شستشوی بعد از استفاده از توالت است، اختراع شده است. هرچند که فیلم نحوه شستشو بعد از استفاده از توالت فرنگی در اینترنت موجود است و شما می توانید به راحتی در این باره آموزش ببینید، اما استفاده از بیده در توالت فرنگی می تواند کارتان را راحت تر کند.

با آمدن توالت های فرنگی در ایران، اکثر ایرانیان که با مشکل کمر درد و پا درد و دردهای مفصلی مواجه هستند به استفاده از توالت فرنگی روی آورده اند. بیده توالت فرنگی ابزار مناسبی برای کسانی است که ازاین نوع توالتها استفاده می کنند. شاید برایتان سوال شده باشد که توالت فرنگی خودشور چیست؟
تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا در همه چیز را در مورد یا خودشور دستشویی فرنگی بدانید.

فیلم آموزشی آشنایی با بیده توالت فرنگی را از دست ندهید! 🎥

با دیدن فیلم کوتاه زیر می توانید به طور مختصر جواب سوال بیده توالت فرنگی چیست؟ را دریابید.

بیده چیست؟

بیده توالت فرنگی وسیله است که شستن فرد یا همان طهارت گرفتن او را بعد از استفاده از توالت فرنگی آسان کرده و نام علمی آن bidet می‌باشد.
این وسیله در توالت فرنگی نصب می‌شود و بدون دخالت دست و با فشار آب اقدام به شستن فرد می‌کند، که دیگر درد سرهای شستن با شلنگ را ندارد.
حال اگر سوال برایتان پیش آمده که توالت فرنگی خودشور یا bidet چیست؟ باید بگویم به توالت فرنگی هایی که این سیستم را دارند توالت فرنگی خودشوی می گویند.

آموزش شستن خود در توالت فرنگی خودشور

استفاده از خودشور توالت فرنگی، کار سختی نیست. بیده در بعضی از توالت ها در حالت عادی در حالت جمع شده است و با باز شدن شیر یا شروع به کار کردن خودشور، سری پاشش آن به سمت جلو می آید و پاشش آب را انجام می‌دهد و بعد دوباره به صورت اتوماتیک جمع می‌شود. در این مطلب انواع خودشور آموزش شستن خود در توالت فرنگی آشنا خواهید شد.

بیده توالت فرنگی یا خودشور وسیله ای است که عمل شتسشو را برای ما انجام میدهد

انواع خودشور توالت فرنگی بیده دار چیست؟

بیده توالت فرنگی در انواع توالت فرنگی ها نصب می شود و اگر می خواهید بدانید که انواع بیده چیست؟ باید بگوییم که دو نوع خودشو فرنگی داریم:

  • خودشور اتوماتیک توالت فرنگی برقی
  • بیده دستی یا مکانیکی

افراد با توجه به نیاز خودشان و کارایی این دو نوع توالت فرنگی خود شور، می‌توانند هر کدام را که مایل هستند انتخاب کنند. ما در ادامه در مورد این دو نوع توضیح بیشتری می‌دهیم، تا بتوانید انتخابی دقیق تر داشته باشید.

در تصویر سمت راست بیده توالت فرنگی مکانیکی و یا دستی و در سمت چب بیده مکانیکی اتوماتیک یا برقی را میتوانید مشاهده کنید.

بیده توالت فرنگی اتوماتیک یا الکتریکی

خودشور اتوماتیک، به عنوان یک دسته در کنار توالت فرنگی وال هنگ یا ساده نصب می‌شود و با برق کار می‌کند.
نحوه کار بیده اتوماتیک است به این صورت است که در روی دسته آن، چند کلید فرمان دهنده وجود دارد و با زدن کلید wash شروع به آبریزی می‌کند و در هنگام اتمام کار، با زدن کلید stop پاشش آب متوقف می‌شود.
در بیده توالت فرنگی های پیشرفته تر امکانات بیشتری از قبیل تنظیم جهت پاشش آب تنظیم میزان فشار آب و… دارا می باشند که هر کدام به نوعی این وسیله را تکمیل کرده است. کار با این ابزار راحت بوده و شما نیاز ندارید پس از نصب خودشور آموزش شستن خود در توالت فرنگی را جستجو کنید.

بیده اتوماتیک یا همان بیده برقی، با استفاده از دسته فرمان آب را قطع و وصل میکند.

بیده دستی یا همان بیده مکانیکی

در خودشور مکانیکی که یکی از انواع خودشور توالت فرنگی است، بجای دسته اتوماتیک فرمان دهنده، یک شیر آب یا اهرم شیر آب در کنار توالت نصب می‌شود که فرد در هنگام استفاده با پیچاندن این اهرم میزان فشار آب و پاشش آب را تنظیم می‌کند. این ابزار همان شیر بیده توالت فرنگی است.

بدیهی است که در بیده مکانیکی با توجه به مکانیکی بودن آن و نداشتن دسته فرمان دهنده، تنظیمات اضافی دیگر که بر روی خودشورتوالت فرنگی الکتریکی است را مثل تنظیم جهت و قدرت پاشش و حتی میزان دمای سنگ را نمی شود تغییر داد.

نکته!که هزینه نگهداری بیده مکانیکی بسیار ارزانتر از بیده الکتریکی یا اتوماتیک است، لذا از این رو از بیده مکانیکی هم استقبال خوبی شده است.

معمولا بعد از گذشت چند مدت ممکن است توالت فرنگی دچار گرفتگی شود، در صورتی که گرفتگی شدید بود ما می‌توانیم لوله بازکن های ماهر و کاربلد را به شما در سراسر شهر تهران معرفی کنیم. کافی است که اسم محل خود را در سایت برچسب جستجو کنید مثلا اگر دیباجی هستید می‌توانید نزدیکترین سرویس لوله بازکنی دیباجی را پیدا کرده و با یک تماس مشکل خود را به آن ها بسپارید.

بیده توالت فرنگی مکانیکی نوعی از بیده هاست که با یک اهرم شیر آب کار میکند به صورتی که قتی شیر آب را باز میکنید محل پاشش ، آب را بسته به میزان باز کردن آب می پاشد.

چند نکته جالب در مورد بیده توالت فرنگی

  • bidet را می‌شود در سنگ سرویس بهداشتی فاقد خودشور نصب کرد ولی باید توجه کرد که در توالت فرنگی هایی که بین درب آنها با محل اتصال به بدنه زائده ای وجود دارد، نمی‌شود این وسیله را نصب نمود.
  • عده ای به دلیل اینکه این بیده ها بهداشتی نیستند و یا طهارت و نجاست در آنها رعایت نمی‌شود (اسلامی نیستند) از آنها استفاده نمی‌کنند ولی در ظاهر اگر می خواهید بدانید حکم شرعی بیده چیست؟ می توانید با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.
  • در دستشویی فرنگی خودشور که بیده توالت فرنگی آن الکتریکی یا به اصطلاح برقی می باشد، بعضا سیستم خشک کن هم وجود دارد، و به این صورت که بعد از بسته شدن درب توالت فرنگی، با ایجاد حرارت و باد گرم می تواند کاسه آن را خشک کند، که اینحالت می تواند خودش می فرقی دیگر بین خودشور مکانیکی و برقی باشد.
در بیده توالت فرنگی های پیشرفته تر امروزی، تکنولژی به اسم خشک کن و گرم کن دارد که با بسته شدن درب توالت هم کاسه را خشک میکند و هم اینکه نشیمن آن گرم میشود.
  • قبل از نصب توالت فرنگی حتما مطمئن باشید که لوله آن با سیمان نگرفته باشد و اگر متوجه شدید که لوله توالت شما با سیمان گرفته ما به شما لوله بازکن های متخصص خود را در این زمینه معرفی می‌کنیم. کافیست به آدرس https://barchasb.net/ مراجعه کنید.
  • بیده توالت فرنگی که به صورت اتوماتیک می تواند خیلی راحت تر از مدل دستی آن باشد ولی باید دقت کنید که در صورت خرابی خود شوراتوماتیک هزینه بیشتری دارد و حتما باید توسط تکنسین های ماهر صورت بگیرد.

توالتهای دارای خودشور را برخی به توالت اتوماتیک لوکس هم می شناسند که در واقع منظورشان همان توالت بیده دار است.
امیدواریم که با این مقاله متوجه شده باشید که خودشو چیست ولی باز هم اگر سوالی در هر زمینه داشتید می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا سریعا کارشناسان ما جواب شما را بدهند.

اگر هم این وسیله را خریداری نموده اید و با آن راحت نیستید، کم کم به آن عادت می کنید و استفاده از آن برای شما راحت تر می شود.

جمع بندی:

توالت فرنگی خودشور چه کارآیی دارد؟

این وسیله در توالت فرنگی نصب می‌شود و بدون دخالت دست و با فشار آب اقدام به شستن فرد می‌کند، که دیگر درد سرهای شستن با شلنگ را ندارد. شما می توانید آموزش شستن خود در توالت فرنگی خودشور را در این مطلب بخوانید.

آیا بیده توالت فرنگی را می توان در توالت های بدون بیده نصب کرد؟

بله؛ ولی باید توجه کرد که در توالت فرنگی هایی که بین درب آنها با محل اتصال به بدنه زائده ای وجود دارد، نمی‌شود بیده را نصب کرد.

خودشور اتوماتیک توالت فرنگی چیست؟

این نوع از بیده توالت فرنگی، به شکل یک دسته در کنار توالت فرنگی وال هنگ یا ساده نصب می‌شود و با برق کار می‌کند.

مطلب بعدی:

مطلب قبلی:

دیدگاه شما در مورد این مقاله

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتحادیه لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی

آموزش لوله بازکنی

روشهای غیر اصولی